Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.699
Поени од реакции
2.764
Денеска се надминав себеси во мразење на оваа татковина.
Потрошив 1800ден. во Супер Маркет - Не купив ниту еден македонски производ.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
147
Поени од реакции
263
Кајги...

Тотално сум се одвикнала од седење сама дома. Мразам службени патувања и дремење по аеродроми. Си направив некое мезе, си ставив винце во новите чаши, ама не ми е слатко. Имам сеуште торта во фрижидер, ме потсети тетка ми дека ми ја складирала убаво во фрижидер да си ја изедеме. Ама торта и вино и мезе и се тоа оди со убаво друштво. Туку што ми требаше да го гледам Макфестов, у пм, си се изнаплакав... Многу сум емотивна, особено на овие хитови што татко ми ги слушаше со мајка ми на касети, ми текнува на секое патување на море во кола беше најзабавно кога ќе дојдеше на ред да пее тој. Оф кој антиталент беше за музика. А мајка ми пак глас славеј, а не сакаше да пее. Јас имам онака просечен глас може да пројде. Туку утре ќе биде напоред ден, мене сон не ми иде на очи а исто беше и синоќа, како ли ќе издржам утре цел ден. Бар мрднавме од мртвилото во цвеќара. Утре ми се враќаат и девојчињата на работа, се надевам бргу ќе си го приберам тимот на куп, морав да радикализирам некои мерки со ситуацијава. Си ја сакам работата ептен.

Добра ноќ!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.281
Поени од реакции
4.080
Кај,
6 месеци терен ми завршија со скоро нефункционални прсти, закочена кичма, гребаници и тн. Но исто така со полни гради чист воздух, чиста глава, полно срце, и уште поголема желба за тоа што го работиме. И се благодарение на природата! Се чуствувам како да сум на добар пат.
Поздрав со една сцена од "Гладијатор":
IMG_20200914_182020.jpg
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.904
Поени од реакции
13.960
Дк

Си пишавме со Alexis Crystal на инста викам невесто ајде да сркнеме едно кафенце ми речи:Ќе ојме нема проблем али ќе те кошта 5000долари.Де бре момиче викам за тие пари ќе земам десетина невести од Пустец.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.596
Поени од реакции
2.936
За мене нема сомнение дека оваа Македонија е онаа што пред 2300 години го покорила пола свет... Ќе кажеш кај се тие исти храбри и воинствени луѓе денес? Епа ги нема, тие отишле во поход а тука останале експертите, за тоа денес имаме најмногу експерти по глава на жител и луѓе на кои политичарите им скокаат на глава а они не мрдаат со мал прст.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.403
Поени од реакции
3.774
Драга,

Словенец победи на Тур Д Франс. И тоа дечкото има само 21 година. Факинг Тур д Франс. Најтешката трка во еден од најтешките спортови. Второ место за уште еден Словенец.

Кај нас Талевски на 25 години уште се смета за талент, а нерешено со Грузија во фудбал се смета за добар резултат.

Не сакам ни да слушнам споредби Словенија-Македонија. Они се друга планета.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.011
Поени од реакции
9.728
После неколку година во старото маало, се симнувам од колата и гледам на улицата преку 20 деца трчаат и играат на улица, дупло повеќе деца од што имаше на таа улица кога бев јас мал. Одамна така не ми се наполни срцето, поготово кога видов дека децава се исти како нас кога бевме мали, го имаат она истото како кога растевме ние.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.011
Поени од реакции
9.728
Оџата ме разбуди у 5, го заебав заспав, сеа ме разбуди у 9, као бесплатен аларм ти иде ова :D
Сум го заборавил ова саудиско будење :icon_mrgr:

И бабушот не е 20 годишен, постар е, вато не знае дека ја го знам бабушот уште коа одеше у основно, тогаш ги ебеше најјаките пички, средно исто. Најверојатно има поминато повеќе пички и од нас двајцата заедно. Сеа сомнителен е малку :icon_mrgr:
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
948
Поени од реакции
5.407


Една од најубавите жени во историјата на човештвото денес слави 86 години. :love: Софија Лорен.

За мене дефинитивно италијанските жени се најубавите, затоа дури 3 од нив доминираат на мојата топ 5 листа најубави жени што стапнале на планетава Земја.

Нејќам да и го реметам роденденот на Лорен, ама кога спомнувам жени и Италија во иста реченица, тука почесно место има госпоѓата Клаудија Кардинале. :smirce:
 
На врв Bottom