Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
-Корона вирусот и степенот на размножување на пчелите.
-Корона вирусот и квалитетот на увезената морска исхрана во Македонија.
-Корона вирусот и проблемите на функционализмот во филозофијата на умот.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.698
Драга разочаран сум, а малку и уплашен.
Имено, долги години имам симпатија на форумов. Во овие долги и тешки години преќутно сум ја поддржувал во се. Значи без лајкови едно друго (освен чат пат) пошто сум срамежлив, а знам дека таа имала друга симпатија па не би да се мешам. Во меѓувреме почнав да работам кај Купидон. Part time job. Па решив да ја усреќам. Нема да навлегувам во детали но еве најсвежи примери. Почнав да им праќам виршли и паштети да јадат, за да евентуално се најдат како истомисленици и си се допаднат.
Пред некој ден пешки отидов до Козјак видиковец само за да ги натерам да дојдат со кола таму, да се сликаат , а можеби и уште нешто друго, ама не бидна ништо. Едниот испадна лажго, сепак имал кола. Него го натерав да побара предлог филм, а неа и помогнав во анализата на личност со цел да состави подобра листа. А токмаков не ја ни изгледал, нити рекол фала. Затоа ваљда ќе оди на игнор и блок. И сега таа е разочарана и лута. А женско кога е такво....нот гуд. Мислам дека животот на форумов на сите ќе ни се смени.


И ајде да не пишувам нов пост




Драга
Кумановскиот хумор е послап од најслап.
Ама па затоа влечките им се добри (y)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913
Dear K,

Пред некоја вечер некој ми упаднал дома и ми ја украл колата. Ај колата што ја украл, пред распаѓање беше, туку го отворил и фрижидерот, ми ги собрал виршлите, паштетите и месниот нарезок, ми начкртал графит на ѕидот "There is no Hope" и ми се измочал на тепихот.

Не има секакви денес...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.134
Драга

Бев да купам виршли и паштети за да ги нахранам кучињата и мачките, кога ме пречекаа 5-6 батки со фантоми и црни мајци на кои пишуваше "BE VEGAN" и ме претепаа, авиршлите и паштета ја фрлија во контејнер и ме замолија да не купувам више.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.628
Драа

Беше у природу
И си викам ке се врату после у Драа Кајгану,надовржување на муабети двојка...

Забрави на сфе
Природа никој нема и тишина
Зелено сфе и небо мутно а сфетло
Како друг живот,мир,спокој,нула цивилизација медиум и пропа ганда
И почна да кивам,алергија,џабе спокој
Па ги држиф конци,ни природа не е лек за прање мозак,хемиски,морално,религиски,сфакако. Полен? И Тој е корона :icon_mrgr:
Ск дома,полициски,форум,читам и си мислу да сам еА виршле можда нема да кивам, ама сфе е тој заебанција,вештачка.

И даље битолски е најслап.
Што и да се деси :kezec:

Жељо е природан,ако не е макро фотка.Да беше за Жељу ке гласаше.Срамуе се како јапанац
Види га Драа,глеј га, не се види

IMG_20200514_171511.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Оно кога пробуваат пасив агресив, биди муж имај муда ебате беља не ко некоја теткица 55 годишна.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Драга,

Колкав баксуз треба да си да добиеш гага патување во време на корона кога границите се затворени, а дури и да ги отворат не можеш да отпатуваш зашто настанот е целосно откажан, али важно добив патување. Јеееј. :свиркам:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

.... прееска земавме фантомките и палиците, видовме едно бате се шеташе со паштети, месни нарезак и виршли, и као поштени вегани му ебавме мајката и го замоливме више да не купува сувомесни производи. Стварите ги фрливме у контењер за да ги јадат улични мачиња.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Драга,

Таман дојде батето што ни дава да јадеме цело време, ни купил виршли и паштети. Се собравме цело друштво да јадеме, ама кога му излегоа некои батки со фантомки и палки, лом го направија и јадењето во контењер го фрлија.
 
M

Macedon1um

Гостин
Еднаш една веганка ми рече дека сум бил примитивен и сум имал ниски стандарди оти јадев паштета и јогурт, па земав ја удавив во бадемово млеко
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom