Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.494
Поени од реакции
16.145
Драга,

Да се одржи избор за најглуп кајганџија ке ми биде потежок изборот кому да му го дадам гласот, отколку на изборите во Македонија.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Драгано

Не знам како им е до расправии и тепачки од сабајле.
Јас не можам вака, фино лепо брат моља ти се, прво кафе да се напијам, ладен старт, па тек после муабет воопшто.А некој од овие двајца бил нестрплив, па добил филџан по тиква.

.
Screenshot_20200502_155854.jpg
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Драга,
Колку и да ми е тешко некогаш, кога ќе помислам на овие што одат по него и запишуваат што кажува, добивам напад на смеа. Најјаки ми се:pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Два месеца у изолација од кој еден месец еве не сум на работа, што е многу многу.Од понделник се враќам на работа,би лажел ако кажам дека ми фали,али па ако ништо друго ќе излезеш од дома, нема везе што работата ми е на нецели 5мин од дома:D.Настрана тоа ми се деси да се разболам баш у овај период и тоа добро со температура од околу 39.Лошо многу знаеш дека си се пазел ама пак те јаде нешто од внатре.Значи од моментот кога го направив тестот за корона до моментот дур ги добив резултатите траеа цела вечност, а реално траеше 5 дена и тоа за викендот за Велигден топ тајминг нема што.До сеа не сум се осеќал полошо мојте бегаа од мене ко шуга да иам:D,а богами и ја од нив барем колку можев се пазев.Фала богу излезе тестот негативен али на никого не му посакувам да иде да се тестира и да чека резултати од ова гомно наречено корона.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
DDDDDDDDDD...kako drvo za besenje.
ILi kako ona na diviot zapad koga rajata odlucuva i sudi koj ke visi.
A i nie sme neli zapad za Balkanov... pa i tuka sega ima mnogu sto zasluzile da visat
Pa aj da pocneme za sefte so onoj Denko, toj, bas toj na koj mislis.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.187
Поени од реакции
18.002
Драга како да ти кажам, србиве извадоја уште појака ѕвезда од познатиот Д-р Несторовиќ, професоркава Д-р Нада Костиќ е врв.

Кога ја слушам, и ми текнува дека оваа учи идни доктори, сваќам дека медицината во Србија е во многу тешки гомна.

А си мислев дека Цаца и Вело Марковски се катастрофа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom