Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.085
Поени од реакции
11.481
Копиле едно, како можеше да згазиш дете на пешачки и да избегаш? А? Кај ќе ти оди душата, ако воопшто ја имаш? Да ти се сотре тоа фамилијата ретардирана. А и на цајканите кој дремат по кладилници и кафани, наместо да си ја завршат работата. До кога веќе ќе гинат невини? До кога?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Драга,

Зошто мажите мора да се задоволуваат само со она што има се нуди, а жените имаат право на избор? :(
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга к

Повторно прегазена девојка од лудак кој избегал. За таквите доживотен затвор а за оние кои возат ко лудаци одземање возачка.

Преку тасе веќе од дебили кои прометните улици си ги сфаќаат ко да им е рели стаза па јакиот шофер ќе вози 120 на прометна улица.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Драга,

секогаш си правиме во глава херои и негативци. Во случајов возачот и девојчето.
И двајцата се луѓе.
Не избрзувам со пцуење по возачот, зошто сеуште ми се рекла-казала муабетите дека возел со 160 и незнам што. Можеби девојката минала на црвено, преку ограда, било што.
Неќам да си ставам грев на душата за џабе, нит за едниот нит за другиот.
Него, не ми се јасни луѓе, како аргументираат на тема хомосексуалност со „не е природно“.
Да не заборавиме на тоа дека желбата на девојката да и го вметнеш во хранопровод е прифатено како сосема природно и нормално.
Што е природно?
Сигурно не јаболково што го јадам. Совршено е.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.676
Поени од реакции
13.281
Да се надоврзам на сообраќајките, две се случија во рок од 3 дена во централно градско подрачје каде двата пешака се жртви на настанот. А полицијата и медиумите освен за театрални пост-фестум сценографии, за кур не ги бива. Секој мочан ден ги гледам пешацине како сечат кај зелено пазарче. Жал ми е за загубените животи, но реално не ги фаќа фуфка пешациве барем малку да испочитуваат тоа сообраќајните правила? Мислам со зголемување на возниот парк, настана и правопропорционално кревање на општа сообраќајна некултура. И шуто и сакато застанува зад волан и му се дозволува да стане зад волан. Ќе речат потреба, што донекаде е точно, но во таа потреба заборавија да додадат барем грам човечност.
So says Saladin...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
20 годишна девојка изгазена на пешачки. МРТВА. Ало имбецили кога ќе резберете дека возилото е за да ве пренесе од точка А до точка Б, а не компензација за потпросечен полов орган.
Иако сум против насилство ми доаѓа да земам и да го претепам секој идиот што ќе вози побрзо од 80 во населено место. Уште колку деца треба да умрат на пешачки за некој да превземе нешто? За што служи полицијата, за рекетирање фирми и дремење во кафани? Мисли ли некој да направи нешто или треба некое министерско дете да биде изгазено за да се смени нешто.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не ми се верува дека Чомбе легендата од Кајгана даде најнормален коментар кај мене на ФБ во врска со статусот за девојчево. Сите се сснаа на девојчето, таа била крива бе. Фрлете една нуклеарка да завршиме...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дененска нешто заслушав на вести,запленети банани наполнети со кокаин,доста креативно,а и никад не би ми текнало на ова морам да признаам(y).И и викам на мајка ми,пример идеш купуваш банани и внатре кокаин,што би направила?Се знае бе ми вика би пријавила у полиција:eek:.Ах бе жени не знаат дека тука лежи парата:icon_lol::roker:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Јас 160 пиќев на 12 години на Вајс Сити и тоа кај малибу тука на острата кривина со ручна ја фаќав.

Амеби.Немам друг коментар жими се
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Мене погадни луѓе од возачов ми се оние што пробуваат да најдат одобрување демек не возел 160, може девојчето поминало на црвено абе мамата да ви ја изнаебам на вас, и на црвено да поминала тоа не ти дава право да одземеш нечиј живот, да возел типот со 60 колку што е дозволено и да ја удрел немало да има исти последици...

А според веста на канал 5, двете другарки успеале да се тргнат, замисли да ги закачел сите 3, на место сите, сеа иста казна, некој да го лупне со 160... Скот, гад...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom