Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Јас никогаш нема да се адаптирам тука. Не со вакви луѓе, не со вакви мисли. Не со ваква себичност, не со вакви желби. Мислам дека набрзо лудачката кошула ќе биди единствено нешто што ќе го гушкам.
 

InStealth

Лабаво лавабо
Член од
10 февруари 2015
Мислења
221
Поени од реакции
560
Д.К

Коректор за подочњаци и прокулин капки е добитната комбинација за вечер:cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Драга,

со сета почит кон RATM што ја споделил сликана, се согласувам со поентата, само знаеш што е иритантно? Што сликава ја шеруваат и ја коментираат на Тњиттер луѓе кои на нивната собиранка за награди најдобар твит, најдобро селфи :brlav: најдобар пар си делеа ајфони, таблети и лаптопи. Истиве луѓе 4 месеца подоцна зборат за детски проблеми, дека децата не требало да живеат во сиромаштија, бла бла а додека си делеа онакви награди можеа со парите да изнакупат играчки од Џамбо и за НГ да посетат куп загрозени семејства и да ги израдуваат.
Meanwhile ние студентаријата гебелсоиди (како што не нарече Борјан Бемка) од Кајгана израдувавме едно загрозено семејство и со тие 50 евра му помогнавме барем да изнакупи ќебиња и покривки за ладната зима.

Е вакви работи повеќе ме иритираат од тоа што недолжни деца страдаат вака. Многу е лошо да знаеш дека некое дете има мала а неостварена желба :(
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ина, серко попоф, сфиња исмаил, бетмен мхмкат, „поетот“ и остана слична клапа да престане да пие и јаде по кафани ко да нема утре, да трошат пари на луксузи (тњитер наградите :facepalm:) а притоа да набиваат кривица како некој не им помага на сиромашните и се разбира, да глумат сожаленост...
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.362
Поени од реакции
1.830
драга само рокам прекувремени на работа ова ми е втора недела како ке идам и викенд .....ајде дома и онака нема со да се праи
другата недела уште некој документи да средам ми остана и валда ке бидам порелаксиран и ке иам поише време за мене ајде биди ми поздравена па се слушаме
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Драга

во име на еРепаблик коа се гејмаше го стаам аватаров шо го најдов забутан во фолдер во дропбокс
прашање е колку ќе го асоцираат аватаров со в*ро и колку е тажно тоа што патриотизмот ни го посраа да се асоцира со нив
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Кога ќе се блокира системот во банка и не ти стигнале пари,а знајш истовремено дека си баксуз и ќе ти влези контрола во ЈСП, си уклучуваш runkeeper, mode: walk и си цепаш 5 и пол км на штикли.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Драга Кајги.
Кажи како да не избегаш од државава? Се вработил на 19год во администрација. Уствари да не те лажам не се вработил туку го вработиле, оти на тие години да се вработиш треба да си нечија маза.
Ај што се вработил се вработил, ама згора на се те ребри во здрав памет. Ти не работиш? Зошто не си најдеш некоја работа? Ти кога планираш да се вработиш? Ти додека си се кичмел он уште ја учел азбуката и сега кога ја има најпосакуваната работа на просечноиот Македонец ќе те заебава.
Можеби ова лето пропуштив ама наредно лето и ја фаќам патот од државава. Зошто да седам овде и да учам факс кога мојата работа ќе заврши кај некој што само што завршил средно?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Драга, во последно време (една година) иам тенденција кога му ѕвонам на некој да му се издерам WHAZZZUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPPP на цел глас едно добри 10 секунди не оставајќи го соговорникот ни да зборни, што е прилично lame, али мене интересно ми е шо те ебам. Прашање на време беше кога тоа ќе ми се одбие од глава, па така денеска после 10 секунди дерење слушнав 7-8 годишен женски растреперен глас - „Б-б-б-рат ми н-н-н-е е тука моментално...“
Мислам трауми и остајв, кутро чупе :popce:
 
C

Castiel

Гостин
Кеј


Страшна твитер заедница имаме....кој од кој...Ме блокна ина многу лицемерна фина само затоа што сакав да ми одговори зашто не беше толку загрижена за девојчето од сликата врз кое за жал самата сака да гради публицитет врз нејзина несреќа и е загрижена само за ретвитови ... до кога бе ќе глумат светци не ми е јасно...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Драга
Чудесија се париве, за цела недела со си излегвења и пиења потрошив 2 000 а изминативе 3 дена 3 000. Сега е битно да се најт некое камче до среда да се изджит :semolam:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom