Драга Кајгана (виртуелен дневник)

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Дали имате доверба во СЈО, дали имате доверба во Хорхе, сега дали имате доверба во Зајко? Аман бе шо на напрајвте, ех си еба матер и форумов шубав си беше порано.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.585
Го добивме визата. :D

Искрено мило ми е што ќе може да прошетам, што ќе видам нов свет, што ќе заработам паричка која сигурно добро ќе ми се најде. :) Ќе работам како спасувач и 4 месеци денот ќе ми поминува во аквапарк, опкружен со тобогани и базени, на плажа, со поглед на океан. :D

Мора да признаам дека мака ми е само што нема да гледам како расте Боно, кучето на Тереза, кое ептен многу го засакав. :P (таа ќе дојде со мене :D ) И нормално за спортските настани што ќе ги испуштам. Претходното лето така дремев дома, без ништо интересно да се гледа на телевизија, а ова ми текна да аплицирам и најверојатно нема да бидам сведок на следново:
  1. шансата на Јунајтед да дојде до титула после 3 години ако се пласира во финалето од ФА купот
  2. Европското во фудбал
  3. Олимпијадата
  4. Копа Америка
  5. прво финале на ЛШ од 2001ва наваму
  6. Ролан Гарос (комплетирњето на сите 4 Грен Слема на Ноле :D) и Вимблдон

Ако има некоја шанса да најдам карт за US Open одам обавезно, бидејќи нема да сум многу далеку од Њу Јорк. Најгоре ако сака нека е, само да си го направам ќејфот. :D Исто мора да ти признаам дека ќе ми фалиш и ти, ама ваљда ќе иам време по пола саат во денот да проверам што се дешава тука. :D Да, да знам дека ќе ти фалам и јас, ќе нема кој да отвара теми за ЕП 2016, ама шо го ебам, Пеџа нека си ја врши работата малце. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.432
Поени од реакции
17.076
ДК


Ве мразам, од дното на душата ве мразам. Ѓубриња едни никакви поради вас си ја неќам матичната држава, мразам шо се родив тука СТОКИ ! Треба бесење сите вас, сите до еден од сите парти водачите на курот на коњот на Александар во Скопје. ВЕ МРАЗАМ !!!! НЕМОЖАМ ДА КАЖАМ КОЛКУ ВЕ МРАЗАМ !! МРШ, да испоцркате сите до еден ајр да не видите на се шо искрадивте се на гла да ви се врати пиздави матер ваша никаква. Партал не напрајвте.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.493
Поени од реакции
8.128
Генијален начин за пуштање на девојка:
Маче, ја сум ти еден у милион.
Значи според прочистeн избирачки список сум уникат у државава, а
според непрочистен избирачки список, има уште еден како мене, кој многу веројатно е од Пустец.
Така да...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
Сега ко че удрам едно спиење. Најпрвин да ја најдам совршената положба во која че можам да дишам низ затнатиов нос, ако не стандард низ уста. Инаку имаше некој ретард податок дека човекот во текот на годината во спиење голта од 4 до 10 пајаци.. Се кладам дека тој процент се подига во случај кога носот му е затнат, а мене такво нешто ко да не ми се јади, барем не денеска. Инаку во последно легнувам со музиката на Brian Eno, царот. Хипнотизира да ја е..ам. Носи во друга димензија. Пробајте ако не сте пробале.

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Јас знам англиски, ти знајш ?
-Знајш ти, better од мене си.

8ppP3xY.jpg

*Ми текна глупоства ама незнаев кај да ја пишам, охридско-англиска мешаница.
* i can feel you judging me
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.349
Поени од реакции
86.521
Интересно е да гледаш како луѓево си ебат се живо и диво до шесто колено, ради двајца лидери на партија кои се докажале пред јавноста дека си вршеле криминал, и вооедно треба да скапат во ќелија. Не, навистина интересен феномен, па уште горди онака се чукаат во гради, живот даваат за овие двајцава...
Платени експерти и нво активисти кои додаваат масло на огнот фрчат од сите страни... Украинско сценарио, режимот паѓа, масоните се против Македонија, курци-палци.
Па после протести следува ставање на селфињата со лидерите на партиите на фб, уште толку да си го дохранат егото, и да му покамат на пријателот од другата страна кој е кој во земјава.

Страшно нешто... најжално е што има луѓе кои свесно се дистанцираат и не сакаат да ги подржат овие двајца, ама често се оцрнувани од "попаметниве" што бацуваат рака на Гујо и Заев дека за ништо не се заинтересирани, дека се крлежи на општеството итн...
Е такви времиња дојдоа во државава, некој што се лупа во гради за неговиот криминален газда да дојде на власт, да те окарактеризира како будала само ради тоа што се дистанцираш од овие случувања во кој очигледно разумот слабо владее.

:(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
Единствен излез од политичкава криза според мене е trial by combat помеѓу заев и грујо и оружјата да бидат премачкани со отров.
Само така можи народов наш напатен дс испадне победник и да се спаси од кризава.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Читaм мнoгу пoстoви зa нервoзи, зa стресoви, зa гнев...aкo не сaкaте дa зaвршите сo брзa пoмoш у бoлницa рaди гoренaведените причини, oлaбaвете.
Скoрo ми се случи кoлaпс oд никде никaде и ете ме гњaвaт пo бoлници секoј ден буквaлнo, еве целa неделa. Честo oткaкo ќе ни се случи нештo тaквo пoчнувaме сериoзнo дa мислиме нa здрaвјетo. Се сoбирa се и пукaш. Не е себичнo aкo сaкaш дa мислиш и нa себе зa пoчетoк. Oк е дa искoчиш у прирoдa нaместo пo кaфиќи или дoмa, дa пoвoзиш тoчaк, дa се oлaбaвиш oд сoцијaлни мрежи, oд лoши ситуaции, психo-физички исцрпувaњa, негaтивнa енергијa...
Живoтoт у фирoм не е лесен, енивеј.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Се осејчам ко врколакот во серијава, инаку одиме на дерби во Новаци, во тоа село не сум бил :icon_lol:.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom