Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
вчера уредно ја однесов колата на перење кај човечиња кај што ги носиме сите службени коли. Подзаплакната колку да се каже дека ја испрале, стаклата подзамачкани ама ај, во секој случај почиста него што беше... И така си возам среќно накај дома, отварам касета да си земам нова кутија цигари, ја нема, ја стопиле... Циганска работа. Одамна толку многу не сум била изнервирана.
И уште немаш цигара да си ја смириш нервозата?!?! :facepalm:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Периодов сум ангажиран со реновирање на еден стан кој ќе го издавам.
Мајстори, тежок збор.

За рушење и преградба на ѕидови, се договоривме да биде завршено за 4 дена (према претходна проценка). Од сам старт им кажав, алкохол да не видам кога ќе ве посетам.
Исто така им кажав дека ако се доцни поради X причини со работата -20% од договорената сума по ден, па нека му ја мислат. Едногласно ги прифатија тие услови.

Вчера ги фатив со ракијата, работата на пола, претпоследен ден од договореното. Денеска требаше се да биде завршено.
Кога ја видов ракијата и сработениот дел (само 50% завршено) ги испратив по дома. Им платив за тоа што е сработено и толку.

Преварант до преварант. Еве од утре нов тим ќе дојде да продолжи, демек по препорака па ќе видиме.
После овие следуваат електричари, водоводџии, плочкари итн.
Мачно е со сите нив.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Драга,

немам сликано веќе неколку години. Но кога пак би решил да поминам квалитетно време со четка в раце, тогаш би го сликал или Архангелот Габриел или Архангелот Уриел.

Кога би го сликал Габриел би го прикажал со азурни крила, веродостојно на тој од црквата во Курбиново. Во пурпурна свила.
Кога би го сликал Уриел би му дал пар црни крила. И двата би имале Ореол од златна светлина околу главата.
Автоматски споено мислење:

Нe на платно, туку на панел од дрво од oрев со маслени бои. За инат на тролот.
@Tyrael
Не можиш два пати да се гневиш на постот. I win.
Yo, заборавив дека патологијата ти е со дупли/тројни профили. You win.
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.034
Поени од реакции
28.670
Кајги...
Знаеш дека си возрасен кога се нервираш поради тоа што ги преместиле продуктите во супермаркет.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
Пијам пива, слушам Драгана Миркович, размислувам за ствари шо се десиле пред 12-13 години и кој полов орган ми текна на @MaMasita, ви реков дека нема да се оклучува кога ќе ја испили тројката хаххахахахахахахахахха :pos: :pos: :pos: :pos:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Поздрав до сите метеопати, денеска времево растура. Према прогноза за наредни денови, ќе продолжи вака ЈАКО.
Screenshot from 2021-10-07 09-30-28.png
Во канцеларија до мене -Кисела вода, кока кола, по некое кафенце, цигарче и колку толку притисокот се качува према нормала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom