Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.646
Поени од реакции
34.852
Кајг,
по доживувањето со мувата и комарецот, се надоврзувам со пајак,
...секогаш ќе заборавам да кажам да ја исчистат пајанжината од влезната врата каде секој ден кога влегувам се растрчува пајакот да се скрие све мислам дека ќе го закачам,
... цела недела никој не го приметува ниту пајакот ниту пајанжината што богами се рашири и заличи на апартман, а не пак да се заисчисти некој, по извесен период дојде и неговиот братучед, па подоле од овој главниот бидна и друга пајанжина со уште еден апартман од конци,
- „ела ма ваму ти, не гледаш тука како се реди пајанжинава по ивицата на вратата, веќе направиле спрат како во зграда!“
...се загледа хигеничарката, ама не и’ се гледало, као демек немало ништо, така? „ај испружи го прстот и и’ го пикнав внимателно во мрежата и реков сега ќе видиш кога ќе те боцне“ ...пајакот се растрчал ама наместо да ја боцне се спуштил преку прстот низ цела рака и како Спајдермен си пушти конец све до долната пајанжина на братучедот и двајцата пајаци, братучеди се скриле во ивицата на вратата,
...не и дозволив да ги избрише, а најмалку да ги убие од коментарите дека е греота демек не пречеле, ....така? е сега, преку ден наоѓам мушички и по некоја мува и им ја фрлам во мрежата има да ги здебелам и пораснам, да видам ќе ги примети после некој? :D
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дами и господа имам чест како јас така и вие да го слушнете новиот Елвис Пресли




Жените ме сакат
Иам добар стил
Ме носат и ме враќат
Пијачки ми плаќат
Со Златан да се дружат
Сега сите сакат,а уствари ме хејтат
За нив сум како Бентли
Девојките ме сакат
се сликаат у смени


 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
19.653
Драа

Ичера штракам даљинско и си викам редно време е да се реновираф и отфориф Белзек,Шелмно,Мајданек,Собибор,Треблинка и наравно Бикернау Аушфиц.Да се затфориф и топиф сфи што глеаф и учестфуеф у фарме,парови,задруге и слично.
А за дијаспору од Западну Европу може и Дахау да се реновира.
А и мислу дека мноо силикон ке остане од учесници.Сфе некои курбештие, као демек старлете,а они сељандуре што не успеале у живот.
Као демек секси,силикони и ботокси,штo поише вештачки, тој погрозно.Па ја тија ни сс стап за ораси не би ги пипаја.
А онија што глеаф турски серие, ја би ги пратија да кршиф камења како на Голи Оток.Малце поблага казна.
Сс што ти не се бави човечанстфо.Што ни дала природа и какф капацитет на сфест иамо еј јоште не смо сфесни.
Колко е убаф сфет,колко е убава наука,митологија,приказне,колко може да се знае, да се испуни лична сатисфакција.Не е крива пропаганда што пере мозак,криф е човек што га дозволуе тој.
Viva la resistans,viva las Vegas,viva la revolucion, viva sokovi!!!
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Ајде сега кој ќе ја слуша Славица како и забраниле да слави слава кога во нејзината куќа 60 години не е прекршена таа традиција...

Ама затоа нека одат кај Албан и Берат дома да спречат групирање... На 3 метарскиот ѕид пред куќа наместо пази куче стои 'пукам со каљаш', 4 рова има пред влезна врата за дома.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
"Еј види, сток фотографија од интернет со навидум интересен опис на истата ставен на фејсбук страница на релативно познат производ? Тотално ова ме тера да го купам производот и дефинитивно не мислам дека е тежок кринџ" - никој, никогаш
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пост или „мисла“ испишана на социјална мрежа која завршува со „чао пријатно“ ми ствара поголемо гадење и од пача.
Извинете вие господа, ултра паметни, крајно интелегентни и полни со најтични информации.

Мимацата интелектуална да ви ја заебам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
ДК

Викаат ако кажеш ќе ти олесни..
Мислам ако добиеш коа сакаш олеснува одма.

Ете така, тераме нов фрикин вејв на коронава,ми почина една многу драга пациентка, си ја држев за рака до последен здив, нема кој, а никој не треба да умре сам.:place:
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Вистинските патриоти немало никогаш да и простат на тамара па и на чело да ја ставела тетоважата. Кутра таа, не дека тетоважата ја стави цинично и со иронија за да ви се потсмева. На интервјуто на бекстејџ иронично ја кења цела дешавка со химната и се гледа што и е намерата со тетоважата.
Мене само не ми е јасно колкав самобендисан психопат треба да бидеш за од инает oнака да се унаказиш.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Drag sekoja cest za kompanite Alkaloid i Johnson Matthey samo za niv dve sigurno znam no i za drugite kompanii koi plakaat testovi za korona za svoite vraboteni mozebi ne se okey za plati mali ali za ova Sekoja Cest
posto nedm tviter a nejkam.na fb da pisuvam ke pisam.
SEKOJA CEST ZA KOMPANIITE SFO IM.OVOZMOZUVAAT NA SVOITE VRABOTENI BRZ COVID TEST I ONI GO PLAKAAT VO PRIVATNI KLINIKI A SRAMOTA ZA DRZAVATA KOJA ZEMA DANOCI OD SITE DANOCNI OBVRZNICI I SITE GRAGANI A GI TERA GRAGANITE DA PLAKAAT ZA PRIVATNI TESTOVI SRAMOTA ZA DRZAVATA!!!!koja dali i ja imame za kazni postoi a za zdravstvo i administracija ne postoi....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom