Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
ДК
никад не ја намалував сериозноста на корона севкупната криза ама мислам дека најмногу удри на психата на луѓето. Ама како бе не ги удри со позитивни промени ете да си кажат сите сме на некој начин погодени дај да ставиме прст на чело, да се приземјиме...
Повеќето работиме од дома барем тие што сме во компјутерскиот свет...Корона ефект: газолизачи пуштени на најјако...мислиш ќе се потепаат од докажување кој повеќе сработил и гинел за фирма.
Ми се повраќа од мизерии и наглупичави сурати што менуваат боја на глас на именка „директореее“...
Мразам лигавеши и се чудам како „светот“ околу мене не им го гледа проѕирното упикување.
Со енергија на цркнат коњ ми продава памет.

Сега ми е полесно... дури и пиво ќе се напијам...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Баталете жени што се мешаат активно у политика.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
ееееееееее за малце ќе напишев нештоооо оооооо оооооооооооооо ама убо шо не го напишав :neetaka:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Драга

Ме натераа некои членови твои тука да се вратам на фејсбукот, а таму имам што да видам. интегра ветува спејс шатлови, Кокино ке го прави ала Стоунхенџ, ке прави тжв и тако даље. левица ветува ке ја прави Македонија ала Кина. За двете најголеми партии не ми се тришат зборови, освен дека ми се појавуваат и на вибер и на инстаграм. Дај бе одјебете со тие избори све ви ебам, не кур замарајте поштен свет со платени реклами. Тие пари дајте ги на тие што им требаат, а допрва и ке требаат, Гниди ниедни шугави.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Драга

Ако реновираш или поправаш нешто, ак ти требиТ мајстор, јави се.

За ОБНОВА, МОЖЕМЕ се!!!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Значи не можам повеќе да трпам, постот ќе го напишам со болдирани букви.

Значи аман, кога се прави компарација на придавки, зборчињата со кои се прави компарацијата како по и нај се пишуваат СПОЕНИ со придавката. Значи не одвоено, не со цртичка, СПОЕНО. Половина форум ги пишува одвоено.

Правилно:

Добар
Подобар
Најдобар

Неправилно:

По добар
Нај добар

Неправилно:

По-добар
Нај-добар

Аман за аман, описменете се барем елементарно. Барем ова е лесно да се запамти.
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2012
Мислења
267
Поени од реакции
500
На првиот клип, се гледа дека електоратот делува изморено и незаинтересирано, скурчено му е веќе од исправање....со декади лидерите му се топорат со разни концепти за исправање. И никаква предигра во кампања не може да му го дигне ентузијазмот, ме разбираш, но потајно чека чудо да се случи .....и оооооп- за првпат му се презентира суштината на процесот на исправање, на најтранспарентен можен начин, се разбира, на 2м дистанца, по препораките на СЗО.


Што се ќе биде опфатено со процесот на Исправање?!

Технологијата оди напред, тоа што пред 15-20 години беше незамисливо за исправање, сега е лесно остварливо, особено кога технологијата е во рацете на амбициозни и докажани кадри. Едноставно, се живо и диво ќе се исправа, ако биде, да биде!!

Пример, ќе се почне со поскромни проекти, како кулата во Пиза, па неколку делници од Трансибирската железница- фокусот ќе биде посебно кон патната инфраструктура, за ако во иднина, на главниот координатор на овој проект му се јави потреба од некое непланирано патување (како свечена церемонија за доделување политички азил), патувањето до посакуваната дестинација биде што поудобно, побрзо, поефикасно! На агендата е и Кинескиот sид (страна 378 од програмата во повеќе детали!), кога условите тоа ќе го дозволуваат, да се држиме што подалеку од Коронашите. Потоа идат на ред и Криволак, Кривогаштани, за да се заврши со спектакуларно исправање на Крива Паланка, во целост, со коритото на Крива Река (за скептици, видете го нацртот на страна 569 од програмата, проект "Крива Паланка 2023"). Ова се само дел од проектите на буквата К, во програмата сите се подредени по азбучен ред, за полесна навигација, и пред се за полесен увид при реализирањето на истите , да не се пропушти некој. Благодарение на квалитетната Кембриџ програма, Пелагонија и особено планетата Земја се порамни од било кога, но има уште простор за исправање во овој домен, со неколку квалитетни физибилити студии (пролистај го поглавјето "Ќе ја дупнеме 24/7!", на страна 711). И многу други идеи, не може да се долови овој концепт во само неколку реченици, програмата не е за џабе толку страни!

Со финишот и на последната фаза, се заокружува процесот на исправање (y) и веднаш има разлика (нареден клип)-Сите насмеани, полни со елан и самодоверба, горди и така исправени ги уживаме максимално бенефитите од макотрпното исправање. Животот е полесен кога се ти е исправено. Да знаете, ама никој нема да биде поштеден или дискриминиран од исправањето.

Само, се плашам, да не се претера со процесот на исправање, лесно може да избегаат работите од контрола и на крајот(од клипот) да ни се удри исправањето од глава....


Време е некој да го исправи........................работите у Македонија :anco:!


Погодија аналитичарите дека ќе биде многу валкана кампањата.
Кој го измисли ова јутубот алал му вера, колку згодна работа, место да читаш 500+ страни програми, на овие жештини (покрај толку многу лектири), се ти е фино објаснето, во 2-3 клипчиња, колку и да си цепеница ќе разбереш малку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom