Драга Кајгана (виртуелен дневник)

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.910
Поени од реакции
6.607
Да се надоврзам малку на муабетов од Bodhidharma, ак го онадам, тагнам магнам ќе ме мавнет бан овие надлежниве. Зато во продолжение чинам девесдевета/двеиљадита сезона од лево према десно другари, Нестор Сенсини, Паоло Негро, Синиша Михајлович, Неста, Џузепе Панкаро, Лука Маркеџани, Серџо Консеисао, Павел Недвед, Роберто Манчини, Марсело Салас и Хуан Себастијан Верон :uzi:

:busi:
kjnm.jpg
 
Член од
25 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
285
Луѓе, мене не ми јасно дали буквално сите до еден сме маѓепсани или едноставно сме прифатиле да живееме во ова време - невреме? Какви морални вредности не учеа а во какви живееме? Неправда на сите страни, сите го кркаме само кој повеќе кој помалце... И ниеден не се најде мУж да рече стоп или дур не нѐ допре нас, гајле неаме?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.291
Поени од реакции
6.460
Најубавите 4 дена на работа досега, нема гужва, ги нема оние гадни шефови и нема многу колеги па нема ни тензија.Само 4 души, шо се скроз опуштени, толку финти и заебанци не знам од кога не сум доживеал.
Само ги чекам онлајн коментарите и мислењата за ресторанит на девојчињата и жените шо идеа на драјв овие 4 дена, ги убивме од мување и "манијачење".
Најјако нешто беше шо кога ќе се погодеше некоја надркана и ќе сакаше да зборува со шефот, а шеф никаде нема :icon_mrgr:


Бонус приказна:
Не јадат само Кинезите кучиња туку и Виетнамците, еден колега ми раскажа како коа биле мали фамилијарно отишле на гости кај родниние во соседното село и со нив го земале кучето кое им било домашно милениче.
Вечерта немале шо да вечераат и погодете што се случило :D

Вика јас и сестра ми на почеток плачевме ама после ни беше вкусно :pos:

Гадна приказна јбг ама овие се друга планета.
 

Гладиус

loading...
Член од
14 август 2008
Мислења
5.443
Поени од реакции
1.501
Работа од дома е д шит.
Конечно добра причина да не излезам од пижами дури сум на работа.
Обично каснам на работа и секад викам дека и дома да ми е работата пак нема да сум на време.
And guess what? Сабајле станав пола саат после почеток на работно време. :brlav:

Како и да е кајгано, интересно е да седиш дома, не знам како може на луѓе да им пречи да се сами со мислите. Скоро па и да не ми се зодсадува. А коа ќе ми здосади си легнувам да си дремнам. Не е секад успешно. Бебево (Војдан се вика, пошо ѕидовите ни се ваљда од хартија напраени и сè се слуша) шо живее до мене плаче ко аларм на скоро секои 45 минути.

Life's good. Only not as good as I expect it to be.

Поздрав К
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.808
Поени од реакции
4.054
Драга,
додека Шумеча на инстаграм постира сториња од последниот рецепт (посни соленки што идат со пиво а се праат со бело вино) у позадина свири Big Mountain - Baby I Love Your Way :love:
Како да не го обожаваш девојчево :ајнапиво:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.829
Поени од реакции
1.401
Драга....
Министерот за Внатрешни Работи и Министерот за Здравство: Забрането е ширење на дезинформации,шпекулации и паника.Граѓаните да внимаваат што пишуваат.
Форумџии: Отвораат 32578 теми на форумите за КОВИД-19 и многу од нив трескаат глупости што Кривичниот Законик не ги дозволува,па и уште скоро цело време пишуваат КОРОНА-ВИРУС :tapp:,а овој вирус што зема замав на светов е само една врста од групата наречена КОРОНА-ВИРУСИ,во која спаѓа и дотичниот му роднина САРС што го стресе светот во раните 2000 и потоа си испари.
Друга,ама поврзана работа....
Се надуле Ванѓи во бели мантили да прогнозираат пикови и црни сценарија за КОВИД-19 :pos:,а ене сè уште има земји кај што бројот на заболени е помал од 20 и Вухан пројде 5 дена без новозаболени и фала Богу за тоа.А и за братучед му САРС сешто се предвидуваше,ама тој си испари ко маж што бега од обврски.
Битно,Балканците се сезнајковци....
Поготово Северџаниве... :oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
4 септември 2017
Мислења
463
Поени од реакции
517
Тој бездушникот што ги фрла кучињата и мачињата во мојот двор, очигледно ме има помешано со некој од овие од Анима Мунди. Човеку опрај се малку , ако не ти се чуваат мачиња и кучиња не си земај таква одговорност. А не после да ги фрлате во контејнери или по туѓи дворови. :neetaka:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.910
Поени од реакции
6.607
Немат појако нешто од то ко ќе те сретнит некој си некој, од некаде порано ко си бил дете од шо мислит дек те знајт, онака. Е добро и вака ти ојт муабетот.
Ти чив си, види колку си пораснал? Дома добри?
Ти му кажвиш со пола уста зш појма немаш кој е, и тој ти враќат Епа ајде поздрави си подома, толку онака те замарат само.
Абе шо да си поздравам име им имаш заборано, та јас да сум поздравел.
Ајт сиктер таму.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.787
Поени од реакции
7.380
Состојбата е вонредна
бетер од извонредна
јас и ти на дестинација
одредна
зелени очи плава крв
ме јади црв
че го кркам прв


Не можи да измери вага
Колку животов ми е сага
И немам тага
Кркам само на гага
И се е илузија и лага

 
Член од
6 август 2011
Мислења
496
Поени од реакции
722
Конечно анима бунди и останати поборници за животните и нивните права ќе сфатат колку се небитни.
Нема шанси моето куче да мочка или кака дома, је рајт остави го 12 саати да видиш како ќе летаат гомна на сите страни :D
 
Последно уредено:
На врв Bottom