Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
4.189
Поени од реакции
4.884
Кајг,
десет минути дремев да го поминам пешачкиот премин, ама свирежот на сообраќајниот полицаец (женско) не оставаше пиле да помине, кога наеднаш пред нас од младо до старо со велосипеди од крш до најнови, возејќи со брзина „баш ме брига„!

1568995817063.png 1568995909788.png

барем да беше некоја занимлива индивидуа со тоа свирчето за да ни поминеше времето онака како пешаци кои дремевме како да имавме време на претек!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.764
Поени од реакции
7.315
Vnuka mi zamina da si igra kaj drugarka nejzina. Majka I od drugarkata se javila kaj sestra mi, koja Pak se javila kaj Majka mi, I pa taa mi zvoni mene za da mu kazam Na zet mi deka vmuka mi e zaminata kaj drugarka I. A pa toj bese so mene koga vnuka mi ne prasa Dali mozi da si igra so drugarkata.
 

Aexil Kong

Entrepreneur
Член од
14 август 2014
Мислења
742
Поени од реакции
529
Д,
Потребен ми е рестарт на животот. Се чувствувам изморено, истоштено, се чувствувам како распарчен на ситни делови. Периодов паѓам како кула од карти, немам мотивација, немам желба за да научам нови работи, се враќам оној стариот, во комфорт зоната.
Потребен ми е рестарт.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.139
Поени од реакции
32.904
Од понеделник до петок 7 сабајле им се спие, бројат денови и чекаат да дојде викенд, едното не сака да оди во градинка, а другото во школо.

Сабота 6 сабајле

Сакам сладолед, сакам киндер, на тв ја нема програмата со тие и тие цртани, каде ми е синото Ламборџини, нема батерии на 123747 колички, тој сирупот нели треба да го пијам сега, каде е новиот молив со спајдермен треба да пишувам домашна, каде ми е зелената боичка треба да избојам, нешто не работи лаптопот и кога ќе ја купиме таа играчка што ми кажа дека ќе ми ја купиш ако одам секој ден во градинка?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.318
Поени од реакции
2.426
И така моето хоби кое ми служеше исклучиво за полнење со позитивна енергија и релаксирање, постепено почнува да преминува во нешто поголемо...
Пред себе гледам рачно направен производ со многу љубов, професионален и многу квалитетен, пробан од многумина и многукратно пофалуван...
Кога овие факти ќе ми прострујат низ глава одма се освестувам дека живеам во една трула вукојебина кадешто нема баш простор за да се оствариш од ваков аспект (или ќе те изгорат од даноци, или од љубомора ќе ти напакостат и сл...)
Хоби коешто е предизвик без граници и од мене вади сериозна наука споена со уметност и креативност заедно - тоа е тоа...
И нека остане ако треба само хоби и ништо повеќе.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.414
Поени од реакции
9.265
Кајги...
Знаеш шо мразам...seen, кој кур земјата од вонземјани да не ја спасува па едно да, не, добро, не стегај итн можностите се големи али не бе...seen.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
1.772
Поени од реакции
1.387
Читам на фемина форумот тема - Машки кои се шминкаат-...и во анкетата гледам дури 85% од членките гласале дека не им сметаат мажи што се шминкаат:pos::pos:

Добро бре девојчиња, што идете против себе:shok2:..од една страна сакате прав, згоден, разбацан мачо мен а од друга страна демек не ви пречи ако има кармин на уста и креон на очи:yid::yid:
Будалетинки, само да се контраат:pistoldz:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.443
Поени од реакции
10.366
Само поради фактот дека ќе ги натегнете вашите панталони до цицки тоа не значи по автоматизам дека вашето сало нема да дојде до израз,и те како се познава тоа парче месо во облик на ''Торта'' како што милуват да кажат нашите скопски шегаџии низ градов.Затоа почнете да вежбате,и да се храните здраво,а не да лупате сториња од хамбургери од ројал.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.464
Поени од реакции
1.846
6 клупи во радиус од 50 метра, и дедото прееска мораше баш на таа кај што бев јас да седне и он. Значи не една лево на 2 метра, не една десно исто на 2 метра, него баш на таа јас кај што бев. Го гледам добри 10тина секунди, викам ќе сака нешто да праша, да прозбори. Не бе не, си седна, си ги испружи нозете и си гледаше лево десно. Уште па кога станав да си идам, вика Седи дечко не си иди не ти сметам. И тоа ова не ми се дешава првпат, стари дртала...
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
19.368
Поени од реакции
46.387
Еве јас прв ќе пишам...

ПРЕКУ КУРОВ ОД ГРЕТА ТУНБЕРГ, И ПРЕКУ КУРОВ ОД НЕЈЗИНИТЕ SJW СЛЕДБЕНИЦИ. Ќе тргнеле да ја спасуваат Земјата, жими ашима...Џорџ Карлин знаеше што да рече на оваа тема, а не девојчево кое очигледно го користат за пропаганда.

 
На врв Bottom