Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Добив неофицијална титула на работа како преведувач, а не им го знам ни мајчиниот јазик. :pos: Сеа секоја будала од бивша ЈУ шо незнае ни германски ни англиски ќе го пуштат кај мене, па јас после ќе објаснувам.

Али ајде ебеш му матер и Мурињо почна како преведувач, ќе видиме шо ќе испадне.

А овој па еден колега од Прилеп се дружи со црнци нешто у реге филм влезе, и преги го викам за кафе и вика нее брат I'm going to blow some steam. :facepalm: Кажи ќе дркаш и ќе си легнуваш бе, у 6 сме сабајле ебате.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.725
Грета

Замислата и целта и е супер, меѓутоа оди во погрешна насока и нема да постигне ништо.
Грета е гневна затоа што сака да остане на школо а не да зборува пред конгрес. Да, точно. Грета треба да биде на училиште, да научи дека со просечните примања на еден човек, е невозможно да си дозволат повеќето да патуваат до Америка со крузери и јахти од 4 милиони евра, бидејќи нема секој просечен човек позната и богата мајка која е оперска пејачка, која има врски со агенција која може да и снабди јахта од 4 милиони евра.
Сите сакаме да дишиме чист воздух. Освен Кина. Која е најголем загадувач во светот, меѓутоа, ајде па ќе им лупнеме тужба на Франција, Германија и други западни земји, иако се најпрогресивни во носење одлуки за намалување на загадувањето.
Грета е гневна затоа што 'богатите' и го земале детството. Не, тоа е мајка и, со помош на нво.
Ова што Грета го прави секојдневно е тешка работа. Секој ден дава интервју, зборува со ОН, зборува со конгрес на САД, нон стоп дава говори. Се надевам барем работава е платена и нешто ќе остане за неа.
А што сменија нејзините говори?
Неколку деца не одеа на училиште неколку дена, неколку лајкови на фејсбук од хејтери и подржувачи и... вајда тоа е. Скептик сум. Не верувам дека луѓето ќе се откажат од комфорниот живот за планетата.
Би сакала да видам Грета да ја начне дебатата за најголемиот загадувач на земјата, неконтролираниот наталитет на Азиските земји, меѓутоа, тоа е забрането за у јавност, не собира доволно медиуми.
Грета е дете кое што допрва треба да учи работи за светот. Не ја мразам. Се согласувам со неа за некои работи. Не ми смета. Ми смета што ја злоупотребуваат, поготово кога е девоче со ментално нарушување.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.633
Океј е вато
Кур не боли нас кур за тфои на инста и како она била испрскана тамо си негде. Ако си курназ пиши ву там што си мислиш а не нас да не замараш и да ни трошиш 2 секунде нешотребни од наш живот. Значи ја не за џабе неам глуп фејс или инста за да некој си рандом члан ме замара мене и драгоцену кајгану фелу сс глупо стори сс којзнае какфу цуру там. Сфати ме нели? Курмој
Да ме сфаќаше немаше да ставиш непотребан пост и дк.
Ја сс намеру неам глупости за да ги глеам туј,интересира ли ме, сакам ли да знам...фала НЕ!
Еби се вато!!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Едно од нештата кои ме вадат од такт кога ќе ги слушнам
Screenshot_20190926_143942_com.instagram.android.jpg

Би убивал вакви, би ги мачел деноноќно, би им ставил стаорец на стомак, би го поклопил со метален леген и би го потпалил од надвор, за да здиви стаорецот и да му ги изеде сите внатрешни органи.

Па све селско ви ебам, нарачај нешто друго ако ти се пие повеќе кафе, зашто во мала до горе? Би им плукал шлајм у кафето да сум келнер и така да ми нарачаат.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.017
Требаше да знам дека толку убава девојка нема што да бара со некој толку искомплексиран како мене. Требаше да си го средам животот порано. Требаше да бидам позрел досега. Требаше да умеам. Можеби, треба да љубам само платонски.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драга, ама e зезнато кога ќе те застанат странци и ќе те прашаат: Do you speak English?
Тука почнуваш унапред да си смислуваш сценарија (добро де, не ти, ја си смислувам) сигурно нема да ме прашаш како ми се погодил ајварот и дали сум положила оперативни, туку ќе ме прашаш за некое место каде се наоѓа, што јас поима си немам. А да ни ја скратам муката и на мене и на тебе, да ти кажам не?
Ко пред некое време, еден во автобус ме праша каде се наоѓа Пинтија. И сеа Пинтија е рамна ко даска, само право има. Што да кажам? А бе кога ќе стигнеш до таму негде кај што нема кривини, ваљда таму негде е Пинтија, симни се... Или па кога ќе ме прашаат за некоја улица со име и презиме. Боље ќе биде да излажам, извини, ни ја не сум од тука. :ROFLMAO:
После зошто не сум полагала за кола. Пошто сум срамотилоци живи и благе везе неам од животов. Дур го има ЈСП и кој да го бере гајлето место мене, арно ми е.
Еднаш пробав само со воланот да управувам и ми вика: Тебе само дупло поширока лента ти треба, така може нема да удриш во нешто. :love::ROFLMAO:
Емии сеа тоа е... секој со своите (анти)таленти. Ај, чао. :sleep:
 
Ф

Флеш

Гостин
Се мислиш цела недела дали да фукнеш 80 евра на пс4 нови игрици и одиш до Галерија,влагаш и земаш и излеваш ....Добро,се враќаш у твое село и твоја штала .... Ги поставуваш игрите на биро у фолија .... Влагаш у циклус,дали напраив рајт муф ? :eek: И така ми седат неотворени до денеска и си мислам .... 80 евра за игрица :pos: Рекламација имаат Галерија :popce: И се сторив пишман аџија :pos::pos: Вратив назад ..... Влагаш и земаш и излеваш ....Као секс,после ебење има каење :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom