Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Д.К.
по не знам кој пат пак да си кажам: мразам дожд! И што е со муабетот дека е романтичен, па нешто длабоки чувства буди, поети, ренесанса и слично..Ма смрди на нозе и мувла. Сите покиснати со испрскани панталончиња ко поплава да ги исфрлила..Тоа само на филмови девојче со цветно фустанче радосно скока по полиња и необавезно врне топол летен дожд. Бљак!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.627
Поени од реакции
34.814
Кајг,
да ти кажам дека ти си крива за мојот денешен збогатен вокабулар кој се здоби со „префинет израз“ добиен од тоа што те читам редовно, а не ќе беше трагично ако истиот израз не ќе почнев под инерција тотално несвесно да го применувам во реалниот живот!
... ме прашуваат „дали мислиш дека дождот за кратко ќе прекине?„... а јас: како да не „жими курот ќе прекине“ :facepalm:
или „ како можеш да не следиш политички настани, а да гледаш филмови?“ а јас : преку куров со политиката, што има да се следи и Бокич и КЈ ќе бидат ослободени па дури и парична оштета за претрпен стрес и малтретирање ќе земаат!
или, состанок веќе месец дена немавме, не те нервира тоа? ...а јас : та преку курот ако немаме состанок! :sneaky:
... што ми направи мор, Кајганоооооо една смотанаааа со некои твои постови и сега се мислам ако веќе ми е влезена чивијата, дали е по правилно да кажам „ та преку пичкава“, „жими пичкава“ или „жими путкава“ или „ преку вагинава“ ? не ми иде некако, а да си го оставам пак изразот „преку курот“, „жими курот“ поубедлива сум како алфа женска, а? :D
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Конечно сабајлево после конфликтот со газдата се роди во мене оној човек каков сакам да бидам пргав, да не се нервирам за глупости, да немам претерана грижа на совест, се додека во мене не се врати пак гомното од човек кога ми се јави шефот и ме молеше да не го оставам на цедило, бидејќи го ценам многу. Што би рекол Тошо: "Јас сум да ме грабнеш и да бегаш бе."

П. С. Ја пратам политичката сцена во Србија исто како и во Македонија и морам со гордост да изјавам да ги собереме бранко, али, зајко, грујо, мијалков и сите, никој не е психопат како вучиќ. Тешко на народот на кој оваа будала му е владетел...
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Драга, за првпат денес не ми сметаше денешново тмурно и врнежливо време. Обично ме асоцира на сивило, тага, депресија.
Времево есен, а во душава пролет. Нека потрае.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.628
Сместа би им земал возачка на оние што во своите автомобили ја пуштаат песнава... ама онака сместа, и колата би им ја запленил, со ролери нека одат од едно на друго место.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Порано мислев дека женски муабети и ѕид на сообраќајниот срам на ФБ се најреален пример за до каде сме стигнати со интелектуалниот развој (до никаде) ама сега сум убедена дека иселеничките групи на ФБ се убедливо на врвот. Освен редовните прашања за кој има Родео да му шитне, прашува каде можел да ја регистрира колата ама да било полабаво или да можел некаде под рака да даде, и немал уште сменето дискови. :angel:

Абре како не даде севишниот сите да ве депортираат како кучиња назад и да лаете по митинзи за 200 евра, заради вакви пацови после квалитетни деца ќе треба да се докажуваат дека не се апаши и дека се со факултети и три јазици. Дробат за црнци и Арапи а бетер од нив се.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Ми доаѓа да се качам на Водно, на пример, и да викам Јас сум Царевата ќерка! Денес се чувствувам така, како Царевата ќерка. Одморот иако заврши 1 недела порано и денот кога слетавме врнеше скоро цел ден, јас сум позитивна и насмеана. Денес кулуминираше мојата позитива. Среќа моја во дуќан средно гужва, можам да царувам поштено. Решив денес да си посветам вниманија себеси и никому друг, козметичар закажан од пред 2 дена, маникир и педикир, фризер, комплет има да се истинтрам денес. На крај вечера со пријателка. Да акумулирам енергија за викендов, божем ќе бидеше лаганини викенд, ахам 3 свадби и 1 ивент, а ние само 4, како ќе стигнеме секаде да ми е да знам. Имам уште 1ипол час до крај на смена, ама затоа од утре за мене денот ќе трае 3. Убав ден!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прв пат во живот ми се испреплетуваат две емоции, среќа и тага. Осеќам среќа а немам со кого да ја споделам и тоа ми ствара тага, не знам дали да плачам или да се смејам :)
Како да сум во некој транс, хормониве ми се испобркани до даска не знам што ми е....ама убаво ми е.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.447
Преглупите осетливи Американци повторно на сцената: 'Џокер бил филм што ќе ги мотивирал психопатите отфрлени од општеството да пукаат по невини'.

Дека сега немаат секоја втора недела пукања, дека до сега не се правеа психопатски филмови, хорор филмови, трилери... Полесно им е да купат автоматска пушка него мастика, ама Џокер ќе биде крив за новите убиства... Ти ебам дебилна Америка и SJW...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Драга К, Драги Господе Боже, Драги Универзум, Драги пичкусиматеринус

Ако постој нешто било шо е кое не слуша гледа, знај за правда за неправда не чува и штити. После оние коментари од МЛАДИ лица на линковите за Грета, те молам Боже ако постојш заштити го остатокот од опшеството и светот од нас Македонците најпростата, глупата, затупена нација на светот, пушти една комета да не збриши тука наместо вакво никакво место да има море да можат луѓето да праат ќеф а ние ако бираме да бидиме само алги.


Благодарам,

Амин
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
20190925_125730.png

20190925_125706.png

20190925_125629.png


Да е само Македонија добро ќе беше.
Да живееш во БиХ и Србија и да јадеш гомна за некој што се побунил за нешто е дебилно.Во држави кои буквално те ебат у здрав мозок ти си се нашол да кажуваш лошо за девојчево.

Не ме интересира дали е дете на Сорос,глобалисти или пак е искористена од родителите затоа што има некој вид на болест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom