Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Неможам да го сакам чоекот одма ама барем да ми се допаѓа...љубовта потоа доаѓа сама иначе ако не го засакам неможам да идам со него...се малтретирам себеси, а и него... ќе немам никакво задоволство додека сум со него.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Секоја врска започнува меѓу двајца кои не се сакаат.
Пред да започне врската може само да си се допаѓаат и да има мала заљубеност но не и љубов.
Добро освен ај ако некој го знаеш долго време и ти е пријател и потоа сознаеш дека чуствуваш повеќе од пријателска љубов кон него.
Но за да постои љубов потребни се двајца.
Така да за да засакаш некој треба според мене да бидеш некој период со него во врска. Да се засака вистински, не само површно. Сакање на личноста со сите негови позитивни и негативни мани.

Јас би можела да бидам со некој во врска којшто не го сакам, но само одреден период додека не разгрешам дали личноста ја засакувам или не.
А да сум во долга врска со некој кој не го сакам не можам. Сакам двострана љубов.

А реално постојат огромен број личности кои се во врска со лица, а кои не ги сакаат. Но има други причини убав е, фраер е, има пари, те шета, се ти исполнува, те сака премногу ...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Секоја врска започнува меѓу двајца кои не се сакаат.
Пред да започне врската може само да си се допаѓаат и да има мала заљубеност но не и љубов.
Добро освен ај ако некој го знаеш долго време и ти е пријател и потоа сознаеш дека чуствуваш повеќе од пријателска љубов кон него.
Но за да постои љубов потребни се двајца.
Така да за да засакаш некој треба според мене да бидеш некој период со него во врска. Да се засака вистински, не само површно. Сакање на личноста со сите негови позитивни и негативни мани.

Јас би можела да бидам со некој во врска којшто не го сакам, но само одреден период додека не разгрешам дали личноста ја засакувам или не.
А да сум во долга врска со некој кој не го сакам не можам. Сакам двострана љубов.

А реално постојат огромен број личности кои се во врска со лица, а кои не ги сакаат. Но има други причини убав е, фраер е, има пари, те шета, се ти исполнува, те сака премногу ...
То бе Пирло бе!!!:vozbud:
Слажем се со тебе кика.
А темава ваљда е постаена као више сте у врска а не дали би почнале врска со некој шо не го сакате. или не?
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Вака...
Јас порано сум бил со многу девојки иако не сум ги сакал
Но сега навистина неможам да смислам да бидам со девојка а да не чувствувам ништо кон неа...
Тоа според мене ке биде многу недефинирано:toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
pa dosega sum bil samo vo takvi vrski,a najverojatno i ponatamu.pa ne mora da ja sakam za da mi bide ubavo so nea.a mozebi i ke ja zasakam,se biva.
 
Ј

јовица11

Гостин
Не доаѓа во предвид да бидам со некоја што не ја сакам,сум пробал и не успеало,секогаш фалело нешто,затоа најубаво е кога си заљубен и истите чуства ти се вратени(my curently status:back:)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
можеш да почнеш да бидеш со некој што не го сакаш во врска..ама доколку тие чувства не се сменат таа врска ќе заврши многуу брзо!
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
па тогаш нема да биде љубовна, ама ке си остане врска ако некоја друга добра причина не држи заедно
нејкам да споменам која причина оти сите тука ке ме искритикуваат:toe:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Болд: Како и да е неможеш да кажеш дека врската започнува со љубов... Прашањето е дали можеш да бидеш во врска (ваљда се мисли на подолга) ако нема љубов...
За подолга не верувам дека би можела, ама ако ми е убаво со него и сакам да бидам со него, по некое време ќе се појави љубов :) Ако не ми е убаво, нема да има ни кратка врска :)

Секоја врска започнува меѓу двајца кои не се сакаат.
Пред да започне врската може само да си се допаѓаат и да има мала заљубеност но не и љубов.
Добро освен ај ако некој го знаеш долго време и ти е пријател и потоа сознаеш дека чуствуваш повеќе од пријателска љубов кон него.
Но за да постои љубов потребни се двајца.
Така да за да засакаш некој треба според мене да бидеш некој период со него во врска. Да се засака вистински, не само површно. Сакање на личноста со сите негови позитивни и негативни мани.

Јас би можела да бидам со некој во врска којшто не го сакам, но само одреден период додека не разгрешам дали личноста ја засакувам или не.
А да сум во долга врска со некој кој не го сакам не можам. Сакам двострана љубов.

А реално постојат огромен број личности кои се во врска со лица, а кои не ги сакаат. Но има други причини убав е, фраер е, има пари, те шета, се ти исполнува, те сака премногу ...
Баш така :)
Само не ми е јасно како можат да бидат во врска ради болдирана причина, мене така само би ме гушела врската.... Тоа е малтретирање и за едниот и за другиот... Ама има секакви :toe:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
Da.Bitno e da mi se svigja,a ne da go sakam.I so tek na vreme kje go zasakam(valjda)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Дефинирајте љубовна врска.
Љубовна врска може да биде и чистиот секс со некој. Fuck buddy.
Може да се најдат двајца, компатибилни на сексуално поле и да се "плеснат" неколку пати.
Ама ова не може да трае долг период.(би требало:))
А ако збориме за врска во права смисла на зборот...пак да, ама многу кратко време. Ако нема хемија и емоции, по кратко време човек бега од таму.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne mozam. Se osekam kako zarobena. Sum bila vo vakva vrska i nikogas poveke nema da bidam. Kolku sto e tesko da ne si so onoj sto go sakas, isto tolku e tesko da si so nekoj sto ne go sakas.
 
С

Сатори

Гостин
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
Нормално дека можам да бидам во врска со некој што не го сакам, тоа не значи дека би била.
Сепак, ако не сум заљубена во некој друг, а дечкото ми се допаѓа немам причина за да не се обидам да бидам во врска и евентуално да си дадам можност to fall for the gay.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Кога ќе сум најсигурна во своите чувства, тогаш одредувам дали сме за да бидеме заедно или не. За тоа треба малку време, да се средат почетните импресии, да запознаеш некого подобро. Ако заклучам дека не си одговараме, не се движиме во иста насока, тогаш ни останува да прекинеме. Во тој период додека не сум била начисто со чувствата, испаѓа дека сум била со некој што не го сакам ако сфатам дека не треба да сме заедно.
Без врска е да знаеш дека не сакаш некого, а сепак да си со него/нејзе. Не е фер ни кон себе, а ни кон него/нејзе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom