Дали можете да бидете во љубовна врска со човек што не го сакате?

Член од
3 декември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
pa sigurno deka nemozes nekogo od odma da zasakas.mora prvo da pominete nekoe vreme zaednoaa posle izvesno vreme ako ne go sakas.........Jas koga bi bila vo takva situacija ako ne go sakam ne bi mozela da bidam so nego.a da ima mnogu koi mozat i mozebi i podobro im e
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Чекај сеа...Не го сакаш а сакаш да бидеш со него и убаво ти е со него. Малце заебано е ова.
Да идам со некоја шо не ја сакам...цк.НемоАм. Коа не ми е убаво некое јадење не го јадам.
Ај добро,може недела две максимум! Ептен пошо сум мушко:)
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
дали можете да идете со човек што не го сакате но сепак ви е убаво со него и сакате да сте со него?
Абе ако ни е убаво и ако сакаме да сме со него ќе го засакаме.
Инаку не можам туку така да идам само, тоа порано беше ама сега е сосема друго.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Абе можеме сите,ама не сакаме пошо не у ред.
Зашто не е у ред? Прашањето беше - убаво ти е со некој, ама не си заљубен/а, нели? Тоа се дешава, и не е ништо страшно, што се растрипавте сите?
Некогаш во таквите врски и се случува да дојде до заљубување покасно, ама не мора да значи...
Сум била во вакви врски, претпоставувам како и повеќето овде...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Абе можеме сите,ама не сакаме пошо не у ред.

Пфф...морални вредности??

Додуша, сите можат, само што лажат, тоа е проблемот.
Нека ми каже било кој дека цурата шо ја ќарил во дискотека вечерта онака од прва ја засакал..ама останал со неа. Месец, два, три...
Резултатот не е битен, дека или ќе ти иде на нерви па ќе ја отераш у ку*ац, или па ќе ја засакаш. Фактот останува дека во почетокот никогаш не постои љубов...ерго...секој бил идел со човек што не го сакал/а. Крај.
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Зашто не е у ред? Прашањето беше - убаво ти е со некој, ама не си заљубен/а, нели? Тоа се дешава, и не е ништо страшно, што се растрипавте сите?
Некогаш во таквите врски и се случува да дојде до заљубување покасно, ама не мора да значи...
Сум била во вакви врски, претпоставувам како и повеќето овде...
грешно предпоставуваш, пошто ако не си заљубена, не ни идеш со него, односно си без врска.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
грешно предпоставуваш.
Ох, душо романтична... Стварно сакам да знам ако ти се стави некоја лудо добра цура вечер и ти каже „ај да се фатиме“ што ќе направиш. Уствари што те знам, можда едноставно си лесно заљублив:)
 
N

navivacka

Гостин
Не нема шанси да бидам со некој што не го сакам,на тој начин јас ке бидам несрекна...Поарно сама отколку со некој што не го сакам...само што денеска има многу такви што прават така.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Зашто не е у ред? Прашањето беше - убаво ти е со некој, ама не си заљубен/а, нели? Тоа се дешава, и не е ништо страшно, што се растрипавте сите?
Некогаш во таквите врски и се случува да дојде до заљубување покасно, ама не мора да значи...
Сум била во вакви врски, претпоставувам како и повеќето овде...
Па добро де.Си кажав јас.Недела до 2, па ако настане заљубување у тој период ОК.,ако не КО.:pos2:
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Ох, душо романтична... Стварно сакам да знам ако ти се стави некоја лудо добра цура вечер и ти каже „ај да се фатиме“ што ќе направиш. Уствари што те знам, можда едноставно си лесно заљублив:)
нема шанси, мојата цура е увек полудо добра, док ја сакам нормално.:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom