Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
vo red e divajn zatoa komentirame , znaci se sakame , sve i se pravi greska , imas deca , sve e ubavo , ama ete belja se desava , jas eve ad ne prostam , ke ja rasturam familijata , ke donesam nekoja drolja i tuka e kraj na sve , sve ke se izmesa i nisto ubo ne biva , ova prasanje mi e kazano od postari ,zatoa tie mi go postavija , ami taa so ke jaz zemis poarna da ne bide od taa sto ja imas sega , samo vo prasanje e obicna greska ne naviki , ti divajn sto velis ?
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
65
Поени од реакции
11
nikoj i nikogas ne treba da go prosti neverstvoto
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
romeo_ferara напиша:
vo red e divajn zatoa komentirame , znaci se sakame , sve i se pravi greska , imas deca , sve e ubavo , ama ete belja se desava , jas eve ad ne prostam , ke ja rasturam familijata , ke donesam nekoja drolja i tuka e kraj na sve , sve ke se izmesa i nisto ubo ne biva , ova prasanje mi e kazano od postari ,zatoa tie mi go postavija , ami taa so ke jaz zemis poarna da ne bide od taa sto ja imas sega , samo vo prasanje e obicna greska ne naviki , ti divajn sto velis ?
Јас велам дека нејќам да разберам дека ме изневерил ... нема да можам да ја вратам довербата кај него, без оглед кој е и колку го сакам и колку ме сака и колку се труди и колку се кае. Дури и ако се работи за брак во кој има деца ... тоа не е поразлична ситуација ... децата може да ја зацврстат близината и врската меѓу партнерите, но не и да ја вратат од таа удолница. Си се познавам каква сум, знам дека ќе сум нервозна поради тоа, ќе се карам, ќе сум повредена, ќе урлам незнам до кога, па не би тоа да го поминуваат сите со мене, кога може најкултурно да се разделиме ...

Не би 100% да гарантирам за ова дека никогаш не знаеме како би реагирале додека не ни се случи нештото, ама повеќе сум на мислење дека така би изреагирала ...
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
a be site jaki mazi , ne se prosteva , ima samo onie so priznavaat i ne priznavaat ili pak znaat ili ne znaat
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Еднаш пробав да опростам..Но, не идеше...Откако дознав колку и да сакав да не мислам на тоа, ипак не можев да го извадам од глава тоа дека сум изневерена. Бев под постојан притисок од стравот дека пак ќе ме изневери, и најголемиот дел од времето заедно го поминувавме во карање и на крај решив да ја прекинам врската.
Сеуште мислам дека тешко може да се има стабилна врска после неверство, па затоа, барем за сеа, не би можела да опростам доколку ме извараат.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Не!!Дечкото ме изневери и не му простих одма му раскинах..Не ми беше некоо ного ни сериозна и долга врската ама не можамд а продолжам со некој шо мее изневерил..Ако го сакам мош ќе му простам ама МОШ и ако повеќе не му се повторе..А ако не го сакам ич не ни размислувам...
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Ne bi prostila neverstvo...
ako se sluci ednas mozebi ke se sluci i poftorno
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Ne go prostiv neverstvoto, nema ni da go prostam. sekoja vrska e sklop na ljubov, vrnost, doverba. Ako doverbata e ednas zagubena nema vrakanje. Neverstvoto, megu drugoto e dokas ili posledica kolku e vrskata stabilna ili kolku se partnerite stabilni i sigurni.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Да. Обавезно. И неверство и се останато би простил. Би и дал 5 минути да се исповеда да си ги каже сите гревови, за да може Господ во рајот да ја прими... И се би и простил. И после следи фрлање од тараса...


Ај еден виц. Купува човек снајпер. И му вика на продавачот:

- Домет колкав има нишанот?

- 2 км. Ене на ридон ми е куќата моја, се се гледа.

Муштеријата ја гледа куќата низ нишан и му вика на продавачот:

- Во твојата куќа има голи жена и маж.

Гледа продавачот - жена му и некој батка се лапаат голи. Изнервиран му вика на муштеријата:

- А ти добар стрелец си?

- Одличен!

- Епа имаш гратис снајпер пушка ако со овие 2 куршуми (му дава 2 куршуми) и ја скинеш главата на жена ми, и курот на швалерот.

Муштеријата се сложува става еден куршум нишани и му го враќа другиот куршум на продавачот дур нишани:

- Ќе заврши 1 куршум работа :icon_bigg
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
pa vo vrska bi prostila ako se imame dogovoreno na nekoja vrska bez obvrski i ako mi kaze, ili pak ako i jas pred toa sum izneverila ( sto ne veruvam deka ke se sluci). a vo brak... ne bi prostila pod nikoj uslov ( koga ke bidam vo brak :) ) barembi sega taka mislam ke vidime za ponatamu.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
зависи до кој степен.
И зависи од тоа што чувствуваш спрема партнерот.
Пример јас девојка ми ја изневерив за мојот роденден и тоа со една типка која ни она ни јас не очекувавме дека некад ке биде нешто посериозно од пријателство... тоа мене ме скрши но девојка ми не и беше и некој проблем.
Два дена одкако ја изневерив неможев ни да спијам и барав прошка од неа... со месеци се чувствував како должен спрема неа... дури и едно време ми правеше филм дека сега требала она мене да ме изневери за да бидеме фит - јас со цел памет го прифатив тоа. хаххаа...
Како и да е она кога мене ме изневери јас си го прифатив тоа најнормално... еве сега моментално не сме во врска поради мојата тврдоглавост но сепак воопшто не ми пречеше тоа што ме изневерила.
Оти полошо чувство од давање на своето тело е да го дадеш своето срце!
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Da prostam hm...NE!-potoa se bi bilo laga
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Што се малтретирате со глупави прашања, не ми е јасно?
Се разбира дека ќе ја изневерите и таа ќе ве изневери.
Доста со тоа моногамијата како закон.
Луѓето не се програмирани да бидат верни, не се стискајте толку.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кога е вистинска љубов во прашање многу тешко се прифака вината...
Во случајов на Никола - сака да каже дека никогаш не љубел вистински...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Necrophilia напиша:
кога е вистинска љубов во прашање многу тешко се прифака вината...
Во случајов на Никола - сака да каже дека никогаш не љубел вистински...
Не бе батка, затоа и те откачила изгледа женската.
Нејзин избор треба да биде дали да биде со тебе, па сега ако се проебе со некој во меѓу време и не е толку страшно, ако ти се врати пак.
Сега зависи колкав маж си и дали ќе сака да ти се врати, или ќе најде подобар.
Јебига, капитализам, конкуренција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom