Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
276
Дали би простиле неверство во врска и во брак?И доколку би простиле под кои услови?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.753
Поени од реакции
1.849
Би си простила доколку имам јака причина ... :icon_lol: :nesvest:
Шала на страна ... би простила само на почеток на врска, кога е онака све полабаво за да свати дека нема да го има она што го има со мене и со друга. Потоа нема ни да помисли на тоа, па не мислам ни јас за понатаму:pipi:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
27
Досега не сум се нашол во ваква ситуација но ајде ќе се ставам... доколку сега би решавал дефинитивно би расчистил со зборот НЕ но све си има своја околност и во зависност од ситуацијата.Доколку особата отворено ми признае и притоа ми даде дознаење дека сеуште ме сака и дека чувствата кон мене сеуште и се активни тогаш има простор за дијалог.Но доколку ја фатам на дело и доколку ме лажела и прикривала тогаш одговорот е НЕ и терам у пизду материну.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да се прашвев пред еден месец ќе речев НЕ. Ама сепак зависи од причините најмногу (дали јас сум ја варал па таа да врати или сме биле во тој период налутени па ради тоа...), имам една минимална граница на толеранција.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.219
Поени од реакции
31
Сум пробала....ама не иде...добра школа во секој случај. Сега сум сигурна дека никогаш не би простила, никому!!!
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Познавајќи се себеси никогаш не би простила,и одма го бришам тој човек за век и веков, едноствно не ќе можам да поднесам.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
51
Imam prosteno,iako ke toa me progonuva i muci cel zivot
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Ne znam mislam deka ne bi prostila nikogas, ama pa nejkam da zboram od kaj da znam so me ceka vo zivotot zato poarno da si cutam.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Мислам дека не би можела да простам неверство, зошто ако еднаш ме изневери ќе си игра на таа карта дека ќе му простам, па може да му се случи повторно.
 
Член од
15 мај 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
Абе ако не ја сакам, ич не ми е гајле, нек си продужи не и се лутам ич, ќе се напраам малце загрижен вамо таму, па ќе бидам европеец и така, ама ако ми ја стекнала довербата и ја сакам, има да ја утепам:pishtoldz.

Мислам јас не би и сметал во ниедна одлука, нека си каже што и лежи на душа, ама ако е до толку расипана да може да биде толку блиска и да вара... не гарантирам :bip:
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Ако дошло до неверство...Тешко... И да простам не верувам дека врската ке може да опстане. Чим неверството влегло во една врска значи дека таму нема љубов.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.450
Поени од реакции
384
Зависи од тоа како дошло до неверството. Ако го залапала некоја типка и на него ми требале неколку сец да се освести пред да се тргне - да.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom