Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Доколку е сериозна врска не би можел да простам. Ќе ме мачи помислата дека била со некој друг. Само ќе придонесе кон побрз крај.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
ako zboruvame za neverstvo da me izneveri so nekoj drug ,toa ne bi go prostil nikogas
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
а што е неверство бакнежот или секс? ако е бакнеж би простил каква и да е врската ако е секс НИКАКО
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Искрено мислам дека НЕ би простила неверство.
Е сега не знам животот што ќе ми донесе или не знам во каква ситација ќе се најдам, ама сепак од оваа гледна точка мислам дека не би простила неверство.
Јас сум личност којашто кога е со некој во врска е со тој еден. Тоа и го очекувам од другата страна, ако има проблем во врската да ми каже или да раскинеме во крајна линија, а не да ми мати позади грб.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Има две опции:

1.Му простувам (но за мене простување НЕ значи заборавање во никој случај), и продолжуваме со врската. Секој ден се повеќе и повеќе мислам на тоа, и на крај му раскинувам бидејќи не можам да се носам со фактот дека бил со друга.

2.Веднаш му раскинувам, и губам секаков контакт со него.

Значи, резултатот од која било опција е крај на врската. Јас лично би ја избрала втората опција, за да си заштедам на нерви и нервози.
Сума сумарум- не би успеала врската после неверство.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Скулгрл напиша:
Има две опции:

1.Му простувам (но за мене простување НЕ значи заборавање во никој случај), и продолжуваме со врската. Секој ден се повеќе и повеќе мислам на тоа, и на крај му раскинувам бидејќи не можам да се носам со фактот дека бил со друга.

2.Веднаш му раскинувам, и губам секаков контакт со него.

Значи, резултатот од која било опција е крај на врската. Јас лично би ја избрала втората опција, за да си заштедам на нерви и нервози.
Сума сумарум- не би успеала врската после неверство.
ubavo kazano..no ako neizmerno te posakuva toj partner te saka i se kae vo vrska so neverstvoto nema da stegnes zabi ? i mu pruzis 2 sansa ?
Sepak vo prasanje e ljubov
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
SCORPIO__20 напиша:
Sepak vo prasanje e ljubov
Љубов ако те изневериле (или си изневерил)?
Не трескај и ти... :wink:

Можат да бидат многу работи, но сигурно не и љубов.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Acid напиша:
Љубов ако те изневериле (или си изневерил)?
Не трескај и ти... :wink:

Можат да бидат многу работи, но сигурно не и љубов.
acideeee ne treskam..ti pa mnogu ko svetec...
ne sum izneveril ni pa me izneverile..
rekov ako e vo prasanje ljubov....sekoe neverstvo ne e potkrepeno so ljubov..nekad e od ljubomora nekad e od zadovolstvo na momenti....
a i zasto nekad da ne oprotis ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
SCORPIO__20 напиша:
acideeee ne treskam..
Трескаш.
Демек збориме за љубов, нели. Каква е таа љубов кога има неверство?
SCORPIO__20 напиша:
ti pa mnogu ko svetec...
Не дека сум светец, ама ако љубам некоја - не би ја изневерил никогаш (без разлика на „околностите”). Искрено, незнам како „функционираш” ти, за да направиме една компарација.
SCORPIO__20 напиша:
rekov ako e vo prasanje ljubov....
sekoe neverstvo ne e potkrepeno so ljubov..nekad e od ljubomora nekad e od zadovolstvo na momenti....
Ти најверојатно збориш за неверство, поткрепено (или предизвикано) од љубов кон девојката со која ја изневеруваш твојата „љубена”. Не збориме за тоа...

Збориме за:
Како ти би простил неверство доколку вистински сакаш некоја?
Зошто воопшто би ја изневерил девојката, доколку вистински ја сакаш?

Би направил било која од наведениве работи горе, доколку сте „вљубени”?


SCORPIO__20 напиша:
a i zasto nekad da ne oprotis ?
А зошто би?

Дури и да опростам, ќе се случи тоа што веќе го пишаа пред тебе: Простување, јадови, и раскинување по некое време...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Acid напиша:
Трескаш.
Демек збориме за љубов, нели. Каква е таа љубов кога има неверство?
Не дека сум светец, ама ако љубам некоја - не би ја изневерил никогаш (без разлика на „околностите”). Искрено, незнам како „функционираш” ти, за да направиме една компарација.
Ти најверојатно збориш за неверство, поткрепено (или предизвикано) од љубов кон девојката со која ја изневеруваш твојата „љубена”. Не збориме за тоа...

Збориме за:
Како ти би простил неверство доколку вистински сакаш некоја?
Зошто воопшто би ја изневерил девојката, доколку вистински ја сакаш?

Би направил било која од наведениве работи горе, доколку сте „вљубени”?


А зошто би?

Дури и да опростам, ќе се случи тоа што веќе го пишаа пред тебе: Простување, јадови, и раскинување по некое време...

da ne pomislat clenovive deka se prepucavame..negde ne se razbravme vo kontekstov so neverstvoto ali sepak kako e kazano taka neka bide :helou:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
neverstvo moz da prostam , ama na zbor , iskreno vo mene ne bi mozel da prostam nikad
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Не се препуцаваме, дискутираме... За тоа се темите.
Ако сите имаат исти мислења (па макар и за неверството), тогаш не би било интересно. :wink:

Башка, интересно ми е и тоа што на друга тема викаш дека не би простил неверство.
SCORPIO__20 напиша:
ne bi nasol opravuvanje za neverstvoto pod dejstvo na alhohol kolku i da bilo nesakano i nepredvidlivo ..
SCORPIO__20 напиша:
Ne go opravduvam I ne bi oprostil
Задржи еден став, одлучи се! :wink:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
абе остајте ги околностите...па мож задутре ке ја начекаш анџелина џоли пијана и да речиме ке сака да се сексате ...и шо демек сеа јас сакам една и ке и речам на џоли..fuck off...аман бе кој е тој МАЖ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom