Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
SCORPIO__20 напиша:
ubavo kazano..no ako neizmerno te posakuva toj partner te saka i se kae vo vrska so neverstvoto nema da stegnes zabi ? i mu pruzis 2 sansa ?
Sepak vo prasanje e ljubov
Ако неизмерно ме посакувал, немало да ме изневери, нели?:smir:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Ова е мнооогу тешка ситуација!Мегутоа се мислам дека ова зависи за какво неверство се работи и секој случај е посебен.Лично имам простено неверство не е битно зашто и слично,но мислам дека никогаш не се заборава дефинитивно!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Crazy P0Y0L напиша:
абе остајте ги околностите...па мож задутре ке ја начекаш анџелина џоли пијана и да речиме ке сака да се сексате ...и шо демек сеа јас сакам една и ке и речам на џоли..fuck off...аман бе кој е тој МАЖ??
Кога ќе ја начекаш ти Анџелина Џоли пијана, ем да сака да се секснете, мене ќе ми порасне к*р. Зборуваме за реални ситуации.:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Скулгрл напиша:
Кога ќе ја начекаш ти Анџелина Џоли пијана, ем да сака да се секснете, мене ќе ми порасне к*р. Зборуваме за реални ситуации.:)
Реално, поголеми се шансите тебе да ти порасне к*р, отколку он да се плесне со Анџелина Џоли. :)

Јас веќе се искажав, не би простила, а дури и да простам, не би можела пак да бидам со човек што ме изневерил. Вечно ќе ме гони помислата за таа другата, нема да можам да му верувам како порано... На крајот на краиштата, зошто би му простила, кога очигледно е дека не ме цени и сака и не му значам доволно за да си го задржи Стојко во гаќите кога ќе му се пружи прилика да биде со друга.:)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Живем со мотото "Не им го прај на другите она што несакаш да ти го прават тие на тебе" така да у живот не сум изварал девојка, а ако некоја ми го напраи тоа на мене, ке ме глеате со лисици и целиот крвав на телевизија :D
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Скулгрл напиша:
Кога ќе ја начекаш ти Анџелина Џоли пијана, ем да сака да се секснете, мене ќе ми порасне к*р. Зборуваме за реални ситуации.:)
ок скул.не мора да не џоли...зожборот ми беше некоја јака пи*ка...
а за тоа тебе да ти порасне ку*.....девојко нема да јадам 40 дена
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Crazy P0Y0L напиша:
ок скул.не мора да не џоли...зожборот ми беше некоја јака пи*ка...
а за тоа тебе да ти порасне ку*.....девојко нема да јадам 40 дена
И што ако плеснеш некоја јака пи*ка? Демек тогаш ќе ти биде простено?
Немој така да се лажеш...после има да ја колнеш истата таа јака пи*ка затоа што заради неа си останал без онаа девојка која си ја сакал. А дека ќе останеш без неа, тоа со сигурност ти гарантирам.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Не никако не би простил ке ме брука она менеto e to
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Неверство е неверство нема причини во стилот „бев пијана извини бла бла бла...„ тие филмови дома на мајка и и татко и да им ги кажува. Ако девојка иде со мене значи сака да биде со мене, така? Епа ја стварно незнам зашто би било неверството оправдано ЕДНОСТАВНО НЕ
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
fintata e deka site se varaat i kurvaat , eve ke ja ostavis zenata sto te varaala , a posle nea taa so ke ja zemes poarna ke bide ? aj vaka da gledame na rabotata , posle na stari godini ke zemis samo shkart roba koja i taa e razvedena zbog varanje hahahaha
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
romeo_ferara напиша:
fintata e deka site se varaat i kurvaat , eve ke ja ostavis zenata sto te varaala , a posle nea taa so ke ja zemes poarna ke bide ? aj vaka da gledame na rabotata , posle na stari godini ke zemis samo shkart roba koja i taa e razvedena zbog varanje hahahaha
И значи според оваа твоја теорија, ти би останал со девојката која те изневерува или изневерувала? Не би сакал да остариш и да ти остане да земеш некоја шкарт роба која е разведена поради изневерување? А кој ти гарантира па дека таа старата нема и на стари години да те изневерува? Не ја земај и таа дечко, никако!
Зошто бе вака размислувате?:nemoguce:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
ama cekaj , ne zboram jas da sum zemal nekoja promiskutetna zena , sade na kur da misli , zboruvam za greska sto napravila a silno se sakame , i napravila greska , covekot pravi greski , znaes? kako da ja menjam ako napravila ednas glupost a ne e takva po dusa , e sega za kruvi da ne zborime , toa e druga kategorija
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
Crazy P0Y0L напиша:
абе остајте ги околностите...па мож задутре ке ја начекаш анџелина џоли пијана и да речиме ке сака да се сексате ...и шо демек сеа јас сакам една и ке и речам на џоли..fuck off...аман бе кој е тој МАЖ??
Тука се сложувам со тебе брат, се си бива а ѕвездите се најчесто пијани (особено Бритни, ама и она не е за фрлање :zlo:), а да ти дае некоја од нив нема ни да ти текне да кажеш :nenene:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
romeo_ferara напиша:
ama cekaj , ne zboram jas da sum zemal nekoja promiskutetna zena , sade na kur da misli , zboruvam za greska sto napravila a silno se sakame , i napravila greska , covekot pravi greski , znaes? kako da ja menjam ako napravila ednas glupost a ne e takva po dusa , e sega za kruvi da ne zborime , toa e druga kategorija

Претходниот пост, не ти изгледаше вака, затоа ти реплицирав. На овој неможам да коментирам ... секој си ја знае својата граница на толеранција и си го познава најдобро партнерот, за да знае дали ќе може пак да му верува, дали навистина се кае, дали доволно се сакаат за да продолжат понатаму итн ...
За ку*ви секако дека не зборуваме ... прво никој нема иста дефиниција за ку*ва, второ каква и да е дефиницијата, некому токму таква девојка му одговара, некому не ... и така ...:helou:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Нема шанси. Нема оправда за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom