Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Necrophilia напиша:
ако си го даде телото, ако се ебе. Аман! какви интелектуалци...
Sea me terash da zboram, a znam tamu od taa temata prochitav deka raskinuvash neshto edno drugo..
A ako pravi se, bez seks? Ili ne go rachunash ti za neverestvo toa? Zatoa kazhav taka, nishto lichno, ali jebiga.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
значи нека се мува, само да не се ебе! јасно ти е?:toe:
а под ебење спагаат сите интимни работи од стилот на орален, напалување т.е. иритирање на гениталиите, градите и сето тоа...
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
и јас иам простено неверство и верувајте дека ништо убаво во врската не видов после тоа простување...Едноставно психата ме тераше нон стоп да размислувам за тоа да се напињам да едноставно порменам цел однос со партнерот кој на крај резултираше со агонија од 6 месеци и лош раскин...еднсотавно не екоректно и да вараш но и да простиш неверство кое подоцна би го префрлал
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не никогаш. Ако се случило еднаш не можам да бидам сигурна дека нема да се повтори пак...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Би била повредена,да,но би простила неверство ако се работи за едно вечерно мување(поради не знам која причина),секако ако има објаснување асално.Само не бе простина ако има секс со друга.И да,извесно време нема да ја имам истата доверба во него и се тоа,ама со тек на време ако искрено ми покаже дека тоа било еднаш и никогаш повеќе и дека стварно се покајал,тогаш може да се врати во нормала врската.
Да простиш значи да љубиш!:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Necrophilia напиша:
значи нека се мува, само да не се ебе! јасно ти е?:toe:
:nesvest:
Ај така нека е. Само, од каде може човек да биде сигурен дека немало секс, дека било само на бакнување? Бројчаник никој нема долу, за да знаеме дали дошло до секс.

BabyGirl^^^ напиша:
и јас иам простено неверство и верувајте дека ништо убаво во врската не видов после тоа простување...Едноставно психата ме тераше нон стоп да размислувам за тоа да се напињам да едноставно порменам цел однос со партнерот кој на крај резултираше со агонија од 6 месеци и лош раскин...еднсотавно не екоректно и да вараш но и да простиш неверство кое подоцна би го префрлал
И не само тоа. Се трудиш да му веруваш, т.е. сакаш да му веруваш, ама сомнежот ќе си постои. Барем мене така ми беше кога простив.
И не мора да го префрлаш, може и да не го ни спомнуваш после тоа. Ама јанѕата што ќе те јаде е лоша работа.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
M@wEcK0 напиша:
Да простиш значи да љубиш!:)
Хм да да простиш значи да љубиш...ама прашањето е зашто да дојде до тоа простување едноставно неможе ли да се сконцентрирас на тоа што го градиш со една особа и да не се замараш со околина со друѓи особи...НЕКАКО НЕ СУМ ЗА ПРОСТУВАЊЕ
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
M@wEcK0 напиша:
Да простиш значи да љубиш!:)
А да љубиш, па да не дозволиш да дојде до момент кој ќе бара простување? Најдобра опција, нели?:)
Кога подобро ќе размислам, не простуваш веднаш. Она кога одлучуваш да продолжиш понатаму со истиот човек е преминување, а простувањето би дошло подоцна.

Осетив како е да се наоѓаш пред ситуација која бара од тебе да одлучиш дали ќе преминеш или ќе прекинеш. И воопшто не е лесно. Само, чувството кое го имав откако преминав преку неверството ми е доволно за да не ми падне уште еднаш на памет да речам „Продолжуваме понатаму”.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Necrophilia напиша:
ако си го даде телото, ако се ебе. Аман! какви интелектуалци...
Или било шо друго поврзано со секс, значи пушење, лижење и сите тие глупи игри со половите органи!
Дали она на некого или некого на неа не е битно... давањето на тело е нај болното изневерување, да не кажам и најнехристијанско.
Мислиш, поболно е од психичко изневерување? Кога самата помисла на другиот ја напалува и ги иритира гениталиите итн итн итн? Уште полошо па, да мисли на друг додека има секс со тебе? Тоа не е полошо или не е изневерување?
А и друго ... јас мислам (освен ако грешам) дека истите тие пропратни работи, освен пенетрацијата де, се случуваат и при мување ... кога се бакнуваш со некого, кога се допираш, галиш, мазиш ... што ако не дојде до секс кога тука има нешто ... како можеш да кажеш дека тоа би простил, само да не дојде до секс ...:toe:

Никакво простување од мене, никакво.
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Nema shansi toa najveke me boli duri i koga mislam na toa deka bi mi se slucilo me boli a ne pa da doznaam ili da mi se sluci ..... Mn. grda stvar
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Убаво е додека се нема случено а кога ќе се случи.....би требало да се бара прошка од саканата личност, да се признае грешката (секој човек греши не е никој совршен) и да се даден на знаење дека тоа било само еден чин на слабост......Имам простени и ми имат простено.....
П.С.
Уствари повеќе пати ми имаат простено
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Незнам не оправдувам неверство во никој случај.Доколку личноста навистина ме сака и ме цени зошто би ме изневерила? Мислам дека неверството е знак дека нешто во самата врска(брак) не штима,така да во никој случај не би простил и би ставил крај на сето тоа.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
3
Дивајн напиша:
Би си простила доколку имам јака причина ... :icon_lol: :nesvest:
Шала на страна ... би простила само на почеток на врска, кога е онака све полабаво за да свати дека нема да го има она што го има со мене и со друга. Потоа нема ни да помисли на тоа, па не мислам ни јас за понатаму:pipi:
Nikako da najdam logika na mislenjevo. On ke te otkachi ke istera meden mesec koga e najubavo a koga ke pochne da smrdi ti se vraka a ti "ne beri gajle fala shto se vrati":kesa:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Ако ја сакам таа ептен многу ке пробам простам и да продолжиме со врската, ако се пофтори нема да сакам да ја видам веке....никоаш нема да заборавам и незнам дали ке може да продолжиме ко што било, ама ке пробам(е)
п.с. И да, треба да има причина зашо го напраила тоа и ако дознаам од други нема простување
п.п.с. Неверство=обично нешо ко бакнеш(француски:)) или сл. се што е повеке нема шанси да простам :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Sekoj zasluzuva vtora sansa.
Najubavo bi bilo koga se bi bila prekrasno i nema da ima potreba od prostuvanje.No ne e sekogas taka sovrseno.Ponekogas ljubovta znae da boli i povredi.Dali ke prostime zavisi samo od nas i od vrskata koja sme ja imale.Ednas si vetiv deka nikogas nema da prostam neverstvo.
Ne veruvav deka toj sto go sakam ke mi go napravi nas toa.No se sluci.Posle nekolku dena mi prizna deka bil pijan i se izmuval so nekoja.Togas odevme 2 ipol godini.Samo jas togas znaev kolku mi e tesko.
Pomina 3-4 meseci.Jas mu prostiv i se smirivme.Sega mislam deka ako ne mu prostev e duri togas jas ne ke mozev da si prostam sebe si.
Na pocetokot imav problemi.Traea kratko no me macese taa nok so drugata devojka.Poveke ne.Znam deka me saka i koga razgovarame za taa nok i taa devojka poveke ne me boli.Nema nikogas da go zaboravam toa, no barem ne mi prestavuva precka za da si prodolzime so nasata vrska.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom