Ви се случила некоја натприродна работа?

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ако ништо друго, твојата приказна има хепи енд! (Се зедоја на крај :) :) :))
Ама и заслужив да ти кажам искрено. Абе 100 пати ја прередов слагалицата со надеж дека ќе никне од негде делчето :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Ми се случило да помислам на некој чоек и да заѕвони телефонот по неколку секунди, и тој да ме бара.....
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Ми се случило да помислам на некој чоек и да заѕвони телефонот по неколку секунди, и тој да ме бара.....
http://www.falconastrology.com/quantum_astrology.html
Мислам дека негде овде треба да се бара одговорот :)
Заглавени сме ептен у класичната физика, така да овакви работи чудни испаѓаат.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.541
Поени од реакции
28.962
многу скоро приметив како сенка од еден прозорец на една куќа исчезна.
а куќата иначе напуштена.
:icon_eek:
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Ми се случило да помислам на некој чоек и да заѕвони телефонот по неколку секунди, и тој да ме бара.....
Мене пак ми се има случувано на одрeдена мисла или емоција да гледам елекронски цагери на пример 13:13, и кога почнав да се концентрирам и да ги следам тие мисли и емоции секогаш кога ќе ги видев бројките, ме одведоја до личност која и на самата и се случувала слична работа! Но мислам дека го знаеш тоа нели! :wink:
 
H

HITCH

Гостин
Пред некој ден ми се случи нешто многу „интересно“! Пред извесен период видов двојник на една личност и понекогаш ми предизвикува огромен проблем, оти не знам кој е кој. :kesa: Замислете, двојнициве живеат во ист град, а не се знаат. Нејсе, бев до град и бидејќи требаше да се задржам доста време решив да се паркирам на големиот паркинг карши ГТЦ. Имаше премногу гужва! Од никаде пред мене се појави еден познат лик. Висок дечко, со сини очи, со една широка насмевка исто к`о да ме знае ми викна да се паркирам на неговото место. Прво, устата ми клапна до земја, не знам како успеав да се соземам, да излезам од кола и да му речам фала (мозокот ми застана, а тој не престануваше да се однесува к`о да ме знае). Знам дека лудо звучи да манијачиш непознати е навистина лошо, но двајцава дечки навистина си личат. Истото ми се случи и летоска, ама тогаш некако знаев дека сум се препознала, за разлика од сега. :pos:
Сакам да кажам уште една многу важна работа: дека мене ми се смачи од овој двојник, аман нека се прибере, оти мислам дека ме прогонува! :smir: Може и него му се стемнило од мене. :raz:
 
V

Vollstandig

Гостин
Мене пак ми се има случувано на одрeдена мисла или емоција да гледам елекронски цагери на пример 13:13, и кога почнав да се концентрирам и да ги следам тие мисли и емоции секогаш кога ќе ги видев бројките, ме одведоја до личност која и на самата и се случувала слична работа! Но мислам дека го знаеш тоа нели! :wink:
Поради тоа верувам во телепатија, и верувам дека мозокот работи на фреквенција на давање-примање, па би можеле на некој начин информациите да ги емитуваме и примаме:)
Тоа со електронските цагери стана секојдневно кај мене, веќе знаеш од кога:)
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
70
Поени од реакции
20
Па добра е. Такви глупости не и се дешаваат од тогаш. Она ти викам беше многу потресена. Беше во манастир, па таму некои ритуали со вода, глупости некои.. и као божем од тоа еве од тогаш навака нема ништо.

Јас обично тие работи си ги прифаќам такви какви што се.. не барам одговор на нешто за кое денес нема одговор. Кој? Има некој научно да ми докаже како прстенот се најде во шишето зејтин. Ние дома купуваме зејтин еднаш недело минимум. Како после 7 месеци ?!?...?..и да е наивен одговорот, предпоставката, еве нека ја каже некој..


Тоа ми е проблемот..не можам да предпоставам што е.. а камоли за понатаму...
па можда тоа со манастирот му помага на некои луѓе..бтв од приказнава рацете ми се тресат.:nesvest:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Одамна пробувам да научам нешто повеќе за (ај да не кажам медитација) опуштањето, концентрирањето, ускладеното дишење и целиот процес на нешто налик медитација. Нормално, не можам да кажам дка се работи за тоа бидејќи уште не сум го направил на 100 % сигурен начин но нејсе...вчера седејќи така на патос, со јака концетрација и тишина (со затоврени очи) сакав да го пробам по 3-4 пат гореопишаниот поим. Така седев 6-7 мин. дишењето ми забавуваше, се додека не осетив како всушност вдишувам и издишувам несвесно по многу мали количини воздух. Со затворени очи "здогледав" како собата некако добиваше плава боја, па малку мешање со други бои, така 10-15 сек. и ме фати страв, и го баталив.
Во секој случај многу закон чувство :).
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Одамна пробувам да научам нешто повеќе за (ај да не кажам медитација) опуштањето, концентрирањето, ускладеното дишење и целиот процес на нешто налик медитација. Нормално, не можам да кажам дка се работи за тоа бидејќи уште не сум го направил на 100 % сигурен начин но нејсе...вчера седејќи така на патос, со јака концетрација и тишина (со затоврени очи) сакав да го пробам по 3-4 пат гореопишаниот поим. Така седев 6-7 мин. дишењето ми забавуваше, се додека не осетив како всушност вдишувам и издишувам несвесно по многу мали количини воздух. Со затворени очи "здогледав" како собата некако добиваше плава боја, па малку мешање со други бои, така 10-15 сек. и ме фати страв, и го баталив.
Во секој случај многу закон чувство :).
Ќе си се угушел бе :) веќе мозокот почнал да ти инхибира поради недостаток на кислород, за малку ќе си достигнел краен стадиум на медитација :icon_lol:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ќе си се угушел бе :) веќе мозокот почнал да ти инхибира поради недостаток на кислород, за малку ќе си достигнел краен стадиум на медитација :icon_lol:
Штета шо сум дишел, сеа ќе бев некој Лама од Тибет :tv:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Одамна пробувам да научам нешто повеќе за (ај да не кажам медитација) опуштањето, концентрирањето, ускладеното дишење и целиот процес на нешто налик медитација. Нормално, не можам да кажам дка се работи за тоа бидејќи уште не сум го направил на 100 % сигурен начин но нејсе...вчера седејќи така на патос, со јака концетрација и тишина (со затоврени очи) сакав да го пробам по 3-4 пат гореопишаниот поим. Така седев 6-7 мин. дишењето ми забавуваше, се додека не осетив како всушност вдишувам и издишувам несвесно по многу мали количини воздух. Со затворени очи "здогледав" како собата некако добиваше плава боја, па малку мешање со други бои, така 10-15 сек. и ме фати страв, и го баталив.
Во секој случај многу закон чувство :).
Фантастично искуство ти си влегол во длабока медитација, следниот пат не се плаши продолжи и не очекувај да ти се случи истото. Во вистинска медитација дишењето забавува и можеш да видиш чудесии. Пред медитација повикај ја повисоката свест да те води и да биде цело време со тебе и ништо лошо (смрт) неможе да ти се случи. Уживај
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Фантастично искуство ти си влегол во длабока медитација, следниот пат не се плаши продолжи и не очекувај да ти се случи истото. Во вистинска медитација дишењето забавува и можеш да видиш чудесии. Пред медитација повикај ја повисоката свест да те води и да биде цело време со тебе и ништо лошо (смрт) неможе да ти се случи. Уживај
Штознам мене ова ме потсети на еден момент кога добив удар по градите и вратот па загубив воздух и се гледав во разни бои, како се прелеваат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom