Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Не во црв, но во стаорец. Реинкарацијата не е само во едно животно-црв...
Еееее па ти си бил ептен ситничар .Ок ,тогаш една садо мазо и една нинфоманка.
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Не ми се случила никаква чудна работа која немала рационално објаснување :wink:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Значи заклучок. Немојте да бидете непријатели на некој затоа што ќе се реинкарнирате во critters :D
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Значи заклучок. Немојте да бидете непријатели на некој затоа што ќе се реинкарнирате во critters :D
Тоа треба да го сметаат како привилегија... Секако, откако ќе отидат во пеколот, демонот во 3 часот (по наша временска зона) ќе ги прати на Земјата да го stalk-уваат непријателот, нема да можат да одат преку ѕидови како духови па затоа реинкарација во животинче кое живее по ѕидовите во куќите и навечер гребе на ѕидовите е ПРИВИЛЕГИЈА.
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
47
Поени од реакции
11
Минатото лето,една топла ноќ како и секој ден си легнав да спијам(во мојот кревет), а утредента се разбудив на тераса:ija:.А за да се стигне од мојата соба треба да се симнам преку скалите,да пројдам низ дневната па да идам на тераса.А најчудното од се е што кога се разбудив во рака држев папуча:lud: и бев легнат на земја.И до ден денес не знам што се случило:star:.
па и на мене ми се дешава да се разбудам у др соби ама веројатно месечарам :pos2:
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
1
Се регистрирав на форумов специјално за оваа тема бидејки многу ме интересираат вакви натприродни појави и се што е паранормално. Мене лично немат ми се случено многу чудни работи на кои сум обратила посебно внимание, но сепак има се случено да слушам гласови, кои ми зборуваат нешто но не можам да ги разберам што сакат да кажат. Тоа се случуваше до пред 2 години од тогаш немат се појавено пак. Но, сега ке ви раскажам за една случка која им се случи на моите родители пред околу 20 години. Пред мене тие имале друга керка. Еден ден мајка ми била сама дома со сестра ми, татко ми на работа, и како да и се чуло нешто дека има пред вратата. Кога ја отворила внатре од никаде влегла една црна овца и отишла веднаш во спалната во креветчето на сестра ми и таму се измочала. Мајка ми не знаела чија е овцата и затоа ја заврзала пред зградата за едно дрво ако некој си ја препознае да си ја земе. Но овцата никој не ја зел. Се распрасувале низ комшии да не е нивна но никој не ја видел предходно. Другиот ден овцата не била пред зградата повеке. После многу кратко време (околу еден месец) сестра ми се разболела од леукемија и по два месеци починала. Кога отишле мајка ми во црква по немилиот настан му раскажале на попот што им се случило и тој им рекол дека всушност овцата била пратена од господ за да ја дадеме ку*бан на црквата, на некој начин да ја жрвуваат овцата за сестра ми. Тие не си земале многу здраво за готово кога тоа се случило бидејки не верувале во такви необични појави но сега се многу суверни за такви работи.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
[/COLOR]Јануари, додека бевме на распуст, неколку дена спиев во дневната, бидејки беше потопло... Легнав порано, и неможев да заспијам, бев завртен со грбот накај масата, а на претходно пиев чај, и во чашата имав оставено лажиче... Чув само како се подместува лажичето во чашата, неможев да се завртам да видам што е...
А во ќошот спиеше мачката, толку се вознемири и почна да мјаука кон масата, како да има некој на неа, само слушав како звукот на мачката се доближува накај мене ( значи мачката доага до масата) ... собрав храброст да се завртам, но ништо чудно немаше, освен тоа што беше мачето вознемирено и мјаукаше кон вратата како да сака да излезе надвор, целата беше наежена... после неколку дена не сакаше да влезе дома...
незнам шо беше али првпат ми се дешава такво нешто...
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
14
Поени од реакции
2
i mene mi se ima edna slucka deseno i toa vo makedonija.bev vo kukata na najdobrata mi drugarka,nejzinata majka e pocinata odamna nie bevme mnogu mali.I taka nie sedime nadvor vo dvor sami i si pievme kafe.Drugarka mi mi rece deka ke odi vnatre da zeme pepeljara i dodeka taa bese vnatre jas ja vidov siluetata na nejzinata majka kako ja zaobikoli kukata
Значи неможам да го скопчам овоа, сте биле мн мали а по пепељара отишла веројатно ради цигари !?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Значи неможам да го скопчам овоа, сте биле мн мали а по пепељара отишла веројатно ради цигари !?
Уште по пепељара...... јас ко почнав во 2ра год.... одевме да пушиме за Стадион во Битола и дома право во ВЦ и еднаш устата со прашак ја миев , ке се отруев за малце....:tapp:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Значи неможам да го скопчам овоа, сте биле мн мали а по пепељара отишла веројатно ради цигари !?
Сум мислела на мали кога мајка и починала, а случката е на мои 17 ил 18 години... и шо се толку чудиш, сега на 12 се ебаваат па не е чудно вие за цигари сте запнале...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не знам колку можам ова да го наречам натприродно, но во секој случај е мистериозно :). Два "флеша", две привиденија ми се случија денеска. Од работа идам накај суд, требаше да земам нешто, и така замислен покрај Универзитетска библиотека, си зборам сам на себе (во себе)- "Замисли сега ќе го видам Мишко (кумот), на споредната врата од Апелација". После некои 100м. повторно ми се завртеа истите зборови во глава, иако ни најмалку не сум ни помислувал на тоа, ниту фала богу сум опседнат со човекот, ниту сум го видел скоро 2-3 месеца.
Влагам низ таа споредна врата, надвор насобрано луѓе ("Змиско око" ги судеа) и пред мене искача кумот и ме глеа, си се поздравивме, он брзаше за на судење, а јас у наредни 10 сек. се осеќав ко да сум паднал од Марс.
После се враќам назад низ трговски, и коа и да поминам ми текнува на едно мало кученце што се шлае низ трговскиот и си викам, еј сега гарант ќе го видам. Не поминав ни 30 м го гледам си спие до една продавница.
Чудно или не, јас сум задоволен од моите денешни визионерски способности :).
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
не ми се имаше десено ништо и не верував ама откако ми се деси во скоро време.........:vozbud::vozbud::vozbud: немам коментар...:/
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај биди добар колку што имаш добар ник па сподели што е тоа :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Не знам колку можам ова да го наречам натприродно, но во секој случај е мистериозно :). Два "флеша", две привиденија ми се случија денеска. Од работа идам накај суд, требаше да земам нешто, и така замислен покрај Универзитетска библиотека, си зборам сам на себе (во себе)- "Замисли сега ќе го видам Мишко (кумот), на споредната врата од Апелација". После некои 100м. повторно ми се завртеа истите зборови во глава, иако ни најмалку не сум ни помислувал на тоа, ниту фала богу сум опседнат со човекот, ниту сум го видел скоро 2-3 месеца.
Влагам низ таа споредна врата, надвор насобрано луѓе ("Змиско око" ги судеа) и пред мене искача кумот и ме глеа, си се поздравивме, он брзаше за на судење, а јас у наредни 10 сек. се осеќав ко да сум паднал од Марс.
После се враќам назад низ трговски, и коа и да поминам ми текнува на едно мало кученце што се шлае низ трговскиот и си викам, еј сега гарант ќе го видам. Не поминав ни 30 м го гледам си спие до една продавница.
Чудно или не, јас сум задоволен од моите денешни визионерски способности :).
Зошто кога си одеше накај дома не си помисли: ``Сега ќе ја видам дома Џесика Алба во ноќница!``! Кога ти тргнало, нека ти оди....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom