Вашите пијани искуства :)

gad

Член од
10 мај 2006
Мислења
50
Поени од реакции
1
Sreken sum sto sum od onie so "veselo pijanstvo". So znaci koga "neznam kako se vikam" ne sum nasilen i kavgadzija. Eve edna slucka na koja ne sum gord.
Bev na matura kaj eden od moite najdobri drugari (gi imam trojca). Otidov so devojka mi, nejzinata najdobra drugarka. Vecerta bese fantasticna. Zurka fenomenalna, mnogu poznati faci, slavenje ... Kako poodmina vecerta, alkoholot pocna da preogja vo napad, i poslednoto sto se sekjavam bese deka cucnat sum potpren do bandera, a devojka mi ( za da me proveri kolku sum pijan i da me zeza odozgora XD ) me prasuva dali mozam da se ljubam.
Utroto koga se osvestiv, se sobravme vo kujnata kaj slavenikot ( ne deka sum mozel da si odam doma) da poprikazeme kako sme si pominale. Drugarcevo me prasa so sum pravel so drugarkata na devojka mi. ??? WTF? Mene licno ni na kraj pamet za takva rabota. Ne mi se veruvase. Mislev me zezaat. Mi kaza deka me fotografirale. Tipcevo videl deka me nema pa izlegol da me pobara. Me videl zad kukja kako lezam, ovaa vrz mene i ... lugje veruvajte mi ne sum gord na toa. ( ne sme imale sex, ali blisku bilo). Tipkava bila potrezna od mene, pa koga go videla drugarcevo se pribrala malku. Barem taka mi kazaa. Podocna ja vidov i fotkata.
Dali sum bil iskoristen? kojznae...
 
V

VirtualA

Гостин
срам ми е да пишам пошто 4 другари за раце и нозе ме донесоа дома до кревет
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
pa sum bila povekepati pijana...no edno pijano iskustvo nema nikogas da go zaboravam...se sluci ova leto koga bevme so drustvoto vo ohrid i taka kupivme pienje (ne znam se sto imase ) i na plazata pievme ..taka jas celo vreme sedev dodeka piev i piev i piev i piev i piev........itn i veke ne pomnam bidejki sum zaspala na plazata..i utredenta koga stanav se najdov vo krevet ne znam kako sum dosla do tamu no znam deka celiot den go pominav lezejki vo krevet .... mi rekoa deka sum zboruvala so licnosta sto ne ja podnesuvam i sto ti ne ama toa e sto e PIJANA RABOTA ne deka otogas veke ne pijam pijam ama do odredeni merki :) dobro so isklucok na nekoi momenti:)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Samo stop doagam doma od kajedno drugar bevme na zabav i ona badelon mi eba majkata. aj seag odam da spijam ve sakam site
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Capo Kapistec напиша:
Samo stop doagam doma od kajedno drugar bevme na zabav i ona badelon mi eba majkata. aj seag odam da spijam ve sakam site
:pos: :pos2: :poss: Вистински пост на вистинско место, во вистинско време.
Туку, пијанчење до фаза незнам за себе немало. Арно ама, на два пати како сум истурал црева од бугарска "Шпиртна напитка со вкус на вотка". Еднаш не ми дојде памет па и втор пат. Морон ебае... Следниот ден помаранџи, банани, само витамини да се.... :) А да темата беше како се однесувам? Се е исто, само чуствата се посилни за 6 пати. Сите. Ако треба да се плаче ке се плаче силно и многу, да се смееме, многу, да се тепаме, гадно... Се ке праиме, ама ке праиме ко да сме пијани. Па зошто сме пијани? Да се начукаш и да не глупираш е смешно. Зошто си се начукал in the first place???
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Лани у парк сум раскажуел лекција Анатомија и Физиологија,ме бутнале у такси и дома
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
ednas bev drvo pijan i u plejboj igrav vo kafezot i na sipka :kesa:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
epa vaka...ovoj odmor u ohrid mi bese najzakon.od 20 dena sto bev tamu samo 2 dena bev trezna.se prepiv...sekoja vecer so drugarka mi prvo u pivnica,pa u planet,pa na kraj u arena,i si doagavme 12 sabajleto drugiot den doma.sekoja vecer bevme petardi,neznam sto pievme tolku,ama poslednata vecer moram da ja spodelam so vas,zasto neznam kako uspeav tolku da ispijam,da si gi butnam sopstevnite rekordi i da bidam najpijana od site veceri predhodno.
epa vaka:ideme u planet i pocnuvam so secen konjak,pa sledat 4 cisti konjaci i 4 piva,posle 3 seceni votki,redbul so pivo i 2 konjaci cisti.
posle pak sum piela tekili i sto li uste ne,ama ne se sekavam nisto.otkako go ispiv redbulot nisto poveke ne se sekavam,ni kako sum dosla u stan ni koj me treznel,nisto.naj tragicno bese koga stanav sabajle koga vidov kolku uste me drzi od vecerta i kolku sum samo busava i ispovrakana.gadno!nemozev da stanam cel den od krevet,glavata me otkorna.kasno bese da kazam deka "nema vise da pijam" koga 20 dena pijana gi pominav.od togas nemam pieno ,zgadeno min e od alhohol i sega rekov i si vetiv deka nema da pijam do nova godina!
Ako ne go ispolnam vetuvanjeto ke pisam tuka
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Mnogu pati mi se desavalo da se napijam ama ne do tolku da ne znam kaj se naogam, onaka samo za raspolozenie. A inace ko bevme Hrvatska na ekskurzija nemase den da ne bidam pijana (ne samo jas tuku site od klasot). Celo vreme samo pievme i slusavme muzika (bevme najveselata soba vo cela generacija) i mesavme se zivo so imavme. Edno vreme niso nemavme, se bese ispieno i vo siot dozd odevme vo toj marketot da kupime pijacka. I ko izmesavme: konjak, votka, viski, red bul (vo ogromni kolicini) pepsi, pivo (isto taka vo ogromni kolicini) ko se naprajvme..... letvi nevideni (i taka 5 dena po red)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
smizlicka напиша:
epa vaka...ovoj odmor u ohrid mi bese najzakon.od 20 dena sto bev tamu samo 2 dena bev trezna.se prepiv...sekoja vecer so drugarka mi prvo u pivnica,pa u planet,pa na kraj u arena,i si doagavme 12 sabajleto drugiot den doma.sekoja vecer bevme petardi,neznam sto pievme tolku,ama poslednata vecer moram da ja spodelam so vas,zasto neznam kako uspeav tolku da ispijam,da si gi butnam sopstevnite rekordi i da bidam najpijana od site veceri predhodno.
epa vaka:ideme u planet i pocnuvam so secen konjak,pa sledat 4 cisti konjaci i 4 piva,posle 3 seceni votki,redbul so pivo i 2 konjaci cisti.
posle pak sum piela tekili i sto li uste ne,ama ne se sekavam nisto.otkako go ispiv redbulot nisto poveke ne se sekavam,ni kako sum dosla u stan ni koj me treznel,nisto.naj tragicno bese koga stanav sabajle koga vidov kolku uste me drzi od vecerta i kolku sum samo busava i ispovrakana.gadno!nemozev da stanam cel den od krevet,glavata me otkorna.kasno bese da kazam deka "nema vise da pijam" koga 20 dena pijana gi pominav.od togas nemam pieno ,zgadeno min e od alhohol i sega rekov i si vetiv deka nema da pijam do nova godina!
Ako ne go ispolnam vetuvanjeto ke pisam tuka
И јас така реков после нова година, ама издржав само месец т.е. 20 дена. Еднаш само сум бил камен пијан(значи да не знам за себе), а другпат сум бил супер расположен(играње, пеење, одврзан јазик и то)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Jas sea koa bev na odmor znam deka edna vecer bev pijam ne onaka da neznam kaj sum ali malce poveke popijan on ona so treba i na edno drugarce mu organizirav i ergenska vecer na tipkata negova momacka i svadba i vencavka i sve im organizirav :pos:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
dungeon master напиша:
ednas bev drvo pijan i u plejboj igrav vo kafezot i na sipka :kesa:
Ха ха хааааааааа:pos2: :pos2: :pos2: џандар во кафез и на шипкаааааа......лелеееееее жив и здрав да си.....одамна не сум се смеала вакаааа:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

За пијани искуства можам до бесвест да приЧам...само не за мене:toe:
а за другите не се раскажува! Инаку, не поднесувам алкохол и воопшто не пијам....а не знам како Би изгледало да сум така фино налеана со „жешка водичка„:nesvest:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
leleee vcera se napraiv lom...ne se sekjavam mnogu sto se deshavase de,a toa sto se sekjavam malce ne e za zborenje taka da samo eden moment kje zapazam poso sea mi tekna i se zgaziv od smeenje...spiev kaj tetka mi i koga dojdov povrakjav epten i idam jas nakaj wcto cela ubrzana poso mi se povrakjase i poshteno se fuknav u zid i takva ne komentiram nisto samo cekor nazad,cekor na desno i produziem :) :) :) tezok luzer sum znaci,ali aj...
 
Член од
21 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
edno leto za ruchek vo kafana se napraivme partali. Edvaj gleav i odev i vlegov vo pogreshen apartman. Gi isplashiv tamu site, nesho mi prosraa na stranski i si otidov
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
aj vecer ke sabajle ke pisam za moeto pijano iskustvo od vecerva :pos::pos: Imam nekoe pretcustvo deka golemo iskustvo ke bide :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom