Вашите пијани искуства :)

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Тешко ме фаќа алкохол, али кога ќе ме фати:zlo:...Обично добивам Тоше trade mark и сите ги сакам.:pipi:...Мада и покрај целата "љубов кон човештвото" шо ја осеќам тогаш, ми доаѓа до израз и тоа лавовското его, па сум прилично напорна за околината,затоа што тогаш сум "најпаметна" и сите мораат да ме слушаат. И на трезно претерано зборам, али кога сум пијана имам монолози што траат со саати. Кажувам све што ми лежи на душа, и не дај боже да ми се најде у близина некој што ме нервира. Го праќам од кај што дошол и му кажувам све што мислам за него без цензура.:icon_mrgr
Така кога бев у Црна Гора со ново друштво, поштено пијана(толку што не се сеќавам ама баш на ништо,него ми раскажуваа) сум ги гушкала, сум им викала дека ги сакам,па сум ги вреѓала, пцуела, а успут и сум се исповедала.:toe::kesa:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Zakluciv deka sum mnogu poveke elokventen koga sum napien. I sakam da si branam stav. Juh...ako treba i so fizicka presmetka, ama ke go branam. A da pravam problemi, ne. Osven smeenje, tresenje zeleni i izmisluvanje na novi izrazi drugo ne praam. A mozebi i ke zaigram malce. Poso onaka ne sum bas...the dancing type.

PSYtisfaction напиша:
Само се убив од играње, рипање, скокање, се смеев ко зелена, зборев цела ноќ, се дружев со луѓето што таму ги запознав ко цел живот да ги знам... Кога сум пијана сум посебно позитивна и дружељубива. Не дека без тоа не сум.
Znam od prva raka.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Излагање на улица и пеење...Ангел си ти јас пеам за тебе
:tapp: сите коли ми свиреа се осеќев ко да сум победил на Евровизија
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Jas pak koa sum pijan epten vesel sum. I ostaj drugo fanam i se razigram ON tha dancefloor.(so obicno ne go praam) inace koa planiram da se opivam se koristam so tekili...Najslatki se bre !
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
кога сум пијан слабо памтам :kesa:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Ne pijam mnogu alkohol ednas bev pivnat za cekanje na Novata godina ama ne do tolku.
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Пред пола саат се секавам се враќавме пешки со другарка ми (ја бев малце фатена:))и не знам од кај ми дојде да и извршам рекет.Едната рака ми беше нож а другата пиштол:pos::pos:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Pijanstvo!

Mnogu alkohol denes! Daj da slushnam kakvo pijnastvo imate?
Jas vaka trezen zboram kako navien i tresam zeleni pa zamislete koga sum malku 'mavnat', inaku nitu ednash nemam napraveno glupost ili belja obichno koga ke preteram legnuvam da spijam i ..... mi snemue lenta!
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
немам проблеми со пијанството, кога ќе се начукам сум мирен, не чепкам никого, не замарам со ништо, само си уживам во моментите
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
Aleee напиша:
немам проблеми со пијанството, кога ќе се начукам сум мирен, не чепкам никого, не замарам со ништо, само си уживам во моментите
немој да лажиш море.ак им го покажзам цедено од нова година.хехехе и јас сум мирен ама стално мора да си фатам женска ко ќе сум пијан (добро не баш стално)
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Кога ке се испијанчам најголема мана ми е што на секоја момичка што ке ја сретнам и кажувам дека ја сакам:kesa::kesa:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Koга ке се начукам не памтам ништо ..
Но имам убаво пијанство се смеам смеам и само смеам :) таков сум како ведра особа
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Тоа нема никаква смисла Toreador. :pos: Пф, не пиев на матура*. Ако тоа не е доказ дека не пијам не знам што е.




*да се разбереме пиво не е алкохол
 

Kajgana Shop

На врв Bottom