Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

 1. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.261
  Допаѓања:
  7.492
  Конкретно тоа моделче е најисплатливо според тебе во однос цена-квалитет, т.е. највеќе добиваш за парите?
   
 2. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.701
  Допаѓања:
  1.979
  да
   
 3. Flatter

  Flatter

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  418
  Допаѓања:
  281
  preporacajte nekojj dobar kreatrin vo odnos cena-kvalitet. Nezo za koristenje na 1 mesec ili 2 meseca seedno samo da bide dobor za parite(da ne skapo de :D)
   
 4. Anonymousone

  Anonymousone

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  8
 5. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.552
  Допаѓања:
  1.193
  Сигурно мислеше на креатин.:D
  Релативни сите ти се исти, кој и да го земеш.. Не вреди да даваш многу пари.
  Што се однесува до мене, ти препорачувам и да не даваш воопшто пари само на креатин, не ти треба. Инвестирај во исхрана, или во добро протеинче, или некоја др комбинација.
  Јас креатин користам многу ретко во минимални дози, само кога имам напорен месец, со многу физичка активност. ;)
   
  На Flatter му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  571
  Допаѓања:
  153
  Каква е состојбата Атанасовски?
  Која теретана е ок во Кисела вода?
  И тие маалските у подруми што се доаѓаат у предвид.
  Врие секаде луѓе?
   
 7. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.169
  Допаѓања:
  840
  @Mafo1 , ме интересира зашто мислиш дека е попаметно суплементација со протеин, споредено со креатин? Или зашто креатинот го ставаш на последно место, пред останатите производи, 'протеин или некоја друга комбинација'?
   
 8. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.552
  Допаѓања:
  1.193
 9. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.704
  Допаѓања:
  609
  Негде Аеродром, Кисела Вода дали има клуб што повеќе влече кон powerlifting не класична теретана?
   
 10. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.491
  Допаѓања:
  10.526
  Некако замре темава, сега треба да сте најактивни.
  :D

  Иначе што решивте за тема за стероиди на форумов?

  Да се пишат кои се најзастапени и негативните страни, без позитивни, да станеме најголеми критичари на лековите во МК, затоа што по интернетов се зборува само за позитивните што е смешно и нормално се кажува само за опаѓање на коса и акни АКО има негативни страни.

  Во последно време е зголемена употреба на овие работи и намалена е возрасната границa.
   
 11. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.680
  Допаѓања:
  6.344
  Не пиши жити се, сега ќе ти се пуштат како глутница волци...
  Пробав јас 2-3 пати, безуспешно.
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.148
  Допаѓања:
  6.873
  Во последно време е зголемена употреба на се во спортот, возрасна граница не се ни прашува.
  Во 2006 кога влегов прв пат во теретана, табу тема беше креатинот, на прсти се броеја луѓе во таа теретана кои конзумираа креатин, во тоа време и интернетот беше доста лимитиран за истражување и ние како деца од по 14-15 години имавме предрасуди и страв и кон аминото, а не пак за нешто појако.
  Се сеќавам дека за л-карнитин бевме кај лекар кој беше татко на еден школски за да ни објасни дека може да го земаме и не го пиевме нон стоп, туку само со кардио.

  За негативните страни пак тешко е да се објасни, прво не се јавуваат исто кај секој исто, второ кај нас на црн пазар никој не знае дали тоа што го зема е навистина тоа што го пишува на паковањето.
  Пример анаварот (оксандролон) кој е како „најбезбеден“ во мкд е можеби најнебезбеден зошто за цените кои се нуди огромна е шансата да е фејк, најчесто се работи за препакуван винстрол или дианабол. Мој совет кон секој што планира да земе да се преслуша уште еднаш и да си препровери од каде сака да го купи, ако се работи за тестостерон најдобро од аптека, прегнилот за после шема пак од аптека, а се што може да купи од црн пазар да се внимава оти тој пазар не е ништо различен од оној за дрога, трговците ги интересира само профитот.
   
  На Makaron и george_jov им се допаѓа ова.
 13. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.491
  Допаѓања:
  10.526
  Дај ако не да поставиме анкета дали сакаме таква тема на форумов.
  Па некое дете ако напише дианабол на гугл да му излезе и негативно гледиште за лекот токму од форумов, па да може да одлучи дали би земал.

  Затоа што многу оскудни се лошите коментари дали на македонскиот дел од интернетот дали во теретана.
   
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.148
  Допаѓања:
  6.873
  Таа тема е премногу широка за да ја објасниме тука, совети за циклуси уште помалку може да се даваат преку форум.
  Кој сака да прочита и научи нешто за оваа тема, може да научи од оваа книга:
  ANABOLICS 11th Edition William LLevellyn
   
 15. JoeyTribbiani 74

  JoeyTribbiani 74

  Член од:
  13 јануари 2016
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  36
  ај некој од кисела вода нека препорача дали е подобро атанасовски или гладијатор(од тип гужва справи итн) парите мање више
   

Сподели преку: