Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
6 септември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
3
Кај можам да најдам тие resistance bands што се ставаат на нозе и сл. за отпор да прават кога вежбам? Многу чекање ми е преку интернет си имам порачано ама тука по Скопје некаде дали има?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Кај можам да најдам тие resistance bands што се ставаат на нозе и сл. за отпор да прават кога вежбам? Многу чекање ми е преку интернет си имам порачано ама тука по Скопје некаде дали има?
Провери во Полео спорт треба да има.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
IMG_4512.JPG
ДОПИНГ, дел од врвниот спорт. За жал, составен дел и кај рекреатвците во бодибилдингот. Филм на тв Телма, вечер во 19:15 часот.
 
Член од
23 јуни 2016
Мислења
32
Поени од реакции
3
Околу студенски дом пелагонија има две теретани , атанасовски и гладијатор , може ли да ми кажите коа е подобра за вежбање , и како се движат цените :)
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Кај можам да најдам тие resistance bands што се ставаат на нозе и сл. за отпор да прават кога вежбам? Многу чекање ми е преку интернет си имам порачано ама тука по Скопје некаде дали има?
na ali express ima po 7-8 dolari
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Околу студенски дом пелагонија има две теретани , атанасовски и гладијатор , може ли да ми кажите коа е подобра за вежбање , и како се движат цените :)
Атанасовски е 1200 ден месечно, а Гладијатор е 1000. Гладијатор е сега преместена кај новите згради позади Макпетрол бензиската, спроти Гранап.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Филм за Џо Видер, со Калум Ван Могер во улога на Арнолд.

 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Здраво дечки, решив да почнам да вежбам рекреативно, ако може некој да ми препорача добра програма тренинг/исхрана. Инаку имам 67-8 кг. а висок сум 179цм.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Здраво дечки, решив да почнам да вежбам рекреативно, ако може некој да ми препорача добра програма тренинг/исхрана. Инаку имам 67-8 кг. а висок сум 179цм.
Kako za pocetok upper lower i koga ke steknis iskustvo ti ja preporacuvam bro split ili push pull legs.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Kako za pocetok upper lower i koga ke steknis iskustvo ti ja preporacuvam bro split ili push pull legs.
Он ти кажува дека е почетник, ти му викаш апер, лоуер, бро сплит, пуш пул легс... Објасни му подетално, пошто само ќе ти го виде мислењето, ќе направи њтф фаца и ќе скролне надолу да види дали има друго мислење...
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Он ти кажува дека е почетник, ти му викаш апер, лоуер, бро сплит, пуш пул легс... Објасни му подетално, пошто само ќе ти го виде мислењето, ќе направи њтф фаца и ќе скролне надолу да види дали има друго мислење...
Подобро ќе биде сам да си ги провери на јутуб програмите одколку да пишувам пошо итака нема да ги дочита. :D
Барем то е лесно,треба само да прогугла.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Подобро ќе биде сам да си ги провери на јутуб програмите одколку да пишувам пошо итака нема да ги дочита. :D
Барем то е лесно,треба само да прогугла.
Ако беше работата да прогугла, уопште немаше ни да пишува тука...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Ако беше работата да прогугла, уопште немаше ни да пишува тука...
Не ми се допаѓа пристапот на форумите од овој аспект, пофункционално и покорисно ќе биде да има составено 3-4 теми кои ќе бидат фиксирани како први и заклучени за коментари во овој подфорум, отколку ова што на секој посебно истото ќе го трубиме.
Пример имаш: Суплементи, Исхрана и се што треба да знаете за исхраната, Тренинг и механика на телото, Тренинг програми за почетници и напредни вежбачи.
Плус уште една тема како оваа за рандом прашања и тоа е тоа, бидејќи се забрането разговор за хормони и лекови се може да се сведи на 4 теми од по неколку страни, прегледни и корисни за секој и барем за основите нема да им дели совети кој стигне.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Не ми се допаѓа пристапот на форумите од овој аспект, пофункционално и покорисно ќе биде да има составено 3-4 теми кои ќе бидат фиксирани како први и заклучени за коментари во овој подфорум, отколку ова што на секој посебно истото ќе го трубиме.
Пример имаш: Суплементи, Исхрана и се што треба да знаете за исхраната, Тренинг и механика на телото, Тренинг програми за почетници и напредни вежбачи.
Плус уште една тема како оваа за рандом прашања и тоа е тоа, бидејќи се забрането разговор за хормони и лекови се може да се сведи на 4 теми од по неколку страни, прегледни и корисни за секој и барем за основите нема да им дели совети кој стигне.
Се согласувам, ама пошто го нема тоа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom