Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

1. Epsilon

Epsilon Гостин

Ne ja menuvam ovaa mesec dena barem, de prati link da zirnam za so se raboti i kako?

2. martin01

martin01

Член од:
    26 октомври 2016
    Мислења:
    638
    Допаѓања:
    305
  3. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.746
    Допаѓања:
    6.230
    На MacedoniaTimeless и martin01 им се допаѓа ова.
  4. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.448
    Допаѓања:
    5.332
    Се натпреваруваат кој да биде поголем идиот на социјалните мрежи и овие што ги имаш постирано и тие Protein Bae, Fitnes Salt Bae... мизерни створења.

На Pane-G, statusQuO и martin01 им се допаѓа ова.
  5. Makaron

Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.439
    Допаѓања:
    9.502
    Делуваат како мозокот да им е исуштен од стероиди,ги гледав пред некој месец и ми оставија негативен впечаток. :pos:

На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nE0n1nja

nE0n1nja Eat nerds get shredded

Член од:
    25 јануари 2007
    Мислења:
    2.076
    Допаѓања:
    1.286
    Rich Piana wannabe :pos:. Има дури и "Welcome to my world" истетовирано. Жално..

На MacedoniaTimeless и Кеплер им се допаѓа ова.
  7. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.409
    Допаѓања:
    13.919
    Паметни момци <3

8. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.448
    Допаѓања:
    5.332
    Кај без мозок, па и без мускули е овај, толку долго да се боцка и да направи тело само за вратар, ебаму кариерата :D
    Па сакал голем да биди и да му се восхитувале луѓето дури се шетал со женската, ќе се боцкал и понатаму, само да напраел дете :tapp: пиши пропало.

На Makaron и nE0n1nja им се допаѓа ова.
  9. Makaron

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.439
    Допаѓања:
    9.502
    Скоро сите исти се тие, типот им е тој. :D

На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
  10. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.746
    Допаѓања:
    6.230
    Слушнав двајца типци како муабетеа нешто од типот дека најдобар ефект имало кога се вежбало 2 недели една мускулна група без пауза и ден за одмор, па 2 недели друга мускулна група и така сите мускулни групи на 2 недели без одмор. Јас немам сретнато некој ваков концепт, па ме интересира некој од вас да не сретнал нешто вакво или евентуално вака да вежбал, па да сподели каква е ефикасноста?

11. Epsilon

Epsilon Гостин

Jas najmnogu "pojachav" na kako sakash reci go konceptot edna muskulna grupa vo den i stomacni. Jas ushte od mal sum aktiven sportski tip, atleta i mojata nedela se sostoese od edna muskula grupa vo den i stomacni. Drugite denovi so se slobodni bea denovi za kardio ili igranje fudbal.

inache sea teram 5x5 programa, no za nekoe vreme ce se vratam na 2 muskulni grupi vo den i to e to.

12. Makaron

Член од:
    16 јули 2014
    Мислења:
    5.439
    Допаѓања:
    9.502
    Да не правеа муабет за една мускулна група два пати неделно :?

Затоа што ако овоај понеделник пошниш со гради следниот пат кога ќе вежбаш гради ќе биде април месец.

13. FilipMKD007

FilipMKD007

Член од:
    8 јануари 2013
    Мислења:
    2.746
    Допаѓања:
    6.230
    ^Нене, тоа не е ич чудно да е два пати неделно, ова ми стана ептен чудно па затоа прашав да не уште некој чул :D
    П.С. Јас правам гради+рамо+трицепс па следен ден нозе па следен ден грб+бицепс па или рест или ако сум мотивиран ова уште поеднаш циклусот па рест. Вежбам со некој сили скоро максимални, што ми се доволно за следниот ден да се воспалам, ама па и можам да се опоравам за три дена, или ептен минимално воспаление да држи. Сум размислвуал и други комбинации да правам со мускулни групи, но оваа највеќе ми одговара, и највеќе имам усогласено изолациони вежби за секое делче од мускулот да погодувам.

14. martin01

martin01

Член од:
    26 октомври 2016
    Мислења:
    638
    Допаѓања:
    305
    https://youtu.be/4a1M1lhhduA :p
    Inace jas treniram gradi so ramo,grb so trapez,noze, race i pak gi mavam nozete i bez pauza odam pak gradi so ramo,grb,race i posleden den noze. 2 dena odmor i pak novo na novo.

15. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    4.448
    Допаѓања:
    5.332

За фановите на Денис Волф, после операциите се враќа повторно.

Сподели преку: