Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од ^Capo^, 26 јуни 2006.

 1. Epsilon

  Epsilon Гостин

  Ne ja menuvam ovaa mesec dena barem, de prati link da zirnam za so se raboti i kako?
   
 2. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  638
  Допаѓања:
  305
 3. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  6.230
  На MacedoniaTimeless и martin01 им се допаѓа ова.
 4. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.332
  Се натпреваруваат кој да биде поголем идиот на социјалните мрежи и овие што ги имаш постирано и тие Protein Bae, Fitnes Salt Bae... мизерни створења.
   
  На Pane-G, statusQuO и martin01 им се допаѓа ова.
 5. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.439
  Допаѓања:
  9.502
  Делуваат како мозокот да им е исуштен од стероиди,ги гледав пред некој месец и ми оставија негативен впечаток. :pos:

   
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  1.286
  Rich Piana wannabe :pos:. Има дури и "Welcome to my world" истетовирано. Жално..
   
  На MacedoniaTimeless и Кеплер им се допаѓа ова.
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.409
  Допаѓања:
  13.919
  Паметни момци <3
   
 8. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.332
  Кај без мозок, па и без мускули е овај, толку долго да се боцка и да направи тело само за вратар, ебаму кариерата :D
  Па сакал голем да биди и да му се восхитувале луѓето дури се шетал со женската, ќе се боцкал и понатаму, само да напраел дете :tapp: пиши пропало.
   
  На Makaron и nE0n1nja им се допаѓа ова.
 9. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.439
  Допаѓања:
  9.502
  Скоро сите исти се тие, типот им е тој. :D
   
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  6.230
  Слушнав двајца типци како муабетеа нешто од типот дека најдобар ефект имало кога се вежбало 2 недели една мускулна група без пауза и ден за одмор, па 2 недели друга мускулна група и така сите мускулни групи на 2 недели без одмор. Јас немам сретнато некој ваков концепт, па ме интересира некој од вас да не сретнал нешто вакво или евентуално вака да вежбал, па да сподели каква е ефикасноста?
   
 11. Epsilon

  Epsilon Гостин


  Jas najmnogu "pojachav" na kako sakash reci go konceptot edna muskulna grupa vo den i stomacni. Jas ushte od mal sum aktiven sportski tip, atleta i mojata nedela se sostoese od edna muskula grupa vo den i stomacni. Drugite denovi so se slobodni bea denovi za kardio ili igranje fudbal.

  inache sea teram 5x5 programa, no za nekoe vreme ce se vratam na 2 muskulni grupi vo den i to e to.
   
 12. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.439
  Допаѓања:
  9.502
  Да не правеа муабет за една мускулна група два пати неделно :?

  Затоа што ако овоај понеделник пошниш со гради следниот пат кога ќе вежбаш гради ќе биде април месец.
   
 13. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  6.230
  ^Нене, тоа не е ич чудно да е два пати неделно, ова ми стана ептен чудно па затоа прашав да не уште некој чул :D
  П.С. Јас правам гради+рамо+трицепс па следен ден нозе па следен ден грб+бицепс па или рест или ако сум мотивиран ова уште поеднаш циклусот па рест. Вежбам со некој сили скоро максимални, што ми се доволно за следниот ден да се воспалам, ама па и можам да се опоравам за три дена, или ептен минимално воспаление да држи. Сум размислвуал и други комбинации да правам со мускулни групи, но оваа највеќе ми одговара, и највеќе имам усогласено изолациони вежби за секое делче од мускулот да погодувам.
   
 14. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  638
  Допаѓања:
  305
  https://youtu.be/4a1M1lhhduA :p
  Inace jas treniram gradi so ramo,grb so trapez,noze, race i pak gi mavam nozete i bez pauza odam pak gradi so ramo,grb,race i posleden den noze. 2 dena odmor i pak novo na novo.
   
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.332

  За фановите на Денис Волф, после операциите се враќа повторно.
   

Сподели преку: