Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.608
Поени од реакции
34.831

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Делуваат како мозокот да им е исуштен од стероиди,ги гледав пред некој месец и ми оставија негативен впечаток. :pos:

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.608
Поени од реакции
34.831
Делуваат како мозокот да им е исуштен од стероиди,ги гледав пред некој месец и ми оставија негативен впечаток. :pos:

Кај без мозок, па и без мускули е овај, толку долго да се боцка и да направи тело само за вратар, ебаму кариерата :D
Па сакал голем да биди и да му се восхитувале луѓето дури се шетал со женската, ќе се боцкал и понатаму, само да напраел дете :tapp: пиши пропало.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Кај без мозок, па и без мускули е овај, толку долго да се боцка и да направи тело само за вратар, ебаму кариерата :D
Па сакал голем да биди и да му се восхитувале луѓето дури се шетал со женската, ќе се боцкал и понатаму, само да напраел дете :tapp: пиши пропало.
Скоро сите исти се тие, типот им е тој. :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.050
Поени од реакции
12.936
Слушнав двајца типци како муабетеа нешто од типот дека најдобар ефект имало кога се вежбало 2 недели една мускулна група без пауза и ден за одмор, па 2 недели друга мускулна група и така сите мускулни групи на 2 недели без одмор. Јас немам сретнато некој ваков концепт, па ме интересира некој од вас да не сретнал нешто вакво или евентуално вака да вежбал, па да сподели каква е ефикасноста?
 
E

Epsilon

Гостин
Слушнав двајца типци како муабетеа нешто од типот дека најдобар ефект имало кога се вежбало 2 недели една мускулна група без пауза и ден за одмор, па 2 недели друга мускулна група и така сите мускулни групи на 2 недели без одмор. Јас немам сретнато некој ваков концепт, па ме интересира некој од вас да не сретнал нешто вакво или евентуално вака да вежбал, па да сподели каква е ефикасноста?

Jas najmnogu "pojachav" na kako sakash reci go konceptot edna muskulna grupa vo den i stomacni. Jas ushte od mal sum aktiven sportski tip, atleta i mojata nedela se sostoese od edna muskula grupa vo den i stomacni. Drugite denovi so se slobodni bea denovi za kardio ili igranje fudbal.

inache sea teram 5x5 programa, no za nekoe vreme ce se vratam na 2 muskulni grupi vo den i to e to.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Слушнав двајца типци како муабетеа нешто од типот дека најдобар ефект имало кога се вежбало 2 недели една мускулна група без пауза и ден за одмор, па 2 недели друга мускулна група и така сите мускулни групи на 2 недели без одмор. Јас немам сретнато некој ваков концепт, па ме интересира некој од вас да не сретнал нешто вакво или евентуално вака да вежбал, па да сподели каква е ефикасноста?
Да не правеа муабет за една мускулна група два пати неделно :?

Затоа што ако овоај понеделник пошниш со гради следниот пат кога ќе вежбаш гради ќе биде април месец.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.050
Поени од реакции
12.936
^Нене, тоа не е ич чудно да е два пати неделно, ова ми стана ептен чудно па затоа прашав да не уште некој чул :D
П.С. Јас правам гради+рамо+трицепс па следен ден нозе па следен ден грб+бицепс па или рест или ако сум мотивиран ова уште поеднаш циклусот па рест. Вежбам со некој сили скоро максимални, што ми се доволно за следниот ден да се воспалам, ама па и можам да се опоравам за три дена, или ептен минимално воспаление да држи. Сум размислвуал и други комбинации да правам со мускулни групи, но оваа највеќе ми одговара, и највеќе имам усогласено изолациони вежби за секое делче од мускулот да погодувам.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.910
Поени од реакции
1.377
^Нене, тоа не е ич чудно да е два пати неделно, ова ми стана ептен чудно па затоа прашав да не уште некој чул :D
П.С. Јас правам гради+рамо+трицепс па следен ден нозе па следен ден грб+бицепс па или рест или ако сум мотивиран ова уште поеднаш циклусот па рест. Вежбам со некој сили скоро максимални, што ми се доволно за следниот ден да се воспалам, ама па и можам да се опоравам за три дена, или ептен минимално воспаление да држи. Сум размислвуал и други комбинации да правам со мускулни групи, но оваа највеќе ми одговара, и највеќе имам усогласено изолациони вежби за секое делче од мускулот да погодувам.
https://youtu.be/4a1M1lhhduA :p
Inace jas treniram gradi so ramo,grb so trapez,noze, race i pak gi mavam nozete i bez pauza odam pak gradi so ramo,grb,race i posleden den noze. 2 dena odmor i pak novo na novo.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.608
Поени од реакции
34.831
За фановите на Денис Волф, после операциите се враќа повторно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom