Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Jas najmnogu "pojachav" na kako sakash reci go konceptot edna muskulna grupa vo den i stomacni. Jas ushte od mal sum aktiven sportski tip, atleta i mojata nedela se sostoese od edna muskula grupa vo den i stomacni. Drugite denovi so se slobodni bea denovi za kardio ili igranje fudbal.

inache sea teram 5x5 programa, no za nekoe vreme ce se vratam na 2 muskulni grupi vo den i to e to.
Се што си појачал ти, е тролањето и ништо друго.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
Едно прашање, многу се нервирам вака луѓе ниту спијат,нит пазат шо јадат ни па шо пијат а на крај исти резултати вадат како некој шо пази цело време. Што е финтата ? Дали начинот на исхрана и лајфстајлот сепак нема толку врска со развивањето? Ваше мислење?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Едно прашање, многу се нервирам вака луѓе ниту спијат,нит пазат шо јадат ни па шо пијат а на крај исти резултати вадат како некој шо пази цело време. Што е финтата ? Дали начинот на исхрана и лајфстајлот сепак нема толку врска со развивањето? Ваше мислење?
Многу фактори се у прашање, не е еден.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Едно прашање, многу се нервирам вака луѓе ниту спијат,нит пазат шо јадат ни па шо пијат а на крај исти резултати вадат како некој шо пази цело време. Што е финтата ? Дали начинот на исхрана и лајфстајлот сепак нема толку врска со развивањето? Ваше мислење?
генетика брат :cautious: имам другар со кој вежбаме заедно и од теретана заминва накафе јади шо ке најди и пак има напредок.гледам дечина по 17 години заедно одиме на вежбање напредват солидно дури некогаш се чуствувам неспособен. месецо фрлам по 8000 денари само за храна башка суплементи. организам до организам има разлика јебига
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Понуда!
Глупи продукти од глупи брендови што никој не ни ги купува!
Сега во пакет! (да мора пакет да земеш за да ни отиде залихата побрзо)
СО ОГРОМЕН ПОПУСТ ОД 10%!!!!

BUZZWORDS
МУСКУЛНА МАСА
ИЗДРЖЛИВОСТ
ГОЛЕМ П*НИС
СИЛЕН ОРГ*ЗАМ
ВЕНИ НА БИЦЕПСОТ
ПЕЦКАЊЕ НА КОЖАТА ЛЕЈ ДЕЛУЕ БРАТ ИОАУЈЈЕОИАДНЕУИЈХРХФ

*(понудата важи само за членовите на СУПЕРМУСКУЛ картичката, која се зема ако нарачате 5 пакети од еднаш, и мора да нарачувате по еден пакет месечно за да ви остане активна, исто така протеинот е само од <гаден вкус> пошто само тој остана)
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Здраво дечки
Сакам да прашам во врска со Л Карнитинот на ПБЦ - тој на Body World Group,дали до сеа има некој користено од овој и дали се исплаќа 900 ден за тој.Во него има за точно 50 тренинзи пр.20 мл доза = 1600 мг Л-Карнитин,а ова доза е солидна.Второ да прашам дали има некој користено Whey Protein јас до сега немам пробано такво нешто и дали помага за зачувување на мускулната маса како и за намалување на масното ткиво.И уште нешто колку грама протеини се доволни на ден и кога вежбаме,целта ми е да се ослабне околу 12-13кг,веќе 6кг за месец и 10 дена исто така сакам да ја задржам мускулната маса а да ослабнам.
Поздрав.
Еве слика од Л-Карнитинот на пбц.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Neznaev deka imame bodibilding reprezentacija.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Neznaev deka imame bodibilding reprezentacija.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Годинава Зоки Колевски ќе се натпреварува на Мр Олимпија 212, ти за репрезентација правиш муабет :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Годинава Зоки Колевски ќе се натпреварува на Мр Олимпија 212, ти за репрезентација правиш муабет :)
Тоа си е на индивидуално ниво.

Мене ми падна чудно што држава има репрезентација во овoј спорт.
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
4
Здраво дечки
Сакам да прашам во врска со Л Карнитинот на ПБЦ - тој на Body World Group,дали до сеа има некој користено од овој и дали се исплаќа 900 ден за тој.Во него има за точно 50 тренинзи пр.20 мл доза = 1600 мг Л-Карнитин,а ова доза е солидна.Второ да прашам дали има некој користено Whey Protein јас до сега немам пробано такво нешто и дали помага за зачувување на мускулната маса како и за намалување на масното ткиво.И уште нешто колку грама протеини се доволни на ден и кога вежбаме,целта ми е да се ослабне околу 12-13кг,веќе 6кг за месец и 10 дена исто така сакам да ја задржам мускулната маса а да ослабнам.
Поздрав.
Еве слика од Л-Карнитинот на пбц.
За шо *** е вие форум ??????? Што игнорирате бре хемичари едни **********.Што е тешко да се каже,има ли некој користено ваков Л-КАРНИТИН ???????????????????????????????????????????????/


едитирано од модератор: те бришам неколку пати, ти давам опомени неколку пати, и пак се понашаш ко да ти дужиме нешо на форумов. Епа лапај бан. Глеј направи втор акаунт и пак дојди и пак истото прашањет постави го од ново.

Ќе го оставам мислењево да моеш да си прочиташ и да знаат и другите дека нема да има трпење вакво понашање. Доста ве бришам без да ви лепам поени.


Без цитирање молам.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom