Блам држава

Член од
24 август 2017
Мислења
335
Поени од реакции
806

Комуналните инспектори апелираат до граѓаните да пријавуваат вакви појави до надлежните органи.


Vakvi pojavi se masovni posle Mavrovka nataka. Ama izgleda nadleznosta ne vazi za toj del, tamu upravuva Al Kaeda.
Sho da prijavuvet koa sekoj den dzandari stoet tuka pogolema vukojebina I od kosovo stanavme upm
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
553
Ме претекна, ова го нема нигде, работава дно сме но ако решите да тужите и да си барате права ко у нормална легална држава, ќе ви го начукаме да направиме пример од вас на друг да не му текне. Работава сечи права у корен.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.026
Поени од реакции
14.883
Ме претекна, ова го нема нигде, работава дно сме но ако решите да тужите и да си барате права ко у нормална легална држава, ќе ви го начукаме да направиме пример од вас на друг да не му текне. Работава сечи права у корен.
Овде би бил попретпазлив, ако гледаме кој е овој човек. Него фрчко го апсеше некаде во 1993-94 та( го држеше диското Десарет), како главен мафијаш во Охрид. лежеше неколку години во затвор.Куба Либре, па кафиќот на плоштад и многу други работи се негови.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
335
Поени од реакции
806
Овде би бил попретпазлив, ако гледаме кој е овој човек. Него фрчко го апсеше некаде во 1993-94 та( го држеше диското Десарет), како главен мафијаш во Охрид. лежеше неколку години во затвор.Куба Либре, па кафиќот на плоштад и многу други работи се негови.
Cuba Libre e od sosem drugi,night club Arena ja rabotit na momenti, ali jak bese pred nekolku god istiot koa si go zapali shankot na edna od plazive so cel da si zemit kompenzacija
:))
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
553
Овде би бил попретпазлив, ако гледаме кој е овој човек. Него фрчко го апсеше некаде во 1993-94 та( го држеше диското Десарет), како главен мафијаш во Охрид. лежеше неколку години во затвор.Куба Либре, па кафиќот на плоштад и многу други работи се негови.
У ваква ситуација нема врска кој е човекот, особено ако е вистина дека пресудата се базирала на „треба да гледаш каде одиш“. А и да си признаеме, насекаде, барем низ Скопје има вакви работи. нит се обележани нит бутур, дали типот намерно влегол во неа или не, во очите на законот треба да се гледаат докази. Нели се стремиме кон запад, глумиме пат кон ЕУ, и демек иаме такви закони. Штом ми фука 200 евра казна за х работи зашто така било у Шведска, ако има отворена шахта без да има предупредување и ласта да напраам и да влезам у неа намерно, ако тужам пресудата не смее да биде против мене, тоа е патот на логиката кои они ја наметнуваат, ама сеа не им одговара па ајде удри на балканското. Па у Америка ако се изгорат на кафе, можат да те тужат ако не си им напишал негде дека е жешко. Ова си е чист пример на јачи тепа, луѓе по нет гледаат дека така треба да се бараат права, и овие за да обесхрабрат даваат вакви апсурдни пресуди за пример на другите. Глава ставам дека ако го обжали ова у Стразбур ќе добие, но во нашите медрано судови уште треба и баснословни суми да плаќа.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.142
Поени од реакции
5.492
У ваква ситуација нема врска кој е човекот, особено ако е вистина дека пресудата се базирала на „треба да гледаш каде одиш“. А и да си признаеме, насекаде, барем низ Скопје има вакви работи. нит се обележани нит бутур, дали типот намерно влегол во неа или не, во очите на законот треба да се гледаат докази. Нели се стремиме кон запад, глумиме пат кон ЕУ, и демек иаме такви закони. Штом ми фука 200 евра казна за х работи зашто така било у Шведска, ако има отворена шахта без да има предупредување и ласта да напраам и да влезам у неа намерно, ако тужам пресудата не смее да биде против мене, тоа е патот на логиката кои они ја наметнуваат, ама сеа не им одговара па ајде удри на балканското. Па у Америка ако се изгорат на кафе, можат да те тужат ако не си им напишал негде дека е жешко. Ова си е чист пример на јачи тепа, луѓе по нет гледаат дека така треба да се бараат права, и овие за да обесхрабрат даваат вакви апсурдни пресуди за пример на другите. Глава ставам дека ако го обжали ова у Стразбур ќе добие, но во нашите медрано судови уште треба и баснословни суми да плаќа.
i vo germanija bi go izgubil sporot, i tamu logikata e deka treba da gledas kade pesacis, da ne bi bilo taka sekoj den iljadnici ljuge namerno bi simulirale paganje za da baraat osteta. presudi protiv gradot ima samo koga e vo prasanje vozenje so kola i ima dupki koi pri dozd ne mozat da se vidat, vo takvi slucai gradot mora da ja plati stetata na kolata bidejki vozacot nema moznost da ja vidi dupkata koga ima tolku voda sto ne se gleda podot.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.004
Поени од реакции
10.689
i vo germanija bi go izgubil sporot, i tamu logikata e deka treba da gledas kade pesacis, da ne bi bilo taka sekoj den iljadnici ljuge namerno bi simulirale paganje za da baraat osteta. presudi protiv gradot ima samo koga e vo prasanje vozenje so kola i ima dupki koi pri dozd ne mozat da se vidat, vo takvi slucai gradot mora da ja plati stetata na kolata bidejki vozacot nema moznost da ja vidi dupkata koga ima tolku voda sto ne se gleda podot.
Држи вода зашто реално можат да се исценираат еден куп несреќи, го вадиш капакот друг иде паѓа и лапа оштета
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.985

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.796
Поени од реакции
9.831
Е во проевропска, напредна Северџанија нема зошто рајата да се школува вонредно за дефицитарни професии во странство па одма да фаќаат џаде по белиот свет да живеат живот. Нека чмаат во Северџанија, инаку кој ќе остане да пишува ливчиња по кладилници?

Типична одлука на северџанска проклетија, национален интерес е народот да не се школува, исто како под турско ропство.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.965
Поени од реакции
35.440
...два дена по ред на ТВ дуел го гледам ем слушам „провладиниот аналитичар“ Арбен Муслиу, како тоа се сложува за уставни промени и ни порава криви дрини за туѓа националност која не е негова, како ни продава муда за бубрези за голема корупција и разни афери, вели Албанец горд бил,

...го фукнал намести синот за генерален конзул во Чикаго, па самиот преку братот игра со голема сума пари ( ова со родени браќа како по калуп им иде на политичарите), а ваму на ТВ невиначе глуми, ама не е тој крив, новинарката што ја води емисијата е крива, која седи како дрвена Марија не знае што значи новинарство, па да му спушти неколку зборови за овие негови активности, а кажува за други, а тој „чист“ како солза, у пи-чку ма-тер!


П.С.
...имав колеги на времето со презиме Муслиу, не беа Албанци туку Турци, па сеа не знам колку е тој„горд Албанец“.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.985

Kajgana Shop

На врв Bottom