Блам држава

Член од
16 април 2014
Мислења
6.710
Поени од реакции
10.266
Овие што живеат во Скопје-Центар се убедливо најизманипулираните и нај ''појма од животот да немаат'' луѓе што сум ги сретнал. Како во посебен паралелен универзум да живеат. Ги боли курката, пари имаат повеќето од дедовци прадедовци што правеле карате, тие останатите се испикани по државни фирми ваму таму и се тера Лос Анџелес филм во балканска вукојебина.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.424
Поени од реакции
5.432

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.343
Поени од реакции
2.295
Еве, сега знаеме од каде „препишува„ ПИ-АР-от од газоглавиот...сличноста не е само во географската одредница за државите, туку и во идеолошкиот „менталитет„.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.563
Поени од реакции
2.499
Ova mozi da go ima samo vo Makedonija/Skopje

Invalid od Skopje mozhi sekade vo Makedonija da parkira. A vo Skopje samo skopski invalidi. Od drugite mesta ne se priznati za invalidi.


Велешанката со инвалидитет, Билјана Гаврилова-Станковска која доби казна од 3.000 денари од ЈП Градски паркинг Скопје затоа што паркирала на место обележано за инвалиди, доби извинување од директорот на јавното претпријатие, Крсте Петревски и и беа вратени средствата кои ги издвои за да и се отстрани блокаторот.

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.343
Поени од реакции
2.295
Ova mozi da go ima samo vo Makedonija/Skopje

Invalid od Skopje mozhi sekade vo Makedonija da parkira. A vo Skopje samo skopski invalidi. Od drugite mesta ne se priznati za invalidi.


Велешанката со инвалидитет, Билјана Гаврилова-Станковска која доби казна од 3.000 денари од ЈП Градски паркинг Скопје затоа што паркирала на место обележано за инвалиди, доби извинување од директорот на јавното претпријатие, Крсте Петревски и и беа вратени средствата кои ги издвои за да и се отстрани блокаторот.

“Нашите„, кои се ухлебени во ЈП, треба да земат плата од некаде, па нека е тоа и од тешки пациенти...

Или, како што би рекол еден наш познат лик: „Пак да си ги гласате„.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 371866


Види ја оваа ќуркава, повеќе по сендвичари и маркети ќе го најдеш, него ли у Влада.
Другарот Тачими прешол на исхрана со макарони?..:unsure:
Нешто се дешава во владината кухиња-секнало свинското...
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.820
Поени од реакции
9.407

Македонски народ :

Приватизација 90ти:kafence:
Војна 2001:kafence:
Рамковен договор :kafence:
Сменето име :kafence:
Француски договор:kafence:
Покачени цени:kafence:
Федерализација :kafence:
Трета Светска Војна:kafence:
Комшијата ти ја ебе жена ти:kafence:


:masa:
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
792
Поени од реакции
280
Штеточина е постот на твитерџијата

Најлесно е да се вртат муабети од типот "да се самоукинеме", "не не бива како народ", "не заслужуваме држава".

Но колку е лесно индивидуален отпор секојдневно да пружите кон окупаторот?

Ви треба група(народ да се собери) за тоа?

Епа веќе сте во група, група која како папагал ги повторува истите просеравања "да се самоукиниме", "не заслужуваме држава".

Ама знаете што е разликата? Во таа група веќе самоиницијативно сте вклучени, никој експлицитно не побара "ајде да се обединиме за да шириме дефетизам дека треба да се самоукинеме"

Затоа, направете избор и излезете од оваа група.

Не потценувајте ја самоиницијативноста.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.424
Поени од реакции
5.432
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.658
Поени од реакции
14.508

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.836
Поени од реакции
6.459
Овие што живеат во Скопје-Центар се убедливо најизманипулираните и нај ''појма од животот да немаат'' луѓе што сум ги сретнал. Како во посебен паралелен универзум да живеат. Ги боли курката, пари имаат повеќето од дедовци прадедовци што правеле карате, тие останатите се испикани по државни фирми ваму таму и се тера Лос Анџелес филм во балканска вукојебина.
Да, но ова што си го напишал/опишал не би рекол дека важи само за Центарци, туку генерално за грото од Скопјани, бар од поширокото урбано градско подрачје !
Автоматски споено мислење:

Башка кога веќе говориме за Центар, во Центар имаш и доста народ тазе доселен од провинција да речеме у последни 10-15 год. кои и сеуште баш го немаат 100% прифатено тој Скопски урбан шмек и се сеуште во некаква фаза на преобразба (културолошко-ментална) од колку-толку нормални луѓе во тотални урбани-зомбија !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom