Блам држава

J

joli1

Гостин
lapajte si minimalna platica od 20.000 drugari i sestri, verojatno sega veruvate deka nema ova da donese uste pogolema inflacija kako sto ne veruvavte koga vestacki platite se digaa od 12k na 15k pa 18k.

sega so 20k mozete sekojdnevno da si kupuvate po edno pakovanje durex od 120 denari i uste 550 denari za lubrikant (5 denari ke vi zafalat ama bez gajle brzo kreditce moze da se zeme), za koga vladata ke ve puni u gazot da vi kliza.

pozdrav
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Македонскиот идентитет е бетон, цврст како никогаш до сега! :facepalm:

medium_2023-03-11-113a4bd5dd.jpg

North Macedonian Gjoko Zajkov, 28,
signed at the beginning of January with the University of Craiova, a commitment valid until the summer of 2025. The defender has 22 matches in the first representative team of his country, he was part of the national team at Euro 2020 , on which occasion he was stationed in Bucharest, where North Macedonia had a match, at the National Arena.

...толку од бетонскиот идентитет, драги мои „Северни_македонци“ од Муртино па све до Законодавниот дом, а не пак Османи или Груби да пратат протестна нота, ги боли нив шупак за македонски идентитет!

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
„Здрава Котлина“ објави пресуда на Вишиот управен суд со која повторно се враќа на почеток процесот за одземената концесија на Еуромакс Ресурси за рудникот „Иловица“. На одлуката, според организацијата, му кумувал Субхи Јакупи, судија од Вишиот управен суд, близок до ДУИ.
Екоактивистите велат дека ова следува откако Еколог купил удел од 25 отсто во Еуромакс Ресурси, а Лазим Дестани од компанијата се сретнал со поранешниот премиер Зоран Заев во Струмица.
„ За аргументите кои стојат во пресудата ќе издвоиме посебно внимание и анализа, но засега само ќе кажеме дека целата аргументација е тешка небулоза и ја објавуваме пресудата во целост за да ја прочитате!

Еве како тетовски Еколог ги решава работите во судството откако без око да му трепне и без никаква бизнис логика ќе инвестира во 25% удели во Еуромакс Ресурси, фирма која веќе има ревизорски ажуриран долг од над 40 милиони долари и одземена концесија.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
Македонскиот идентитет е бетон, цврст како никогаш до сега! :facepalm:

Прегледај го приврзокот 371321

North Macedonian Gjoko Zajkov, 28,
signed at the beginning of January with the University of Craiova, a commitment valid until the summer of 2025. The defender has 22 matches in the first representative team of his country, he was part of the national team at Euro 2020 , on which occasion he was stationed in Bucharest, where North Macedonia had a match, at the National Arena.

...толку од бетонскиот идентитет, драги мои „Северни_македонци“ од Муртино па све до Законодавниот дом, а не пак Османи или Груби да пратат протестна нота, ги боли нив шупак за македонски идентитет!

грешката е што не допишале фудбалски репрезентативец, на тоа треба да им се укажува, т.е. постои ПРИДАВКА северномакедонски, репрезентативец, политичар...; а националноста може само секој сам да ја искаже, кај нас не е услов за да бидеш репрезентативец да имаш одредена етничка припадност, тоа само во про-фашистички држави...
Патем, може ќе има луѓе кој ќе се определат етнички како северномакедонци, слично како што имаше и во ехЈу луѓе кој се определија како Југословени... па и босанците не беа признаени како етничка определба, но имаше и такви...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.334
Поени од реакции
4.923

Македончето во деминутив... Сељачкото го ваѓа каде и да се наоѓа

 
Член од
31 мај 2019
Мислења
208
Поени од реакции
643
Тоа е баграта од селата на источна Македонија со бугарските пасоши
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Колку треба да имаш личен ќар за да гласаш за СДСМ?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Колку треба да имаш личен ќар за да гласаш за СДСМ?
Не мора да значи,може некои не се согласуваат дека треба да постои "државава" па гласаат за СДС со цел што побрзо да ја снема.Под СДС се подразбира и ВМРО затоа што тоа ти е една те иста партија,вазалите на неписмени шиптаpи
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Ја би гласал за СДСМ до крај на живот за земјиште и куќа. Тоа е мојата цена све да им заборавам. За толку се шиткам и кој ја ебе и македонија и све. А вие?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Ја би гласал за СДСМ до крај на живот за земјиште и куќа. Тоа е мојата цена све да им заборавам. За толку се шиткам и кој ја ебе и македонија и све. А вие?
Шо ке ти ги?Ке ти ги земат шиптаpите без пари за 10тина години
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
175
Поени од реакции
342
Тоа е баграта од селата на источна Македонија со бугарските пасоши
Абе сељо, па поголеми сељаци од вас Скопјаните има ли бре?
Се степале во Швајцарија бе сељо, не во град во Источната Македонија бе сељо, како и да е барем имаат Муда бре сељо, а не ко вас да вадете задникот на Албанците бе сељо.Цело Скопје ве ебат кај стигнат, запрашај се зошто не доаѓаат наваму бре сељо.
Ние сељаците не сме феминизирани граѓани, што шират мир во светот, бре сељо, ние сме трендафил, а во 2001 година да не беа тие сељаци,бре сељо, досега ќе бевте дел од Голема Албанија, бре сељо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom