Блам држава

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.232
Поени од реакции
36.282
Инспириран од денешната лотарија во општина Лозово каде што една од главните награди, шпорет, падна на ќерката на градоначалникот Аце, и експресно фамилијата одлучи таа награда да ја дадат во добротворни сврхи, ја отворив оваа тема каде што можете да постирате останати блам видеа, слики, твитови на политичари, и останати дешавки од кои ве јаде туѓ срам и сакате да си заминете од тука(не дека ова е единствената причина).

Да не ги труеме останатите теми каде што се води посериозна дискусија(yeah right :D), постирајте тука. Јас ќе почнам со лотаријата која ме натера да ја отворам оваа тема.

Постирајте ги сите бламажи, допирања на дното, лапсуси и моменти од нашите драги политичари од кои ве јаде туѓ срам. Може да се постираат видеа и слики, кои ќе бидат поврзани со сите ликови од политичкиот свет од државава. Ве молам да се воздржите од офф-топик и цела посериозна дискусија да ја префрлите во другите соодветни теми. Оваа тема е чисто за зафрканција и смеење.

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.232
Поени од реакции
36.282
они одлучиле да го донираат уште пред да дозне дека она го добила, која комедија :pos:
Хахах да да, иначе све регуларно било, случајно се паднало баш кај неа и овие експресно се договориле дека ќе го подарат. :D
Дај едно литро нафта жити се.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Нели според законот, учесници на лотарија не смее да учествува организаторите на лотарија и високите функционери,спонзорите и др.туку само за обична шарена раја ?! Која комедија бре ејј

Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2009
Мислења
3.635
Поени од реакции
5.174
Ова со вакциниве е тежок блам. Платени у Ноември, меѓу првите, ќе ги добијат у Мај, последни у Европа.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Нели според законот, учесници на лотарија не смее да учествува организаторите на лотарија и високите функционери,спонзорите и др.туку само за обична шарена раја ?! Која комедија бре ејј

Sent from my Samsung Note 10+ 5G using Tapatalk
Учесници на лотарија не смее да бидат ни самите организатори и фамилија. Тоа е у закон како основно правило. Ама за кого како.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.232
Поени од реакции
36.282
Во Лозово нема преваре нема лагање, 100 кила свиња 200 кила маст


:facepalm::facepalm:
Штотуку хуморот почина. Од сега па натаму ќе живееме во свет каде што не постои хумор и комедија.

Божееее каде идат нашите пари од даноци...
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Aj sto megju sebe si dodeluvaat lotarii, tenderi i tn.. barem jazikot da go zboruvaat kako sto treba.
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.171
Поени од реакции
20.714
Ова е тоа кога ќе рече некој "гол селски популизам". :sick:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom