Барам / Имам потреба од...

Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
ОК, благодарам. Да не бидам досаден сега имам друг проблем и прашање, Пред некое време се пријавив на фрееланер. цом. Се уште немам понуди, но баш вчера еден тип од Сингапур по приватен мејл (тоа е дозволено по правилата на Фрееланцер, проверив) ми нудиработа. Пошто тоа нема да иде преку Фреелансер, ќе ми палти директно, се плашам да не е некоја подвала, дали некој има искуств со тоа?
Плаќањето нека ти оди преку Freelancer.
Овие сајтови не се само за барање работа, туку за провизијата која ја земаат нудат дополнителна заштита и за работниците, и за работодавците.
Дури откако ќе стекнеш искуство и доверба со некој работодавец (барем неколку проекти), тогаш би било релативно сигурно за директна исплата.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
Фала дечки на советите. Се договорив да изработам дел од работата па он да ми плати за тоа, па понатака да видиме...
Но ако иде тоа со плаќањето, дали некој ја знае процедурата, јас имам скрил налог, треба преку него да иде, јас нему треба да му пратам само имејл адреса тоа е тоа?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Можам да ти дадам идеја како да го надминеш проблемов:

.. Да направиш код на другата страна, кој ќе се генерира при плаќање на оваа првава, и кога ќе биде платено да го впише кодот и да влезе во системот ..
Бидејќи не се разбирам баш многу од кодови и воопшто веб дизајн. Дали ти можеш да го направиш тоа за мене и нормално за колку пари?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
dali nekoj ima iskustvo so pisuvanje ceptcha kodovi na internet? Nudat 50 dolari za 1000 zborovi.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
dali nekoj ima iskustvo so pisuvanje ceptcha kodovi na internet? Nudat 50 dolari za 1000 zborovi.

Два пати пробав на такво нешто, и два пати ги снема од фреленсер тие пророекти. Не пишувај за џабе.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
Е да, малку се распрасав по интерне ти кај познаници. Внесување такви кодови е илегално и казниво (Фрееленсер може да те одстрани од нивната листа, ги контактирав и нив, ми пишаа да ги избегнувам таквите работи). Ова као предупредување за останатите....
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Zdravo decki,
Imam potreba od 3D modeli za laundry cabinets(ke zakacam slika za da vidite). Ke ve molam ponudi? Blagodaram.
laundry_cabinets2.jpg
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
Не знам каде да го поставам моето прашање, затоа решив да биде овде и ако не е диретно поврзано, се надевам некој ќе го забележи.
Кои програми се користат за изготвување дигитални карти (мапи)? Еден пријател ми рече ArcGIS, но не сме сигурни.
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
90
Поени од реакции
0
Здраво за до Среда ми треба веб страна на тема Екологија, ако има некој готова некоја аматерска ако можи да ми дај..за на училиште ми треба, викендо не бев дома па немав време да ја направам..Фала од напред :)
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
537
Поени од реакции
280
Дали постојат адресари или директоријуми на линкови на македонски? Сакам да го промовирам својот сајт, но наоѓам само на српско/хрватски. или наглиски. Не ми се верува дека не постојат на македонски.....:rolleyes:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Имам потреба од некој шо се разбира добро во Веб дизајн.

Имено, една веќе постоечка веб страна, ми треба да ги искористам истите податоци што таа ги има и да направам со нив своја, но мојата да биди обликована поинаку.
Пример: Ако на постоечката страна е подредено се едно под друго, во мојата да биди во табови. Да се сменат фонтови, бои и други работи.

Ако се нафаќа некој нека ми пиши секако и шо е можно побрзо, потоа ќе се договориме.

Фала!
 
Член од
21 мај 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Se bara rabotnik za 3D vizualizacija

Потребно познавање на следните програми:
3d studio max
vray
photoshop

Исто така лицето треба да има способност за интерпретација на архитектонски планови од кои ќе се прават визуализациите.

Сите кандидати треба да пратат слики/рендери од нивните трудови.

cv и слики/рендери на следниот емаил: oglas3d@vizcraft.com
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Момци/девојки. Имам едно прашање. Имам лого од кафичот, меѓутоа е со многу мала резулуција. Ми треба алатка, за да ја зголемам, за да можам да напрам fan page на Facebook и таа слика да стои како cover со добар квалитет, да нема квадрати во неа. Некој совет ? Или некоја апликација ? Или тешко ?

Значи, не ми треба развлечување, тоа знам, но не е со убав квалитет.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.343
Поени од реакции
27.929
Момци/девојки. Имам едно прашање. Имам лого од кафичот, меѓутоа е со многу мала резулуција. Ми треба алатка, за да ја зголемам, за да можам да напрам fan page на Facebook и таа слика да стои како cover со добар квалитет, да нема квадрати во неа. Некој совет ? Или некоја апликација ? Или тешко ?

Значи, не ми треба развлечување, тоа знам, но не е со убав квалитет.
Vector Magic. Сам ќе ти заврши работа само симни го и лесно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom