fenomen
Последна активност:
19 ноември 2017 во 18:56
Член од:
17 јули 2008
Мислења:
381
Допаѓања:
42
Поени од трофеи:
80
Албуми:
1
Фотографии:
15
Пол:
Машко
Веб-страница:
Локација:
Планета Земја
Професија:
Брокерист

Сподели преку:

fenomen

Сезнајко, Машко, од Планета Земја

Sakaj , za da bidesh sakan! 11 јули 2011

Последна активност:
19 ноември 2017 во 18:56
  1. THE_CHOSEN_ONE
   THE_CHOSEN_ONE
   Кажи што е финтава со etoro знам дека е симулација ама не знам какви се активности можеш да обавуваш.
   Поздрав.
   1. fenomen
    fenomen
    Не е само симулација. Отвараш и реален рачун, со реални пари и тргуваш. Јас на пр. вложувам преку VISA Internet na STB- Sk. Е сега , сеуште немам пробано да повлекувам, но нема никаков проблем бидејќи преку онлајн чатот ми рекоја дека на истиот начин и се повлекуваат парите.
    etoro, затоа што цела година ги следам и се стабилни
    22 октомври 2011
   2. THE_CHOSEN_ONE
    THE_CHOSEN_ONE
    Значи освен виртуелно тргување можеш и да вршиш реално тргување со вистински пари, така?
    Што тргуваш какви акции купуваш, дај објасни што е Форекс пошто нон-стоп го сретнувам на нет.
    Поздрав.
    22 октомври 2011
   3. fenomen
    fenomen
    Кратко кажано, форекс е кратенка од тргување со валути. Додека еторо, фхлидер ти се фирми , кои посредуваат помеѓу нас- инвеститорите и берзанското работење- брокерите. На пр: на fxlider.com имаш за тргување покрај валутни парови и стоки, акции и метали (злато, сребро), Додека на еторо немаш стоки ( соја, шеќер, итн.). Отвори демо рачун на еторо. Проучиго малку и потоа носи одлука за вложување.
    22 октомври 2011
  2. fenomen
   fenomen
   Sakaj , za da bidesh sakan!
  3. шеф на подземје
   шеф на подземје
   гледам си пишал дека ја следиш цената на златото па како познавач да те прашам од 2006 до денеска колку е качено златото ?
  4. fenomen
   fenomen
  5. @cool@
   @cool@
   јас не сум јасен??!!! маааааа дај не зезај - има нешто герцко во тебе , чим застануваш во нивна одбрана
   секој може да разбере дека најголем мразач на геј(рц)ите сум- само збунката кај тебе незнам од кај дошла???
  6. @cool@
   @cool@
   daj prosvetli me -
   ochigledno ti si toj shto ne razbral
  7. @cool@
   @cool@
   koja nacija be? znajsh li shto zborvash??? gejcite nacija?!?! ajmeeeeeeee
  8. @cool@
   @cool@
   aaaahahaha :pos:se pronajde be gejcho vo temata???
   ti si najverojatno nekoe gejsko-prilepsko chudo- oooops fenomen
   :pos::pos:
  9. dragansk
   dragansk
   која страна :) не се секјавам
  10. Nemiseverue
   Nemiseverue
   Немаш гајле, уживај на форумот... :helou:
  11. Nemiseverue
   Nemiseverue
   Ти ги споив мислењата во едно, а линковите избришав, бидејќи во правилникот на форумот можеш да прочиташ дека за да се рекламираш на форумот, мора да платиш, или да поставиш линк на истото место до кајгана. Поздрав.
  12. Nemiseverue
   Nemiseverue
   http://forum.kajgana.com//showpost.php?p=3144043&postcount=1

   Стави линкови до слики на темата за подзаборавени уметнички дела. Не до твојот мајспејс и блог, вака ќе го третирам како обична реклама и ќе ја избришам темата. Те молам стави слики, за да можеме да развиеме дискусија.
  13. Fantom
   Fantom
   За калчуните... Три за 25?
  14. fenomen
   fenomen
   Ajde site vo priroda, barem za moment da zaboravime na se i da se prepustime na prirodata!!!!
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Веб-страница:
  http://www.unimajstor.ucoz.com
  Локација:
  Планета Земја
  Професија:
  Брокерист
  ozenet seriozen covek

  zdrav zivot

  Потпис

  ако сакаш убави нешта... клик
  [​IMG]
 • Вчитување...