Барам / Имам потреба од...

Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.413
Поени од реакции
1.465
Мислам дека ова е најсоодветното место да прашам.

Дали е возможно сликиве подоле (со таа резолузија) да се испринтаат без да го изгубат квалитетот на површина од 50 cm x 110 cm рамки.

Значи се работи за постери во теретана, и ме интересира дали сето ова е изводливо и колку одприлика би ме коштало за 10тина постери
Ќе има мали загуби, ама со оглед дека ќе висат на ѕид и дека се црно бели нема да е многу страшно за тие димензии што ти требаат.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.316
Поени од реакции
1.153
да ми препорачате некоја бесплатна програма за сечење слики која автоматски препознава и означува фигури?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.038
Поени од реакции
4.094
некој да има код што е да автоматски се префрла кога отвараш една страна да префрлаш на истиот урл да префрла на нова?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.313
Поени од реакции
45.651
некој да има код што е да автоматски се префрла кога отвараш една страна да префрлаш на истиот урл да префрла на нова?
На вакво нешто мислиш ?

<META http-equiv="refresh" content="5;URL=link">

Во content пишуваш за колку секунди да биде пренасочувањето.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.315
Некој доброволец да ми изработи нешто на фотошоп или на некој сличен програм една работа.
На позадина на слика да вметне само неколку логоа со тоа што треба истите да бидат на подножјето на главната фотографија и да бидат во иста големина.
Ништо спектакуларно.
Пошто се работи за волонтерски проект и од него немам некој есап за услугата можам само да му даам зеленко.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
2000ден.
Некој доброволец да ми изработи нешто на фотошоп или на некој сличен програм една работа.
На позадина на слика да вметне само неколку логоа со тоа што треба истите да бидат на подножјето на главната фотографија и да бидат во иста големина.
Ништо спектакуларно.
Пошто се работи за волонтерски проект и од него немам некој есап за услугата можам само да му даам зеленко.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Има ли некој искуство во правење корица за книга? Дали има тоа некои посебни побарувања или можиш да си го работиш во Фотошоп како и секоја друга графика (како да правиш wallpaper на пример). Сум го сретнал и терминот "kindle ebook cover" Знам дека Kindle е ebook читачот на амазон, е сега дали дизајнот за такво нешто би се разликувал, освен во тоа што е само за приказ на екран, онлајн и не се печати.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.073
Некој доброволец да ми изработи нешто на фотошоп или на некој сличен програм една работа.
На позадина на слика да вметне само неколку логоа со тоа што треба истите да бидат на подножјето на главната фотографија и да бидат во иста големина.
Ништо спектакуларно.
Пошто се работи за волонтерски проект и од него немам некој есап за услугата можам само да му даам зеленко.
Ако е потентна травата можам да пробам нешто, јес да одамна немам фатено фотошоп. Ако не, може и кеш.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.315
Фала на понудите, завршив работа.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
13.511
Момци ако има некој заинтересиран или ако познавате некој што би бил заинтересиран за Frontend Dev или Backend Dev нека аплицира тука

Клик Тука
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
66
Има ли некој искуство во правење корица за книга? Дали има тоа некои посебни побарувања или можиш да си го работиш во Фотошоп како и секоја друга графика (како да правиш wallpaper на пример). Сум го сретнал и терминот "kindle ebook cover" Знам дека Kindle е ebook читачот на амазон, е сега дали дизајнот за такво нешто би се разликувал, освен во тоа што е само за приказ на екран, онлајн и не се печати.
Ако ти е потребно за изработка на корица на некој од натпреварите на 99design и слични страници имаш во секој дизајн објаснување колкава треба да е резолуцијата на финалниот дизајн.Е сега за изработка на корици се користат најчесто CreateSpace i Kindle сервисите каде што имаш различни димензии.Инаку ако работиш во фотошоп корица за штампано издание треба да внимаваш финалниот дизајн да биде CYMK колор мод а за е-Боок во RGB. https://www.createspace.com/Help/Book/Artwork.do https://kdp.amazon.com/help?topicId=A2J0TRG6OPX0VM
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
56
Поени од реакции
7
Имам потреба од изработка на Веб страна на која ке прикачувам слики
и истите ке ми ги генерира во HTML cod,и темплеј кој исто така треба да го генерирав во хтмл
платена работа,може да ме контактирате на dm.dragan@yahoo.com или во пп.
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
56
Поени од реакции
7
Имам потреба од изработка на Веб страна на која ке прикачувам слики
и истите ке ми ги генерира во HTML cod,и темплеј кој исто така треба да го генерирав во хтмл
платена работа,може да ме контактирате на dm.dragan@yahoo.com или во пп.
Толку ли нема кндидати :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Барам Веб Девелопер да ми креира web design и да го претвори во HTML.
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
102
Поени од реакции
41
Ми треба сериозен веб/апп девелопер што има добро познавање на RESTapi и поврзување на мобилна апликација PhoneGap со WordPress сајт за голем проект. Ако е некој заинтересиран нека пише ПП да му објаснам за што поточно се работи.
 
На врв Bottom