Барам / Имам потреба од...

Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Некој што разбира Jquery добро и е од Скопје? Ми треба викендов за некои работи да ми подобјасни, ќе си платам нормално :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Некој што разбира Jquery добро и е од Скопје? Ми треба викендов за некои работи да ми подобјасни, ќе си платам нормално :)
Имаш на пп инфо за контакт ... ако веќе не си завршил работа ...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Имам потреба од нагласувам ЕДНА личност која има познавања во веб дизјан и програмирање. Со работа ќе се започне негде средина на Јануари после празниците со истата личност да се видиме и лично, и обавезно да е од Скопје. Се работи за кодирање и дизајн на темплејт од 0 и лого (OpenCart 99%). Сите заинтересирани нека ми се обратат по пп, ќе ви пишам подетално зa што се работи. Mногу доверлива идеја не верувам дека на сите би ви вратил по пп, се бараат сериозни кандидати со добро портфолио. Можно е дополнително плаќање секој месец како дизајнер на истата фирма.

Поздрав :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Има некој за wordpress мали захтеви до утре ? CSS е муабетот околу дизајн мали измени и имплементација на floating мени .. ако има нека ми пише пп. Немам време јас кога да го средам ..
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
Барам некој што ќе ми изработи веб страна... пп
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ако знае некој како може да се изведе следното.
-- Сакам да поставам линк на моја веб страна кон друга веб страна НО ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРИСТАПИ КОН ТАА СТРАНА ДА СЕ ПОСТАВИ УСЛОВ, ПОСЕТИТЕЛОТ ДА МОРА ДА ПЛАТИ (На пр: да изврши плаќање од 1 $ преку PayPal на моја сметка на PayPal )
Благодарам на секоја помош и коментар.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Ако знае некој како може да се изведе следното.
-- Сакам да поставам линк на моја веб страна кон друга веб страна НО ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРИСТАПИ КОН ТАА СТРАНА ДА СЕ ПОСТАВИ УСЛОВ, ПОСЕТИТЕЛОТ ДА МОРА ДА ПЛАТИ (На пр: да изврши плаќање од 1 $ преку PayPal на моја сметка на PayPal )
Благодарам на секоја помош и коментар.
Можам да ти дадам идеја како да го надминеш проблемов:

.. Да направиш код на другата страна, кој ќе се генерира при плаќање на оваа првава, и кога ќе биде платено да го впише кодот и да влезе во системот ..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Поракава ја добив од HR Manager со кого контактирам на Linkedin. Ако има некој заинтересиран тогаш за информации како плата, позиција, работно време и слично, слободно контактирајте преку cv@pro-man.co.il


1. Web developer Microsoft technology, Server side: ASP .NET 4.5) Deep knowledge with .NET, C# and WCF)
Client server: jQuery, Html 5 Java script.
Exp: 3 years

2. App Software Developer
- Experience of 1-3 years
- Mandatory English speaker
- Developer in a app developer team, responsible for design of new apps and maintenance of existing ones
- Use Tabtale's 4'th generation language - Developing in TabTale designated XML programming language in order to deliver apps
- Work closely with Tabtale's RnD in IL
- Experience in a high level language such as Objective C, C++, C# or Java. Scripting language (e.g. JavaScript) experience is not enough.
- Proved experience of software development, client side software development UI/GUI software development
- Advantage: creative background (one of the following: graphics, musical, literature, art)
- Bachelor degree in computer science
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Имам молба за помош за две работи:
-Туторијали за МySQL
-туторијали за интернет маркетинг.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Имам молба за помош за две работи:
-Туторијали за МySQL
-туторијали за интернет маркетинг.

Доколку си почетник, за SQL би ти ја препорачал Head First SQL. Во неа се' ти е надробено на многу едноставен начин, ќе ти помогне многу.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
ОК, благодарам. Да не бидам досаден сега имам друг проблем и прашање, Пред некое време се пријавив на фрееланер. цом. Се уште немам понуди, но баш вчера еден тип од Сингапур по приватен мејл (тоа е дозволено по правилата на Фрееланцер, проверив) ми нудиработа. Пошто тоа нема да иде преку Фреелансер, ќе ми палти директно, се плашам да не е некоја подвала, дали некој има искуств со тоа?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ОК, благодарам. Да не бидам досаден сега имам друг проблем и прашање, Пред некое време се пријавив на фрееланер. цом. Се уште немам понуди, но баш вчера еден тип од Сингапур по приватен мејл (тоа е дозволено по правилата на Фрееланцер, проверив) ми нудиработа. Пошто тоа нема да иде преку Фреелансер, ќе ми палти директно, се плашам да не е некоја подвала, дали некој има искуств со тоа?

Договорете се некако да ти испрати аванас преку пејпал/скрилл/вестернунион или штознам па после започни со работа. Јас така имав еден клиент преку одеск, требаше нешто да се среди на неговата веб страна и ме исплати преку самиот одеск (со аванс од 100 долара) а потоа се договоривме за 2 други проекта кои ги работевме вака приватно и сите пари ги праќаше преку Пејпал и не бев изигран но се зависи од тоа каков клиент ќе се погоди :)
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
ОК, благодарам. Да не бидам досаден сега имам друг проблем и прашање, Пред некое време се пријавив на фрееланер. цом. Се уште немам понуди, но баш вчера еден тип од Сингапур по приватен мејл (тоа е дозволено по правилата на Фрееланцер, проверив) ми нудиработа. Пошто тоа нема да иде преку Фреелансер, ќе ми палти директно, се плашам да не е некоја подвала, дали некој има искуств со тоа?
Бегај од такви договори, но не поради можноста да те зафркнат, истото може и на сајтот да ти го направат ако сакаат нели. бегај поради тоа што заработката од плус некој процент (поради избегнување на провизијата) ќе ти нанесе многу штета пошто нема да ти расте рејтинг на сајтот. Па за пола долар-долар ќе изгубиш потенцијал на нареден клиент да му качиш цена од неколку долари плус поради позитивен рејтинг и повеќе завршени проекти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom