Алфа ТВ

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.348
Еј ЧЕК ЧЕК ЧЕК МАКЕДОНСКА ХУМОРИСТИЧНА СЕРИЈА ?!?!? :O

Значи песнана на Куку Леле била за серијава а ?

Мех...тапа theme song би било..

Ау уште поголем лајк за серијава..(y) (y)

Ваљда нема да биде нешто нај..ама супер, ова се чекаше (y)
Зашто заборавам каде живеам ?

Џабе се хајпав..еве сега имаше најава за наскоро дека ќе било ова....аууу нискобуџетно..ова не е сит-ком.

Ова е нешто како хумористична претстава во повеќе епизоди.

Се изгледа како да е снимано на едно сцена.

Што....па и не е лошо да беше ова претстава....ех..далеку сме ние од сит-ком или било каква серија.

Ама...па добро, ако има смешно сценарио може да биде ова смешно, ќе дадам шанса секако
Кажаа кога почнува? И која е песната од Куку Леле? :cautious:
Наскоро :D

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Зашто заборавам каде живеам ?

Џабе се хајпав..еве сега имаше најава за наскоро дека ќе било ова....аууу нискобуџетно..ова не е сит-ком.

Ова е нешто како хумористична претстава во повеќе епизоди.

Се изгледа како да е снимано на едно сцена.

Што....па и не е лошо да беше ова претстава....ех..далеку сме ние од сит-ком или било каква серија.

Ама...па добро, ако има смешно сценарио може да биде ова смешно, ќе дадам шанса секако

Наскоро :D

Песнава ме потсеќа на онаа од Џемо Биљбиљ кај што пее за Касандра :D
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Кое е ова шоу што игра моментално на Алфа, нешто слично на Големиот Брат?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
http://tvpaket.com.mk/tv/4773-2016-05-02-10-12-28

https://www.youtube.com/watch?v=1DRfScBIAho

Почнува нов квиз на Алфа на кој уште не му откриваат името од телевизијата.
Пред 5 дена додека гледав Алфа имаше во горниот дел од екранот текст дека стартува нов квиз во ќе играат 4 натпреварувачи и помислив дека можеби станува збор за познатиот квиз Потјера кој оди на ХРТ 1, но гледајќи на линкот кој го постирав се гледа дека студиото на новиот квиз е многу поинакво од студиото во кое се снима Потјера на ХРТ 1, што значи дека сепак е ова некојдруг квиз, можеби и ќе биде домашен квиз од домашна продукција, бидејќи за емитување на странски лиценциран квиз треба да плаќа лиценца.

Има број за пријавување за квизот: 02/ 2603-892.

Се пријави ли некој за квизот?

Пишува наскоро квизот ќе оди на Алфа, но тоа наскоро веројатно ќе биде после неколку месеци.
Мислам дека ќе се чека да заврши Круг на знаење и после во истиот термин од 16:50 ќе се емитува новиот квиз.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
http://tvpaket.com.mk/tv/4773-2016-05-02-10-12-28

https://www.youtube.com/watch?v=1DRfScBIAho

Почнува нов квиз на Алфа на кој уште не му откриваат името од телевизијата.
Пред 5 дена додека гледав Алфа имаше во горниот дел од екранот текст дека стартува нов квиз во ќе играат 4 натпреварувачи и помислив дека можеби станува збор за познатиот квиз Потјера кој оди на ХРТ 1, но гледајќи на линкот кој го постирав се гледа дека студиото на новиот квиз е многу поинакво од студиото во кое се снима Потјера на ХРТ 1, што значи дека сепак е ова некојдруг квиз, можеби и ќе биде домашен квиз од домашна продукција, бидејќи за емитување на странски лиценциран квиз треба да плаќа лиценца.

Има број за пријавување за квизот: 02/ 2603-892.

Се пријави ли некој за квизот?

Пишува наскоро квизот ќе оди на Алфа, но тоа наскоро веројатно ќе биде после неколку месеци.
Мислам дека ќе се чека да заврши Круг на знаење и после во истиот термин од 16:50 ќе се емитува новиот квиз.
Во клипот во третата секунда се појавуваат полиња за “Асоцијација“. Па затоа, јас сум убеден дека не станува збор за лиценца. Но, како и да е добро што имат уште еден обид за квиз. Другите го имаат Вучиќ.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Во клипот во третата секунда се појавуваат полиња за “Асоцијација“. Па затоа, јас сум убеден дека не станува збор за лиценца. Но, како и да е добро што имат уште еден обид за квиз. Другите го имаат Вучиќ.
И јас мислам дека е ова квиз од домашно производство, е сега дали ќе биде во продукција на Алфа тв или пак ќе биде продукција на Томато продукција или некоја друга домашна продукција останува да видиме.

Повеќе сакав да биде квизот Потјера на Алфа тв, го следам редовно тој квиз.
Но сепак реално не ми текнува во Македонија да има начитани луѓе кои би биле ловци во квиз каков што е Потјера.

Се надевам ќе има некој подобар водител од Иренчето од Круг на знаење, која често знае место тренер да каже "трењер". А и доста беше на стара слава да се игра.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
И јас мислам дека е ова квиз од домашно производство, е сега дали ќе биде во продукција на Алфа тв или пак ќе биде продукција на Томато продукција или некоја друга домашна продукција останува да видиме.

Повеќе сакав да биде квизот Потјера на Алфа тв, го следам редовно тој квиз.
Но сепак реално не ми текнува во Македонија да има начитани луѓе кои би биле ловци во квиз каков што е Потјера.

Се надевам ќе има некој подобар водител од Иренчето од Круг на знаење, која често знае место тренер да каже "трењер". А и доста беше на стара слава да се игра.
И јас ја гледам Потера секој ден и се согласувам дека ќе биде многу тешко да се најде некој како Мирко, Морана или Дејан, сега имаат нов ловец Крешимир. Но, ловци како во српската верзија може да најдеме. Еве јас се пријавувам :) Кај нив не треба никаво плус знаење.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И јас ја гледам Потера секој ден и се согласувам дека ќе биде многу тешко да се најде некој како Мирко, Морана или Дејан, сега имаат нов ловец Крешимир. Но, ловци како во српската верзија може да најдеме. Еве јас се пријавувам :) Кај нив не треба никаво плус знаење.
Не сум ја гледал српската верзија, во што се разликува од хрватската и на кој канал ја даваат?
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Не сум ја гледал српската верзија, во што се разликува од хрватската и на кој канал ја даваат?
На РТС, но можеш да ги гледаш на YouTube. Дали сум навикнат на хрвативе не знам, но овие другиве не ми се допаѓаат. Прашањата се многу лесни па за две минути одговараат над 20 прашања, а овие првиве едвај стигнуваат до 10.
 
J

joe.b

Гостин
Ужас, еднаш се излажав слушајќи од другари напалени wanna be цајкани, као алфа акција, серија за полициската единица алфи и за нивните задачи.
Си реков, WOW, можно ли е некој конечно да се сети да направи полициска процедурална серија и во Македонија, бев пријатно изненаден и едвај чекав да ја гледам си викам морам да видам за што се работи не ни помислував дека после првите 10 секунди ќе ја сменам програмата, верувале мене ми беше срам гледајќи ги, а којзнае како им е на ``продуцентската екипа`` :) Да се соберевме нас 10 души од форумов, поточно форумџии што се активни во темите наменети за ФИЛМ и ТВ серии што колку толку ако ништо више споделуваме корисни муабети (искрен да бидам нов сум на форумов ама пријатно сум изненаден од некои членови што толку многу се разбираат во филм, дечките имаат изгледано филмови за 3 животи - капа доле) ќе направевме нешто поубаво и подобро. Толку тиња, и толку аматеризам на едно место немам видено. Ко дете од 7 години да било режисер а баба му која е слепа камерман. сценариото е наводно вистинито, ликовите измислени, ама продукцијата, снимањето, монтажата, актерската група , немам зборови. Буквално верувале или не, осмооделенец од драмска секција на некое основно училиште ќе го направеше овој квази``проект`` поубаво.
А некогаш кењавме како ``Погрешно време`` е глупост жива, а сега ќе бараме нешто што е барем 10% добро ко што беше погрешно време и браќата долнодупенци.
И после зашто турски серии, ете зашто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom