Алфа ТВ

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Toa со цајканите е Алфа акција т.е акции на Алфите е. Не е лошо содржински колку што е лоша глумата, лошо одбрани сцени, безвезе монтажа. Фала богу не се снима тоа повеќе а и онаа серија со истите глумци Приказни од животот инспирирана што им е од српскине исти серии каде што прават божем реконструкции на некој животни дешавки.

Алфа акција се прикажува сега репризно касно навечер колку да поплнат дупка во програмата а и да се рече нешто емитувал македонско. Пред некој месец видов имаше и реприза на серијата Цимери.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
И јас ја гледам Потера секој ден и се согласувам дека ќе биде многу тешко да се најде некој како Мирко, Морана или Дејан, сега имаат нов ловец Крешимир. Но, ловци како во српската верзија може да најдеме. Еве јас се пријавувам :) Кај нив не треба никаво плус знаење.
Крешимир растура, човекот до сега бил ловец во 15-16 емисии и во сите е победник ниту еднаш не загуби.
Сомнително ми е мене тоа Српската Потрага или Потера, кај нив во завршна Потера на играчите се потешки прашањата а на ловецот многу полесни прашања поставуваат, тоа е сомнително.

Во Хрватска дури постои и државно првенство во квиз, почнаа првин со паб квизови во Загреб, но сега играат квизови и во Сплит, Ријека, Осијек, Шибеник, Пула, Славонски Брод. Еве за што се работи.
https://www.facebook.com/hrvatskikvizsavez/?fref=ts
https://www.facebook.com/CRO100kviz/?fref=nf
Играат од Хрватска ловците и останати луѓе дури и на Светски првенства http://www.worldquizrankings.com/stats/round/

Редовно ги следам на фејсбук Котига, Морана а дури ме прифати за пријател Крешимир ловецот. :)
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
Крешимир растура, човекот до сега бил ловец во 15-16 емисии и во сите е победник ниту еднаш не загуби.
Сомнително ми е мене тоа Српската Потрага или Потера, кај нив во завршна Потера на играчите се потешки прашањата а на ловецот многу полесни прашања поставуваат, тоа е сомнително.

Во Хрватска дури постои и државно првенство во квиз, почнаа првин со паб квизови во Загреб, но сега играат квизови и во Сплит, Ријека, Осијек, Шибеник, Пула, Славонски Брод. Еве за што се работи.
https://www.facebook.com/hrvatskikvizsavez/?fref=ts
https://www.facebook.com/CRO100kviz/?fref=nf
Играат од Хрватска ловците и останати луѓе дури и на Светски првенства http://www.worldquizrankings.com/stats/round/

Редовно ги следам на фејсбук Котига, Морана а дури ме прифати за пријател Крешимир ловецот. :)
Па такво нешто има на ХРТ 3, имам гледано неколку пати. Предлог за некоја наша ТВ да направи нешто слично. Не треба ни права, ни студио, ни сценографија.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Па такво нешто има на ХРТ 3, имам гледано неколку пати. Предлог за некоја наша ТВ да направи нешто слично. Не треба ни права, ни студио, ни сценографија.
Знам за овој проект на ХРТ, го немам ХРТ 3, но ги гледав на јутјуб емисиите кои беа поставени.
Убав проект е ова, но водителот на квизна ситуација Марио на фејсбук напишал дека е неизвесно дали ќе има и наредна сезона од проектот на ХРТ, имало шанси но биле мали шансите и дека во нормална земја не би било воопшто прашање дали треба да има такви емисии на тв.

Ова е на ХРТ Квизна ситуација, а тоа што јас постирав е посебно, како првенство на Хрватска во квизови е посебно.
Има и помалите градови во Хрватска по пабови организираат локални квизови. Сепак малите гратчиња во Хрватска имаат стопанска активност благодарени на туризмот и има живот таму. Се забавуваат луѓето и се дружат, убаво е тоа.

Се регистрирав на https://hrti.hrt.hr/ но на таа страница можат каналите на Хрватска тв и радио да се гледаат само од територија на Хрватска, може од странство да се гледаат на ХРТ 4 седници на Хрватски сабор, се останато е кодирано за странство, слична услуга има и на страната на Италијанската РАИ но и таму е кодирано за странство.

Тешко во Македонија некоја тв да сними вакво нешто па макар и на само една сезона да трае проектот.
Замисли сабајлево во Добро јутро Хрватска даваа репортажа од една гимназија од Загреб со матуранти и дека матурантите ќе имале во Загреб на плоштад Бан Јелачич дефиле со парада и прослава, и новинарот од ХРТ им посака на матурантите успех и да не ја напуштаат Хрватска а кој новинар на МРТ и слични телевизии во Македонија би се осмелил такво нешто да каже бидејќи се знае новинарите во Македонија за такво нешто би летале од работа.
 
Последно уредено:
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Да не се пријави ти на бројот од телефонот за овој квиз?
Јас не се пријавувам, од причина што Круг на знаење многу доцна се снимале емисиите околу 19 часот снимале што е претерување.
Лично сметам дека поголема е концентрацијата кај играчите преку ден отколку навечер.
Хрватите Потјера ја снимаат преку ден во 14 часот и снимаат 2 емисии и завршуваат околу 16 часот. И нормално оние кои не се од Загреб така имаат време преку ден да се вратат назад во своите подалечни места на живеење.
Кај нас нормално воглавно играчите се од Скопје кога се снимаат навечер.
Ова веројатно е студио за квизот во Алфа тв.
 
J

joe.b

Гостин
Toa со цајканите е Алфа акција т.е акции на Алфите е. Не е лошо содржински колку што е лоша глумата, лошо одбрани сцени, безвезе монтажа. Фала богу не се снима тоа повеќе а и онаа серија со истите глумци Приказни од животот инспирирана што им е од српскине исти серии каде што прават божем реконструкции на некој животни дешавки.

Алфа акција се прикажува сега репризно касно навечер колку да поплнат дупка во програмата а и да се рече нешто емитувал македонско. Пред некој месец видов имаше и реприза на серијата Цимери.
Алфите какви се такви се, наши се. Се работи за Maкедонија finest. Единицата се бори против криминал, припадниците се изложени на ризик 24/7 и дефинитивно заслужуваат да бидат подобро ``изрекламирани``.
Со оваа "серија" eдинствено нешто што можат да добијат е лоша реклама, и лош публицитет ништо повеќе. Јас немам против, да се направи мини серијал за алфите, баш напротив, јас сум за тоа.
Ама веќе кога го правиш, направи го како што треба, а не чистачот од Алфа ТВ да го бапнеш за режисер и директор на сериите. Бидејќи ова што го видовме може само он да го направи - чистач, или портир. Со 0% познавање во режија, филм, сценарио, снимање, монтажа.
Погледнете ги само коментарите на YouTube, цел балкан ни се смее.
Викаат ``каква држава,таква полиција таков и филм`` и илјадници други погрдни коментари за екипата што го направи овој резил а и за самите алфи како единица.
Јас мислам дека ваков ремет алфите не заслужиле. Јас би го забранил и избришал овој проект од архива. Да не постои више.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Да не се пријави ти на бројот од телефонот за овој квиз?
Јас не се пријавувам, од причина што Круг на знаење многу доцна се снимале емисиите околу 19 часот снимале што е претерување.
Лично сметам дека поголема е концентрацијата кај играчите преку ден отколку навечер.
Хрватите Потјера ја снимаат преку ден во 14 часот и снимаат 2 емисии и завршуваат околу 16 часот. И нормално оние кои не се од Загреб така имаат време преку ден да се вратат назад во своите подалечни места на живеење.
Кај нас нормално воглавно играчите се од Скопје кога се снимаат навечер.
Ова веројатно е студио за квизот во Алфа тв.
Не сум се пријавил нити па сакам да се пријавам од причина бидејќи ептен сум тапа за квизови а и доста сум срамежлив за пред камера има тоа да биде зини земјо голтни ме .[DOUBLEPOST=1464803390][/DOUBLEPOST]
Алфите какви се такви се, наши се. Се работи за Maкедонија finest. Единицата се бори против криминал, припадниците се изложени на ризик 24/7 и дефинитивно заслужуваат да бидат подобро ``изрекламирани``.
Со оваа "серија" eдинствено нешто што можат да добијат е лоша реклама, и лош публицитет ништо повеќе. Јас немам против, да се направи мини серијал за алфите, баш напротив, јас сум за тоа.
Ама веќе кога го правиш, направи го како што треба, а не чистачот од Алфа ТВ да го бапнеш за режисер и директор на сериите. Бидејќи ова што го видовме може само он да го направи - чистач, или портир. Со 0% познавање во режија, филм, сценарио, снимање, монтажа.
Погледнете ги само коментарите на YouTube, цел балкан ни се смее.
Викаат ``каква држава,таква полиција таков и филм`` и илјадници други погрдни коментари за екипата што го направи овој резил а и за самите алфи како единица.
Јас мислам дека ваков ремет алфите не заслужиле. Јас би го забранил и избришал овој проект од архива. Да не постои више.
Ептен некако безвезе е и плус има еден тип што глуми во серијата повеќе епизоди има чудна фаца, сите епизоди кај што глуми глуми некоја јак мангуп ептен ми иде на нерви.

Еве го глуми во осмата епизода он е таа главната улога во првата случка и е еден од тие што крадат. Малку глупичок е.
https://www.youtube.com/watch?v=HcPr6iAkMe0

Иначе ако приметите во таа осма епизода втората акција на алфите се одвива со еден тип со женска што се заканува со оружје. Е тој во колата на клучот има привезок од алфите бе :pos: Истово и на коментар на јутјуб го напишал некој.
 
Последно уредено:
J

joe.b

Гостин
Не сум се пријавил нити па сакам да се пријавам од причина бидејќи ептен сум тапа за квизови а и доста сум срамежлив за пред камера има тоа да биде зини земјо голтни ме .[DOUBLEPOST=1464803390][/DOUBLEPOST]
Ептен некако безвезе е и плус има еден тип што глуми во серијата повеќе епизоди има чудна фаца, сите епизоди кај што глуми глуми некоја јак мангуп ептен ми иде на нерви.

Еве го глуми во осмата епизода он е таа главната улога во првата случка и е еден од тие што крадат. Малку глупичок е.
https://www.youtube.com/watch?v=HcPr6iAkMe0

Иначе ако приметите во таа осма епизода втората акција на алфите се одвива со еден тип со женска што се заканува со оружје. Е тој во колата на клучот има привезок од алфите бе :pos: Истово и на коментар на јутјуб го напишал некој.
Колеги имаме итен случај во Арачиново, дејствието на Арачиново снимано во Аеродром кај Тобако 2. :tapp::pos: Мајко мила.... какви гревови се, цела продукција комплет....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Овие Алфа на квизот Круг на знаење го имаа зборот ПРДЕЖ што натпреварувачите требаа да го погодат. Прдеж бе :pos:

Кој тоа е ангажиран за да ги дава зборовите во играта ? :ROFLMAO:
https://www.facebook.com/gledytv/videos/946169238813575/
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
31
Каде и како можам да се пријавам на новиов квиз Арена?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Благодарам :)
Ништо, повели и друг пат.
Со среќа со пријавувањето.
Ако случајно те изберат да играш, ако не ти е тешко сподели после на форумов како одат снимањата, во колку часот се снима квизот.и колку емисии се снимаат и слично со термини за снимање.
Јас би се пријавил, но не сакам доцна да снимам емисии.
Круг на знаење многу доцна ги снимаат емисиите, исто и Без Поени кога учествував и таму доцна се снимаше, и Се или нешто доцна снимаат.
Хрватите Потјера снимаат по 2 емисии едната од 11:30 а втората од 13:30 часот, и логично има таму играчи од секакви места од Хрватска и луѓето имаат време во ден да си се вратат во своите далечни градови.
Во Македонија логично се води сметка само за играчите од Скопје, иако доцни термини на снимање од 18-19 часот не им одговара ниту на сите кои живеат во Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom