Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
sviga mi se eden tip i ista godina sme vo skolo samo ne znam kako da mu pristapam.ne znam dali e imal do sega devojki ama izgleda da.stvarno mnogu mi se sviga nekoi casovi gi imamo zaedno a ako mu pristapam jas i dobijam korpa togas nema da mozam da go pogledam poveke.a isto gledam deka i malku flertuva so mene ne mu e seedno samo mozebi e sramezliv.sto da napravam?sovet plisss

Eпа ако ти се свиѓа момакот тогаш флертувај и ти со него и прифати ја неговата игра и ако има хемија тоа лесно ќе се реши...Почни некој спонтан муабет и после остави цело време да тече и се ќе си дојде на свое место...Пошо сте ваљда средно тогаш ќе се гледате секојдневно и тука немаш што многу да загубиш...Ако бидете заедно тогаш топ, ако не тогаш ќе си најдеш некој друг...А дечкото ако е срамежлив не мора да чекаш ти стално на него прв да почне и да те стартува, туку биди и ти послободна па направи го првиот чекорl ...Слободно биди тоа што си и успехот нема да изостане...

Ајде сеа,утре carpe diem , па после чекаме резултати :)
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
За мене љубовта меѓу машко и женско во адолесцентен период, не постои надвор од границите на меѓусебно познавање и егзистирање во блиска корелација. Во периодот кога не си била во врска со дотичниот, ти не си имала чувства за него, колку што знам. Едностраната љубов, не е љубов. Треба запознавање, разгледување од сите агли и страни на психата и перцепцијата, та дури потоа можеме да зборуваме за љубов. Се` останато е сексуалност.:back:
а што е? ај сега да не забегавам во Данте, Петрарка и Бокачо итн....
Ама што е тоа што цел свет го вика платонска љубов, а ти кажуваш дека не е љубов воопшто. На крај краева, што е тоа што го тераше дотичниот да чека толку време? И не е само привлечност, тоа ќе ти го потврдат и тој, и поетите кои ги набројав а кои умреле целосно предавајќи и се на љубовта која ти викаш дека не постои, и не барајќи по друга.
И јас и дотичниот се знаевме многу добро кога почнавме, што значи дека дотичниот имал прецепција и разгледал од сите агли и страни на психата и перцепцијата... :smir:
и јас те сакав мими уште пред ти да ме сакаш мене:cheeky2:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
i samo pojasnuvanje za deckite od minatata strana sto si napravile film ---decko mi e prekrasna licnost i e TOTALNO sposoben
Провери? Ај честито па да ви се множат проверките!!!!! :helou:



Ми се допаѓа еден тип ама од неодамна дознав дека пуши трава човекот повремено, јас ни цирати не пушам што се вика, не можам да преминам преку тоа:toe: а ептен ми се допаѓа што да правам? Совет
Па, се работи за избор: поважно ти е тоа што ти се допаѓа и пушењето го прифаќаш како нужно зло или мачно ти е тоа што тој пуши, а тоа дека ти се допаѓа го прифаќаш како нужно зло?

Сè е до ставот.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Ми се допаѓа еден тип ама од неодамна дознав дека пуши трава човекот повремено, јас ни цирати не пушам што се вика, не можам да преминам преку тоа:toe: а ептен ми се допаѓа што да правам? Совет
омфг...
кажи ми одма што ти се свиѓа кај него??? тоа фактот што е "многу кул" бидејки пуши трева,или се понаша фраерски????
овојпат нема ништо да коментирам у овој твој проблем, бидејки сама си се нашла у таква ситуација.....
го чекам одговорот од тебе :smir:....
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Ке ми помогне некој?
Прво да ти кажам мечки и такви работи не заграбувај.
Купи и една рамка така Валентајнска и во неа стави ваша слика ама обавезноооо .. ние женските го обожаваме тоа.Значи тоа ти е нешто валентајнско така... и во комбинација со некаква бижутерија(нешто што ќе го носи на неа и ќе ја потсеќа на тебе),некој убав часовник,обетки...ланче... е сега зависи каков тип ти е женската сигурно си забележал какви обетки носи,дали нешто понежно и.т.н Али сепак сатчето ти е најкул избор.И плус и една од оние луди разгледници шо ги има по книжарницине најчесто. =)

П.С. И обавезно пиши шо си купил сакам да знам љубопитна сум дали барем малце ќе ме послушаш. :pipi::pipi::pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Со мечиња веќе претерав така да мислам дека нема шанси и овојпат да и купам мече. Некоја друга алтернатива?
Носи ја на вечера некаде, незнам, смисли нешто интересно, несекојдневно што ке и се бендиса и ке ја изненади.

А ако се одлучиш за купување нешто, дефинитивно бижутерија. Жените се луди по такви работи.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Со мечиња веќе претерав така да мислам дека нема шанси и овојпат да и купам мече. Некоја друга алтернатива?
финтата на денот на вљубените не е купувањето подароци, туку љубовта која ке си ја подарите, така да ич не се замарај со подарок, се што ке и купиш, ако е од срце, немаш гајле...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Гоццццце, јас да бев ко тебе ќе ја викнев дома:).
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
А зашто не изработиш сам бижутерија.. Некое ланче, алка нешто.. Има по продавнициве колку сакаш сега такви ко бисерчиња лажни и такви чуда топчиња и незнам што.. Земи и напрај и сам? Ако си повешт за така ситници можеш и во неколку реда па и да пишеш збор-два :wink:
 

ForMyLove

Don
Член од
7 октомври 2008
Мислења
54
Поени од реакции
1
СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ!!!

- Не знаев како да му помогнам па му викам да праша на форумов! Ја цитирам неговата порака!

Пред неколку часа ми стигна порака од моја сокласничка Пораката гласеше : Што правиш? Ќе може ли за Св.Валентин да ти купам нешто, затоа што нема на кој да купам:toe:
Цело време јас размислувам како да постапам, не сакам кој знае колку да се зближувам со неа затоа што ми е сокласничка и сакам да останам само добар другар. Ве молам за некоја препорака или за некој совет. ИТНО МИ Е :nesum:...


Благодарам однапред!:wink:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ!!!

- Не знаев како да му помогнам па му викам да праша на форумов! Ја цитирам неговата порака!

Пред неколку часа ми стигна порака од моја сокласничка Пораката гласеше : Што правиш? Ќе може ли за Св.Валентин да ти купам нешто, затоа што нема на кој да купам:toe:
Цело време јас размислувам како да постапам, не сакам кој знае колку да се зближувам со неа затоа што ми е сокласничка и сакам да останам само добар другар. Ве молам за некоја препорака или за некој совет. ИТНО МИ Е :nesum:...


Благодарам однапред!:wink:

Прво најубаво би било да и објасни дека тој ден не е ден кога мора да му се купи нешто на некого. Тоа е само искажување внимание кое може да се искаже и на друг начин. Потоа нека и објасни дека поклони на овој ден ако веќе се купуваат, треба да се подарат на некој со кој се во врска, или планираат да имаат нешто заедничко. И на крај ако и тоа не помага, кој видел лошо од еден поклон...:smir:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ!!!

- Не знаев како да му помогнам па му викам да праша на форумов! Ја цитирам неговата порака!

Пред неколку часа ми стигна порака од моја сокласничка Пораката гласеше : Што правиш? Ќе може ли за Св.Валентин да ти купам нешто, затоа што нема на кој да купам:toe:
Цело време јас размислувам како да постапам, не сакам кој знае колку да се зближувам со неа затоа што ми е сокласничка и сакам да останам само добар другар. Ве молам за некоја препорака или за некој совет. ИТНО МИ Е :nesum:...


Благодарам однапред!:wink:
Очајна е ..
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ!!!

- Не знаев како да му помогнам па му викам да праша на форумов! Ја цитирам неговата порака!

Пред неколку часа ми стигна порака од моја сокласничка Пораката гласеше : Што правиш? Ќе може ли за Св.Валентин да ти купам нешто, затоа што нема на кој да купам:toe:
Цело време јас размислувам како да постапам, не сакам кој знае колку да се зближувам со неа затоа што ми е сокласничка и сакам да останам само добар другар. Ве молам за некоја препорака или за некој совет. ИТНО МИ Е :nesum:...


Благодарам однапред!:wink:
Не знам зш ама мене ми изглеат ко типкава да се заебавала само, или па можда па и те свиѓат...се зависит од то дали е ова единствен знак та шо го имат покажано, или и нашколо нешо ти се пуштат?Ако и нашколо ти се пуштат а ти си сигурен дек нејќиш нишо, напрајте си чоечки муабет и кажи и шо е како е...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Море лепи, другарство не постојт, ти не го кажа најбитното - дали ти се свиѓат, дали ти е уба така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom