Вештица
Поени од реакции
856

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • ќе идете на film festival на нешто? :)
  Вештица
  Вештица
  ја само еднаш фатив реклама на телевизија. Ни програма знам ни кога е ни ништо.
  Али убо би било да се оди, зошто лани кога ги барав после филмовите по торенти ретко кој имаше превод.
  Пак ја изгуби главата море!
  Кој ми ти го стори тоа? :pos:
  Вештица
  Вештица
  Ја не се ни сеќавам дали некогаш воопшто ја сменив сликава. Поим неам
  „Ќутам зошто уживам“

  I see what you did there :))))
  Вештица
  Вештица
  OMG, мислев во контекст на кафе/шетање или сл. о.0
  Како можев да не го приметам ова хахаха
  Btw, you`re a pervert.
  Saladin
  Saladin
  A bit, yeah. I heard it on the cafe del mar from a friend of mine.
  Now who`s the good girl huh?
  You got it :D
  You're definitely smarter than other people :D
  Вештица
  Вештица
  Сепак, дали сега треба да спорам за форма? Дека не ти треба не е исто со раскини и? Императив верусус потврда форма? Дека едно е да кажеш твојата врска е деструктивна а друго е да кажеш ти си глуп шо идеш со таков човек? Seriously?
  Вештица
  Вештица
  Како и да е, не сфаќај толку лично, не мислев да те навредам.
  dzesika
  dzesika
  Ne e teska stvar da prebaruvas po tema, really :DD
  Да дојдеше пак тука. цената ќе беше пак 13 евра.

  Ах пиколомини. - Ми звучи на.... некој барокен пудинг.
  Под 5 евра да не одиш на квадрат за плочки.
  Вештица
  Вештица
  ја би била добар мајстор :) А го пишав тоа во темата зошто по тоа што видов, ова се прилично исплатливи занаети.
  Инаку, ова е во куќа во изградба, така да беа први плочки.
  Windfucker
  Windfucker
  Засрамота навистина да не ги нареди како што треба.
  Ма кој, јок бе батали таму. Просечно мајстор ќе нареди од 5-6 квадрати просек за цел ден што е еве околу 30 евра, наредниот ден треба да одвои неколку часа и се иди до заработувачка од 20-25 дневно максимум ако е идеална подлогата за редење.
  Треба да бидеш цел ден на коленици и да голташ прашина за да ги земеш тие пари.
  Windfucker
  Windfucker
  Брат ми е пак молер и изведувач на кнауф, тој заработува нешто повеќе ама пак се откинува од работа и трчање. Нема ниту ден слободен да појди на одмор летово. Кога ќе си дојди дома рацете и нозете не си ги чуствува од работата на скала.
  M
  "И ти си ми идол, немој да се потценуваш"
  Не те сфатив што сакаш да кажеш о.О
  Вештица
  Вештица
  Не е битно, стварно, заборави.
  Драга вештица. Ве замолувам да се откажете од спонзортството на АМСМ и да репрезентирате каква и да е гангстерска фирма.
  Со почит
  УЈП
  (контрадикторност на тони)
  А таман сакав да ти пишам дека прочитав за книгата на Јунг.
  Иначе се осеќам језиво - 1984 Orwell.
  Saladin
  Saladin
  Тачно, но има потцртани делови кај што поентата се доловува во неколку реченици.
  Вештица
  Вештица
  дефиниции се за дебили, не може тоа во две реченици.
  Цел живот протестирам против дефиниции.
  Saladin
  Saladin
  Неколку реченици... НЕКОЛКУ. Не една, geeesh! xD
  Ти реков не 1984 туку Животинска фарма... Мрж xD
  Вештица
  Вештица
  па ја и турив и двете, за секој случај :)
  инаку поим неам шо сакаш да ми кажеш со ова, ниту се сеќавам дека сме збореле за орвел, tell me more about it :)
  Saladin
  Saladin
  remember remember the... и јас забораив. мамата. Едит по втор пат, муабетот беше со Мими, проштевај. God bless the history button.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom