Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
:pos2::pos2: Па и јас бев година дена без секс во мојата врска, ама дечко ми е сосема спротивно од зборот неспособен, може само вода да му носите на способноста и е одличен љубовник:smir: а тоа што плашливка нема секс цела година си е нејзина работа ако девојчето не е спремно нема сега да се присилува на нешто само за да го задржи типот ако ја сака ќе биде со неа а ако сака само секс да има тогаш не вреди човекот:nenene:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ne bre lugeeee...cekajte....hahahaha....znaeme se toa deka obrvrski ke imame cel zivot ...a i seksot ne bese temata vi teknuva znaci jas imam odluceno poradi nekoi moi stavovi ,znam deka na nego ne mu se sviga voopsto znaci celo vreme vristi ali jebiga ...i temava bese za ozivuvanje na vrskata eve vo mojot slucaj do sexot hahahaha...i ve molam za pocituvanje na moite odluki,,,[/quote]pocituvana e tvojata odluka,samo sto so taa tvoja odluka jasno mu kazuvas na partnerot deka ne go sakas.

:pos2::pos2: Па и јас бев година дена без секс во мојата врска, ама дечко ми е сосема спротивно од зборот неспособен, може само вода да му носите на способноста и е одличен љубовник:smir: а тоа што плашливка нема секс цела година си е нејзина работа ако девојчето не е спремно нема сега да се присилува на нешто само за да го задржи типот ако ја сака ќе биде со неа а ако сака само секс да има тогаш не вреди човекот:nenene:
ako bil sposoben,ke si imala golema konkurencija,a on ke imal golem izbor,a stom te cekal i bil bez seks cela godina,jasno e NE GO BIVA,da go bivalo,ke si bila legnata mnogu vreme pred toa.a ti tesi se deka toa ne e taka.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Темава освен совети за љубовен проблем може слободно да се преименува во: "гледам на гравчиња или букви и проценувам човечки карактери". И тоа не само проценка, него и квалификации за луѓе кои некој воопшто не ги сретнале (ги бивало, не ги бивало). Згора на тоа и тотално несоодветни тврдења врз основа на кажано нешто. Луѓето што бараат совет многу подобро си ги знаат партнерите отколку тие што даваат совет и страшно е некоректно некого да окфалификуваш дека не го бивало. Ова е тема за помош и совет, не е за да го доутепаш човекот со произволни проценки.
 
Член од
9 август 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред
Земи нож и неандерталски нареди и да го избриши од секаде, или ке ја заколиш!

Де бе, нека го има на мсн, на фејсбук и каде сака. Ако те сака тебе, нема ништо да се случи. Колку што се сеќавам муабетот е за ЕКС, така да ич да не те плаши. Ако сакала да биде со него, немало да биде со тебе. Ако и веруваш, нема што да правиш освен да си уживаш во тпа што го имаш.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.848
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред

друже, ова не треба да ти претставуе проблем...
па што ако го има на мсн...
можам со сигурност да тврдам дека и ти ја имаш бившата на мсн??:wink:
ако грешам, извини...
баш ти е гајле, уживај си со девојка ти, не прави од мравка слон...
веруј ми....
поздрав :smir:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред
Ова воопшто не би требало да ти претставува проблем..
Со неа си една година.. Доколку го сакала бившиот нема да биде толку долго време со тебе..
Не сфаќам што е толку чудно во тоа.. Сите имаме по некој бивши на МСН.. или на Хи5...

И воопшто не би требало да ти биде незгодно.. Сепак, ти ја сакаш неа каква што е ..а тој е дел од нејзиното минато и треба да го прифатиш како таков..

Едноставно не се замарај за него..:smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ми се допаѓа еден тип ама од неодамна дознав дека пуши трава човекот повремено, јас ни цирати не пушам што се вика, не можам да преминам преку тоа:toe: а ептен ми се допаѓа што да правам? Совет
 
P

Psy

Гостин
Ми се допаѓа еден тип ама од неодамна дознав дека пуши трава човекот повремено, јас ни цирати не пушам што се вика, не можам да преминам преку тоа:toe: а ептен ми се допаѓа што да правам? Совет
А кој не пафка у денешно време... според мене тоа и не ти е некој проблем, провери си да не е само нешо поише од трава....ако не е ондак гоу фор ит...а ако е...ондак бежи...
Ок сеа незнам шо чоек си, можда ептен ти смета, али ти викам не е нишо ТООООЛКУ лошо, ако ти се свиѓа ептен тичето, ондак не чекај:wink:...
СО СРЕЌА!!!:smir:

друже, ова не треба да ти претставуе проблем...
па што ако го има на мсн...
можам со сигурност да тврдам дека и ти ја имаш бившата на мсн??:wink:
ако грешам, извини...
баш ти е гајле, уживај си со девојка ти, не прави од мравка слон...
веруј ми....
поздрав :smir:
ма пооооотполно се согласувам, се шо треба да ти се каже тука е:wink:
и тоа црвеното, мнооогу е битно!!!
ајт поздрав
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред
moram da ti kazam deka vo krv ni e nas devojkite flertot vo kolku i da sme seriozna vrska taka da ne se zamaraj....ljubovta e tuka presudna ako te ostavi zaradi nekoj od msn...bivs ogas ke znaes deka ne bila vistinskata nemaj gajle
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред
бате ич не му се секирај , тие фејсбуци и такви глупости се глупости секој има пријатели колку да му се бројат таму не дека прај со нив муабет. е сеа ако си заприметил да си пишато по хи5 или фејсбук то е веќе друга приказна , ако го има само ко „пријател„ нишо страшно ;)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
i samo pojasnuvanje za deckite od minatata strana sto si napravile film ---decko mi e prekrasna licnost i e TOTALNO sposoben
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Вака со девојка ми сум околу година и ми е ПРЕКРАСНО .. но дознав дека го има екс на мсн,хи5,фејзбук и слично..не дека ми смета кузнај колку.. ама како да ми е незгодно...како да постапам ?:toe:-Благодарам однапред
Брат уживај бе не се замарај нека си го има,нека шири познанства,ептен е патријархално да и ги забраниш тие работи :toe:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
sviga mi se eden tip i ista godina sme vo skolo samo ne znam kako da mu pristapam.ne znam dali e imal do sega devojki ama izgleda da.stvarno mnogu mi se sviga nekoi casovi gi imamo zaedno a ako mu pristapam jas i dobijam korpa togas nema da mozam da go pogledam poveke.a isto gledam deka i malku flertuva so mene ne mu e seedno samo mozebi e sramezliv.sto da napravam?sovet plisss
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
sviga mi se eden tip i ista godina sme vo skolo samo ne znam kako da mu pristapam.ne znam dali e imal do sega devojki ama izgleda da.stvarno mnogu mi se sviga nekoi casovi gi imamo zaedno a ako mu pristapam jas i dobijam korpa togas nema da mozam da go pogledam poveke.a isto gledam deka i malku flertuva so mene ne mu e seedno samo mozebi e sramezliv.sto da napravam?sovet plisss
Епа со сите сили напред...имаш две опции
1.Или сама да му пријдеш онака најфраерски :vozbud:
2.Или со посредник,другар,другарка
...а ако има флерт прифати ја играта :vozbud: ...среќно :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom