Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Брат искрено, индивидуална работа е како ќе и докажеш дека ја сакаш... треба (не мора, но ако претераш може да е нападно и да не успее) да е нешто поситно, но направено со љубов и внимание...

Дали некое прстенче, букет цвеќе, некој романтичен детал... ти си знаеш според неа... јас не можам да ти кажам сигурен рецепт за успех, никој не може...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Брат искрено, индивидуална работа е како ќе и докажеш дека ја сакаш... треба (не мора, но ако претераш може да е нападно и да не успее) да е нешто поситно, но направено со љубов и внимание...

Дали некое прстенче, букет цвеќе, некој романтичен детал... ти си знаеш според неа... јас не можам да ти кажам сигурен рецепт за успех, никој не може...
Да бе брат во право си али кажи ми има нешто посериозно од тоа што и го викам дека ја сакам за сериозно а под тоа подразбирам дека во иднина сакам да ја земам за жена иднина се тоа со нејзе.Нормално нејзе не и е за верување тоа дека мисли дека се шалам заебавам а јас навистина искрен сум ако знам дека ке ме сака толку многу како јас нејзе не чекам ништо одма ке ја земам али реков се сомневам во нејзината љубов кон мене и затоа сакам да направам се што е можно да ме засака како јас нејзе.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Се соглaсувам со pcjodamaster. Ова ти е втора шанса да си ја вратиш љубовта а ретки се тие што добиваат втора шанса. Искористи ја како што треба. Немаш наведено причини зошто сте раскинале, но како и да е, сега сте повторно заедно и мислам дека со тек на време вистински ќе сфати дека ја сакаш и подароци и било какви слични работи ќе бидат непотребни.
 

Henri

Бивш Будала
Член од
29 јуни 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Полека. Немој да ја изгубиш во трката да и доказеш дека ја сакаш и во потребата да ти врати соодветно на чувствата твои.
Во љубовта нема знак за еднакво. нема вага за тежината на нечивите емоции. ако ја бараш формулата за рамнотежа ке се изгубиш и ти и нејзе. ја губиш магијата на давањето.
и остануваш сам и неисполнет.
Љубовта и врската е како печење на месо. ако го прегориш ( јагленосаш) никој неможе да го јаде. а ако го извадиш пред време секогаш можеш да го допечеш. а и да е совршено.
ти треба да ја вратиш довербата а тоа не е лесно. сети се како била облечена кога си запознал и кажи и. сети се сто сака и подари и. сто сакал на тебе и истакни го тоа.
но биди и оригинален. како сега да ја запознаваш и освојуваш. како прв пат да ја срекаваш. не гњави многу со спомени и со изкази на љубов. почекај се ке биде препознаено!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
И јас да се исповедам и да побарам помош од вас би сакал искрено некој да ми помогне.Ја познавам девојката од нејзини 7 год сега она има 19 години јас имам 22 и навистина ја сакам.Девојката е мислам преубава нема кој што не и се пуштил или пробал да биде со нејзе.Ама по некоја си среќа се фати со мене она кога имав јас 18 год.Бев пресреќен ама кратко траеше едно 6 месеца и за жал раскинавме заради глупости да не набројувам.Си мислев ке ја заборавам.Лошо мислев за жал она си продолжи со животот понатаму без мене а јас тешко го поднесов тоа.Пробав со што ти не да ја заборавам не други девојки фаќав не не зборев со нејзе нема шанси да ја заборавам навистина ја сакам и не можам без нејзе.Сега дали за среќа или не пред недела дена стави нет дома и фативме контакт пак и јас директно и кажав дека уште си ја сакам и тоа многу и дека сакам пак да бидеме заедно.Пред два дена се видовме пукнаа емоции се бакнавме не сакав да ја пуштам од раце.Проблемот е сега јас и кажувам дека ја сакам она не ми верува и сака да и докажам со дела а не само со зборови и да потенцирам си ја сакам девојката за сериозно и нема шанси да ја пуштам пак на некој друг.Јас навистина сум вљубен во нејзе и нејзе и го имам кажано ова али осеќам дека не е баш исто тоа и кај нејзе осеќам дека ме сака љубоморна е на мене али не е баш зацепана како што сакам јас да биде по мене.На мајка и не сум и баш некој си омилен и затоа состаноците не се баш чести .Не е некоја си романтична девојка.Како да и докажам со дела дека навистина ја сакам.Верујте еднаш ми избега катастрофа бев не сакам пак да ја изгубам.Помош од секого ке биде со се срце прифатена.
Помош или не... свеедно, све од неа зависи, ти колку сакаш покажи дека ја сакаш, ако сака сама ќе си дојде, а ако нејќе и со сила да ја тераш џабе ти е. toae:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
fala mnogu za super sovetite...
a so se odneuva do tipot sea mi se javuva sekoj den i mi pisuva poraki...Bog da cuva.
kako i da e do sega sme zboruvale 4 pati za cuvstva i emocii i dali treba da bideme zaedno i kao sme zaklucile deka ne treba da bideme...No magicno po 2-3 dena pravime pu-pu toa ne vazi i pa sme zaedno..
a bas me zamisli toj tipotili tipka sto mi pisal/a deka mozebiu i sakam da sum nesrekna.sea mi e period u zivotot koga sum fokusirana na klariera i prazninata koja ja cuvstvuvam ja pokrivam so rabota trista na saat.

a za toa kolku sum spremna da go izgubam...
Posle dolgata vrska koga bev ubedena deka nekogo imam a potoa go izgubiv ne mozev da se svestam mnogu dolgo.sega znam deka nikoj nikogo ne ima taka da i ne moze da go izgubi.a deka ke mi nedostiga toa da, sigurno.
Toj e najubavoto nesto sto mi se slucilo posle dolgo vreme i mi dava cuvstvo na smirenost i sigurnost koe ne sum go pocuvstvuvala so nikogo do sega..pa duri ni so onoj koj go sakav so zivotov...
 
Член од
19 септември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
1
Koga imav so sto, imav so kogo, nemav kade.
Koga imav kade, imav so sto, nemav so kogo.
Koga imav so kogo, imav kade, nemav so sto.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Лоша среќа.

Следниот!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Сакам една девојка,а одам со друга.
Со таа што ја сакам завршивме,пошто емоциите не се обострани.Затоа и пишувам ваму,пошто не ми е гајле,нема шо да изгубам.
Битно,девојката со која што сум е многу фина,знае прилично се за мене,ама мислам дека е премногу рано да и кажам за тоа што ми се случува.Тоа и не би било некој проблем ако јас не се губев на моменти.Во смисол,овие два дена ми требаше да бидам сам,едноставно морав да бидам и да размислувам.Не и кажав зошто,измислив некаква си причина на која ни најглупиот морон нема да поверува.Проблемот е во тоа што она е некако посесивна,и сака да знае се за мене.Откако не сме се виделе,примив 6 пораки од неа,во кои ме прашува што ми е,и покрај моето инсистирање дека се е ОК.
Прашањето е:Дали би требало да и ја кажам вистината,дека јас сакам друга девојка,дека срцето сеуште не ми е слободно комплетно,и со тоа да ризикувам да ја изгубам,или да си премолчам за се,и да бидам со неа надевајки се дека со времето ке ја засакам нејзе,и ке заборавам на другата.:smir:
П.С девојката ми се свига и убаво ми е со неа,така да,би ми било многу глупаво да ја испуштам.
Бај д веј,пушевме џоинт заедно...и генерација ми е.:pos2:...тоа не е некоја корисна информација,ама ја да си кажам.:pos2:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Не и кажуј, остави ја несвесно да ти помогне да заборавиш..
Ако успее во тоа, треба да бидете заедно.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не и кажувај, зашто можеби во истиот момент ќе ја загубиш, а тоа не сакаме нели? Така да пробај да бидеш што повеќе време со неа и на тој начин нема да мислиш на онаа која велиш дека ја сакаш.:helou:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А ако дознае од тука од твојов пост си го наебал.Мислам ако знае се за тебе ќе дозне и преку некој друг.Пази што пишувашќ
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
А ако дознае од тука од твојов пост си го наебал.Мислам ако знае се за тебе ќе дозне и преку некој друг.Пази што пишувашќ
Немаа Стевоо од кај знае дека е он баш он? Не иде со Интерпол ваљда?:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom