Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Па зависи ти како сакаш.Ако сакаш малку подолга врска,па вреди да се обидеш.И секако ако вреди девојчето.На крај,нема шо да изгубиш.
Како и да е,ако не сакаш нешто озбилно,уживај во слободата...:smir:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
дефинитивно пробај си ги шансиве со девојчево ако ти се свига:uopliuyt не знаес кај ти се крие среката:smir:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Ova e prasanje poveke do maskite.
Veke podolgo vreme..funkcioniram so eden tip, ama problemot e sto se zaljubiv.Jas i toj se zapoznavme begajji od sopstvenite prethodni dooolgi vrski i pocnavme da se druzime tesejki se za ona sto ni se slucilo.Na pocetokot kao idevme, no potoa resivme deka ne sme se uste spremni za vrska.No pustoto prodolzivme da funkcionirame.se uste se slusame ,g;edame a koga sme zaedno se ponasame kao u vrska, pa duri i se karame kao u vrska.
Letovo znacitelno ne zblizi i se bese ok.Am...negovata bivsa povtorno se vrati vo filmot kako i mojot bivsi.Samo jas edinstveno gi zakopav voenite sekiri so nego, a vo slucajot na decko mi ili so i da e bivsata se vrati so javuvanja, vikanja na kafe i slicno.E sea iako deckovo ne i odgovara na tie povici i vika deka nema nikakvi cuvstva za nea, sepak pocna da se ladi kon mene.Barem taka mislev.Neli koga nekoj nema da vi se javi 5 dena valjda toa e ladenje.No...ete ti go nego po pet dena se javuva isplaniral romanticna vecera i izlet na kej so gitara(romantika de banglades) se na negov trosok i inicijativa...samo za nas dvajca.
I na krajot da eve pak se izgubi 3 dena...

Do sega probuvav da go ignoriram, da ne mu se javuvam...i taman ke go podzaboravam toj uspeva da se smugne vo mojot zivot.:uvo:

I konecno moeto prasanje...(tatatatam):

Dali tipov ima cuvstva za mene no gi krie, pa jas samo treba da cekam ili treba da go sutnam do si reko piksla?

HELP :tapp:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Саманта, ја најискрено не знам. :toe:

Само знам, дека искрен разговор секогаш пали... карти на маса, кои сме што сме, фала пријатно.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Па види сега вака штом почнал да се лади од тебе нели го нема со денови значи дека почнува со некои сигнали и најубаво ти е да си седнеш со него и отворен покер сите карти на маса,но сепак мое мислење е дека сака да сеги на две столици пробај и кажи му го ова ако почне со галама со дигање џева тогаш оддалечи се за твое добро ако те сака или има чувства кон тебе тогаш ќе се покаже незнам мое мислење и со среќа
 
С

Сатори

Гостин
*

Ova e prasanje poveke do maskite.
Veke podolgo vreme..funkcioniram so eden tip, ama problemot e sto se zaljubiv.Jas i toj se zapoznavme begajji od sopstvenite prethodni dooolgi vrski i pocnavme da se druzime tesejki se za ona sto ni se slucilo.Na pocetokot kao idevme, no potoa resivme deka ne sme se uste spremni za vrska.No pustoto prodolzivme da funkcionirame.se uste se slusame ,g;edame a koga sme zaedno se ponasame kao u vrska, pa duri i se karame kao u vrska.
Letovo znacitelno ne zblizi i se bese ok.Am...negovata bivsa povtorno se vrati vo filmot kako i mojot bivsi.Samo jas edinstveno gi zakopav voenite sekiri so nego, a vo slucajot na decko mi ili so i da e bivsata se vrati so javuvanja, vikanja na kafe i slicno.E sea iako deckovo ne i odgovara na tie povici i vika deka nema nikakvi cuvstva za nea, sepak pocna da se ladi kon mene.Barem taka mislev.Neli koga nekoj nema da vi se javi 5 dena valjda toa e ladenje.No...ete ti go nego po pet dena se javuva isplaniral romanticna vecera i izlet na kej so gitara(romantika de banglades) se na negov trosok i inicijativa...samo za nas dvajca.
I na krajot da eve pak se izgubi 3 dena...

Do sega probuvav da go ignoriram, da ne mu se javuvam...i taman ke go podzaboravam toj uspeva da se smugne vo mojot zivot.:uvo:

I konecno moeto prasanje...(tatatatam):

Dali tipov ima cuvstva za mene no gi krie, pa jas samo treba da cekam ili treba da go sutnam do si reko piksla?

HELP :tapp:
Но не ја даде најбитната информација ... колку си спремна ти него да го изгубиш?
Кога ќе го знаеш одговорот на тоа прашање, тогаш дискусии за совети и што понатаму.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Саманта,кажи му се отворено.Јави му се(не чекај само тој да се јави по 5 или 7 дена) и излезете.Кажи буквално се вака како што си напишала. Дека те збунува тоа што го нема,па потоа големи изливи на љубов(или романтика).Кажи дека не знаеш што се случува со него и неговата бивша.
И на крај- прашај го дали има чувства за тебе и какви!Така ке знаеш на што си.
Ако си срекна со одговорите,знаеш што да направиш.Ако не.... барај вистинска љубов!
Ако чекаш,нема ништо да добиеш,само залудно ке се нервираш.Вака ке решиш одма.
Со срека!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Moe mislenje e deka koa izlegol od vrskata toa ne bilo po negova zelba,i taka si se nasla ti ( i ti izlezena od dolga vrska) kade sto na dvajcata mu trebalo ramo za placenje ili katalizator za prevoluvanje.E sea tipkata pak pocnuva da mu zvoni i nego custvata mu se vrakaat sprema nea...
I vo odnos so tebe ima dve opcii...
1.Ili saka da nosi dve lubenici pod isto ramo(kako sto kaza JKD)
2.Ili tipov e stvarno dobar i te svaka kako custvuvas i ne saka da te povredi so toa sto ke preseci vo odnos so tebe(na nekoj nacin custvuva obaveza kon tebe)
Moj sovet : Oddaleci se (show must go on)
 
M

**MEMORY**

Гостин
Мене ми изгледа како ти намерно да си правиш да не бидеш среќна... Не знам колку слободен муабет можеш да правиш со типот, ако се` си кажувате што ви лежи на душа, тогаш мислам дека е во ред да му кажеш што ти смета кај него, биди реална и отворена, знам дека е лесно ова да го кажам на друг но бев во иста ситуација летово и никогаш не се отворив пред него како што треба, и на крај ми го спопика на најлош можен начин. Си ветив дека нема да си дозволам да ми се случи истото, иако може да ми се случи некогаш кога најмалку очекувам и тоа да биде неосетно. Ако мислиш дека тој отворен муабет нема да смени ништо кај него тогаш - ПАПА. Сигурна не вреди да патиш за некој како него. Ако не знае да ти ги спознае вистинските вредности, тогаш верувај ми дека некаде ќе запознаеш некој таков, многу подобар од него. Како и да е, ти посакувам да ти се средат работиве со типов на најдобар начин, ако не, тогаш не заборавај дека СЕКОГАШ ПОСЛЕ ДОЖДОТ ИДЕ СОНЦЕ.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Dali tipov ima cuvstva za mene no gi krie, pa jas samo treba da cekam ili treba da go sutnam do si reko piksla?

HELP :tapp:

Саманта, се вратила бившата девојка во некаква шема од неговиот мозок. Ретро флеш бек моменти кои се јавуваат кон луѓе кои сме ги сакале силно, или према кои мислиме дека имаме некаков unfinished business. Значи, момакот не останал рамнодушен...до некаде нормално. Постојат моменти кога се запрашуваш дали изборите кои си ги направил се правилните, или дали си на правилниот пат.

Сега, ако ова го знаеш е глупаво да не го искористиш. Не го пуштај сам да се бори. Биди навидум пасивен посматрач. Најбитно според мене е да направиш чекор напред, во смисол - да му понудиш време минато со тебе кое е далеку од вообичаеното. Нека те запознае повеќе, запознај го и ти. Го нема 5 дена, па се појавува со романтична вечера - или е грижа на совест, или е обид за бегство од светот, бегство СО тебе.

Не чекај после овие денови да се појави со карти за пат околу свет. На пример, јави му се и викни го да шетнете низ парк, на ден како овој - одете од кај 2 саат, па дури зајде сонцето ќе имате 2 сати прекрасен есенски амбиент за делење. И можеби и патки за ранење, доколку понесеш пакетче смоки со себе :) Одете на кино, па на некое интересно местенце кое стопански се нарекува кафиќ, на кое никогаш не сте биле. Одете до музеј на Македонија, па на турско чајче во стара чаршија....

Позитивни промени. Подлабоко запознавање. Бегање од клишеата (како што е враќањето на некој стар во твојот живот) :smir:

Ај хоуп ју гет ми.

п.с. Батали прашувања за емоции, чувства... ќе осетиш самата. Дај му време. Ако го притиснеш со некакви прашања или ултиматуми, може само да го "присилиш" да каже нешто во што не е сигурен - а тоа во нити една варијанта нема да ти оди во полза. Уметност... Мора да си уметник :)
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
pomognete mi:(samo sto se skarav so tip sto stotuku po4nav da se zaljubuvam vo nego.
zaedno sme mesec i pol...bev na oblaci,se bese sovrseno i naednas se toa se unisti!Neznam kako uspeavme uste od samoto nase zapoznavanje tolku da se zblizime kako da se znaeme cel zivot.
Tipot sega rasmisluva dali treba da prodolzime jas i on zedno. ...Naviknat e se da mu se ugoduva...i samiot vika deka premnogu bara ama nemoze na 28 da se menja,a jas imam 18.Sepak razlikata vo godini ne ni pretstavuva problem zosto ne se gleda razlika megu nas fizi4ki pa ni psihi4ki...Samo sto jas ne sum kako predhodnite postari devojki sto mu bile(sto mu peglale,4istele,gotvele bla bla)ima vreme i ja toa da go nau4am so tek na vreme ama toj e naviknat na takov tretman.
Sekogas go dobival toa sto go saka od edna devojka i misli deka i ja sum sli4en tip kako nego i istoto go o4ekuvam i poradi toa tesko bi funkcionirale a mozda i nikako...
Daj kazete kako treba da postapam?kako da go zadrzam i sto da pravam ako mi re4e deka vekje ne saka da bide so mene???!Nemozam bez nego.neznam dali bi mozela i dali bi sakala tuku taka da go zaboravam.Kako da go zaboravam?!Nemozam..premnogu mi zna4i.Vo nego go gledam mojot sovrsen maz sto od sekogas sum go zamisluvala...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
pomognete mi:(samo sto se skarav so tip sto stotuku po4nav da se zaljubuvam vo nego.
zaedno sme mesec i pol...bev na oblaci,se bese sovrseno i naednas se toa se unisti!Neznam kako uspeavme uste od samoto nase zapoznavanje tolku da se zblizime kako da se znaeme cel zivot.
Tipot sega rasmisluva dali treba da prodolzime jas i on zedno. ...Naviknat e se da mu se ugoduva...i samiot vika deka premnogu bara ama nemoze na 28 da se menja,a jas imam 18.Sepak razlikata vo godini ne ni pretstavuva problem zosto ne se gleda razlika megu nas fizi4ki pa ni psihi4ki...Samo sto jas ne sum kako predhodnite postari devojki sto mu bile(sto mu peglale,4istele,gotvele bla bla)ima vreme i ja toa da go nau4am so tek na vreme ama toj e naviknat na takov tretman.
Sekogas go dobival toa sto go saka od edna devojka i misli deka i ja sum sli4en tip kako nego i istoto go o4ekuvam i poradi toa tesko bi funkcionirale a mozda i nikako...
Daj kazete kako treba da postapam?kako da go zadrzam i sto da pravam ako mi re4e deka vekje ne saka da bide so mene???!Nemozam bez nego.neznam dali bi mozela i dali bi sakala tuku taka da go zaboravam.Kako da go zaboravam?!Nemozam..premnogu mi zna4i.Vo nego go gledam mojot sovrsen maz sto od sekogas sum go zamisluvala...
Самото тоа што го напиша овој пост значи дека не е совршениот што си го замислувала.:smir:
 
С

Сатори

Гостин
*

pomognete mi:(samo sto se skarav so tip sto stotuku po4nav da se zaljubuvam vo nego.
zaedno sme mesec i pol...bev na oblaci,se bese sovrseno i naednas se toa se unisti!Neznam kako uspeavme uste od samoto nase zapoznavanje tolku da se zblizime kako da se znaeme cel zivot.
Tipot sega rasmisluva dali treba da prodolzime jas i on zedno. ...Naviknat e se da mu se ugoduva...i samiot vika deka premnogu bara ama nemoze na 28 da se menja,a jas imam 18.Sepak razlikata vo godini ne ni pretstavuva problem zosto ne se gleda razlika megu nas fizi4ki pa ni psihi4ki...Samo sto jas ne sum kako predhodnite postari devojki sto mu bile(sto mu peglale,4istele,gotvele bla bla)ima vreme i ja toa da go nau4am so tek na vreme ama toj e naviknat na takov tretman.
Sekogas go dobival toa sto go saka od edna devojka i misli deka i ja sum sli4en tip kako nego i istoto go o4ekuvam i poradi toa tesko bi funkcionirale a mozda i nikako...
Daj kazete kako treba da postapam?kako da go zadrzam i sto da pravam ako mi re4e deka vekje ne saka da bide so mene???!Nemozam bez nego.neznam dali bi mozela i dali bi sakala tuku taka da go zaboravam.Kako da go zaboravam?!Nemozam..premnogu mi zna4i.Vo nego go gledam mojot sovrsen maz sto od sekogas sum go zamisluvala...
Лошо, лошо, лошо!
Ако сте сличен тип на луѓе, лошо, многу лошо ќе функционирате, чисто од фундаменталната причина дека треба меѓусебно да се надополнувате а не да доаѓате постојано во конфликт кој на кого да му удоволува.
Затоа има различни типови на луѓе .. иако не дека можеш да избереш во кој ќе се заљубиш, но сепак, овде зборувам само за твое добро .. подобро заврши ја врската сега, кога ќе ти биде болно, но не и разорувачко, него кога веќе ќе дојдеш до еден момент на признавање и предавање на таа личност.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
pomognete mi:(samo sto se skarav so tip sto stotuku po4nav da se zaljubuvam vo nego.
zaedno sme mesec i pol...bev na oblaci,se bese sovrseno i naednas se toa se unisti!Neznam kako uspeavme uste od samoto nase zapoznavanje tolku da se zblizime kako da se znaeme cel zivot.
Tipot sega rasmisluva dali treba da prodolzime jas i on zedno. ...Naviknat e se da mu se ugoduva...i samiot vika deka premnogu bara ama nemoze na 28 da se menja,a jas imam 18.Sepak razlikata vo godini ne ni pretstavuva problem zosto ne se gleda razlika megu nas fizi4ki pa ni psihi4ki...Samo sto jas ne sum kako predhodnite postari devojki sto mu bile(sto mu peglale,4istele,gotvele bla bla)ima vreme i ja toa da go nau4am so tek na vreme ama toj e naviknat na takov tretman.
Sekogas go dobival toa sto go saka od edna devojka i misli deka i ja sum sli4en tip kako nego i istoto go o4ekuvam i poradi toa tesko bi funkcionirale a mozda i nikako...
Daj kazete kako treba da postapam?kako da go zadrzam i sto da pravam ako mi re4e deka vekje ne saka da bide so mene???!Nemozam bez nego.neznam dali bi mozela i dali bi sakala tuku taka da go zaboravam.Kako da go zaboravam?!Nemozam..premnogu mi zna4i.Vo nego go gledam mojot sovrsen maz sto od sekogas sum go zamisluvala...
Моли го на колена да ти се врати. Создадени сте еден за друг. Жалосно ќе е ако не завршите заедно.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
И јас да се исповедам и да побарам помош од вас би сакал искрено некој да ми помогне.Ја познавам девојката од нејзини 7 год сега она има 19 години јас имам 22 и навистина ја сакам.Девојката е мислам преубава нема кој што не и се пуштил или пробал да биде со нејзе.Ама по некоја си среќа се фати со мене она кога имав јас 18 год.Бев пресреќен ама кратко траеше едно 6 месеца и за жал раскинавме заради глупости да не набројувам.Си мислев ке ја заборавам.Лошо мислев за жал она си продолжи со животот понатаму без мене а јас тешко го поднесов тоа.Пробав со што ти не да ја заборавам не други девојки фаќав не не зборев со нејзе нема шанси да ја заборавам навистина ја сакам и не можам без нејзе.Сега дали за среќа или не пред недела дена стави нет дома и фативме контакт пак и јас директно и кажав дека уште си ја сакам и тоа многу и дека сакам пак да бидеме заедно.Пред два дена се видовме пукнаа емоции се бакнавме не сакав да ја пуштам од раце.Проблемот е сега јас и кажувам дека ја сакам она не ми верува и сака да и докажам со дела а не само со зборови и да потенцирам си ја сакам девојката за сериозно и нема шанси да ја пуштам пак на некој друг.Јас навистина сум вљубен во нејзе и нејзе и го имам кажано ова али осеќам дека не е баш исто тоа и кај нејзе осеќам дека ме сака љубоморна е на мене али не е баш зацепана како што сакам јас да биде по мене.На мајка и не сум и баш некој си омилен и затоа состаноците не се баш чести .Не е некоја си романтична девојка.Како да и докажам со дела дека навистина ја сакам.Верујте еднаш ми избега катастрофа бев не сакам пак да ја изгубам.Помош од секого ке биде со се срце прифатена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom