Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не е наш, од некое место блиску Солун биле неговите, секогаш населено со Грци.
Интересна ситуација, за Србин да пресуди неговиот "брат" Грк.
Сега му отворив биографијата на википедјија, баба му и дедо од мајкина странаму се преселели таму од Грција, овој е повеќе австралијанец него грк. Го заболе за мегали идеа и поврзаноста со небескиот народ.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Дали тоа значи бојкот на грчите летувалишта оваа година од страна на српските туристи???

НЕЕЕЕ КУР ќе идат сите пак племенце им ебем.
Автоматски споено мислење:



Славење слави! АХХАХАХАХ у Германија кога славеле слави бе? Дојди ми на Хансовден? Славата како норматив за здраво општество. Не лупајте бе не лупајте ќе ве депортираат од тоа ќенефите што го рибате.
За Србија зборувам бе друже, не се пали одма. Живеј си имагинарно и терај си така, да слаење слави е по мене добро за едно здраво опшество, додека славевме слави живеевме поубаво, односно живееле поубаво. А ти што западот си го видел по плоштадите само и за сликање на инста тоа е друго, дојди ќе те прошетам каде што чистам ќенефи, ќе направиш муабет па ќе видиш како некои западњаци сеуште ни завидуваат на нашиот живот и тие славење на слави, незнаејќи дека мнозиството и кај нас е багра од типот на тебе која се мрази сам себе затоа што е тоа е што. На крајот можеш тоа да го провериш и на интернет, можеш да видиш како некој ја напушта Австралија, Франција, Германија и се сели во Бугарија и Србија и која е главна причина поради тоа, само нели не му е на секој парата најбитна во живот, имаат некои и други вредности.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.907
Поени од реакции
35.770
За Србија зборувам бе друже, не се пали одма. Живеј си имагинарно и терај си така, да слаење слави е по мене добро за едно здраво опшество, додека славевме слави живеевме поубаво, односно живееле поубаво. А ти што западот си го видел по плоштадите само и за сликање на инста тоа е друго, дојди ќе те прошетам каде што чистам ќенефи, ќе направиш муабет па ќе видиш како некои западњаци сеуште ни завидуваат на нашиот живот и тие славење на слави, незнаејќи дека мнозиството и кај нас е багра од типот на тебе која се мрази сам себе затоа што е тоа е што. На крајот можеш тоа да го провериш и на интернет, можеш да видиш како некој ја напушта Австралија, Франција, Германија и се сели во Бугарија и Србија и која е главна причина поради тоа, само нели не му е на секој парата најбитна во живот, имаат некои и други вредности.
Ела си МКД, уште ги славиме славите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Znaci kako da vi se nacrta deka gi ispolnuval uslovite.. samiot kaza deka da ne ispolnuval, nemalo ni da trgne
jasno ni e deka e zbunet decko... mislel ova ko u republika srbska deka e taka ke vleze... NE GI ISPOLNUVA... sto e najsmesno ne gi ispolnuva ni za vlez u spanija
Автоматски споено мислење:

Znaci ne se pravi glup so sila... Samiot sudija rece sto uste trebalo da napravi za da gi ispolni.. ne za dzabe ja dobi pravnata bitka...
za da dobie viza... ne za vlez
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Воопшто не ви држи аргументот “законите важат за сите” кога очигледно е дека други тенисери и други случаи влегувале во Австралија без проблем без вакцина.

Ноле е најпознатата и најпопуларна фаца во светот што е против ковид вакцината и против мерките на принудна вакцинација. Дури не е ни против вакцината, туку си ќути и не се вакцинира. Да беше против вакцината они ќе беа радосни, зашто ќе му залепен триста етикети како е дебил, неписмен, прост балканец и слично. И он сеа доаѓа да игра тенис невакциниран, во земја каде што ковид вакцината е светиот грал и божествено суштество од рангот на Амон Ра, Зевс и Јупитер заедно споени во едно битие во форма на ковид вакцина.

Од таа причина Ноле треба или јавно да покаже стравопочит кон австралиската вакцинална религија и Божеството - ковид вакцина, или во спротивно да биде понижен, компромитиран, валкан по медиуми и влечен по притвори.

Чист power play е ова, благе везе нема со тоа “законите важат за сите”, и “Австралија е земја кај што постојат правила”. Немојте да бидете до толку наивни. Многу е популарен и не е послушен, па сеа треба да биде дисциплиниран. Тоа е целиот муабет.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Воопшто не ви држи аргументот “законите важат за сите” кога очигледно е дека други тенисери и други случаи влегувале во Австралија без проблем без вакцина.

Ноле е најпознатата и најпопуларна фаца во светот што е против ковид вакцината и против мерките на принудна вакцинација. Дури не е ми против вакцината, туку си ќути и не се вакцинира. Да беше против вакцината они ќе беа радосни, зашто ќе му залепен триста етикети како е дебил, неписмен, прост балканец и слично. И он сеа доаѓа да игра тенис невакциниран, во земја каде што ковид вакцината е светиот грал и божествено суштество од рангот на Амон Ра, Зевс и Јупитер заедно споени во едно битие во форма на ковид вакцина.

Од таа причина Ноле треба или јавно да покаже стравопочит кон австралиската вакцинална религија и Божеството - ковид вакцина, или во спротивно да биде понижен, компромитиран, валкан по медиуми и влечен по притвори.

Чист power play е ова, благе везе нема со тоа “законите важат за сите”, и “Австралија е земја кај што постојат правила”. Немојте да бидете до толку наивни. Многу е популарен и не е послушен, па сеа треба да биде дисциплиниран. Тоа е целиот муабет.
koj se toa drugi? uste 1 od 200 teniseri? sto ja izbrkaa? sto imala 4 pati poveke dokumenti od nole? za koja nisto drugo ne znaeme...

znaete zosto ATP ne zastana zad nole? zatoa sto vo top 100 rangiriani samo nole i use eden teraat inat.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
koj se toa drugi? uste 1 od 200 teniseri? sto ja izbrkaa? sto imala 4 pati poveke dokumenti od nole? za koja nisto drugo ne znaeme...

znaete zosto ATP ne zastana zad nole? zatoa sto vo top 100 rangiriani samo nole i use eden teraat inat.
На неколку им дадоа отстапки од нив исто ко на него. Немавте пред тоа некој крикет или рагби кога ги пуштаа членовите на другите тимови сосе семејства во Австралија? Работата беше што се крена медиумска џева за него па мораа политички да реагираат. Зошто човекот воопшто би патувал за Австралија ако знаел дека нема да го пуштат?

Чист power play е ова. Нит има врска со неговите документи нит па он е некаква си закана за здравјето. Побогу стотици илјади случаи има во Австралија сега.

Ете сеа ги читам и Guardian, W. Post, Economist, по десет статии на ден за него пишуваат. Кај и да е ќе излезе дека и крв од бебиња пиел.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
Воопшто не ви држи аргументот “законите важат за сите” кога очигледно е дека други тенисери и други случаи влегувале во Австралија без проблем без вакцина.

Ноле е најпознатата и најпопуларна фаца во светот што е против ковид вакцината и против мерките на принудна вакцинација. Дури не е ни против вакцината, туку си ќути и не се вакцинира. Да беше против вакцината они ќе беа радосни, зашто ќе му залепен триста етикети како е дебил, неписмен, прост балканец и слично. И он сеа доаѓа да игра тенис невакциниран, во земја каде што ковид вакцината е светиот грал и божествено суштество од рангот на Амон Ра, Зевс и Јупитер заедно споени во едно битие во форма на ковид вакцина.

Од таа причина Ноле треба или јавно да покаже стравопочит кон австралиската вакцинална религија и Божеството - ковид вакцина, или во спротивно да биде понижен, компромитиран, валкан по медиуми и влечен по притвори.

Чист power play е ова, благе везе нема со тоа “законите важат за сите”, и “Австралија е земја кај што постојат правила”. Немојте да бидете до толку наивни. Многу е популарен и не е послушен, па сеа треба да биде дисциплиниран. Тоа е целиот муабет.
Требаше да си ќути до крај а не да се фали на кој начин ке влезел во АУ па уште прљав гзот со штелувани документи, извинете ама не верувам на случајности посебно не на балканец дека се заразил баш истемпирано пред АО па уште на државно бил тест да прави, или можеби сака да искористи мал дел од даноците у Србија што ги плаќа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Требаше да си ќути до крај а не да се фали на кој начин ке влезел во АУ па уште прљав гзот со штелувани документи, извинете ама не верувам на случајности посебно не на балканец дека се заразил баш истемпирано пред АО па уште на државно бил тест да прави, или можеби сака да искористи мал дел од даноците у Србија што ги плаќа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да ти кажам искрено па и воопшто не ми е гајле ако фејкал тест и документи. За такви луди и глупави правила на игра воопшто не ми е криво ако некои ги сере на нивни терен по нивни правила. Ете и самиот Кано се фали на темава дека он ги избегнувал правилата ама бил паметен за да не го фатат, дека стално си се собирале со другари по дома. И сеа наеднаш сите сме тука Дева Марија и кажуваме како законите важат за сите и треба да се почитуваат? Нема потреба да бидеме лицемерни.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Нека го воспеваат и воздигнуваат до бесконечност, за мене е најмизерното битие во моментов на планетата. Врвен спортист, можеби најдобар во својата област (корегирајте ме ако грешам) им се потсмева на сите, не само на Австралијците, туку на сите луѓе кои овие две години поминуваат пекол, како на здравствен, така на економски план. Кога си ултра популарен, треба да си свесен дека имаш одговорност за тоа како се претставуваш кон сите оние кои те доживуваат како Бог. А тој им се моча во лице не само на властите, туку и на сите луѓе на планетава, и живи и умрени во пандемијата. Лажни документи, по однесувањето верувам и дека и слободно се шетал позитивен и кој ли знае што уште не направил. Нека му е на чест и совест!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.063
Поени од реакции
36.654
Пази логика, веќе 10 дена е у државата почна да шета и да тренира и се, али проблем е да му ја продолжат уште на 15тина колку шо е потребно до крајот на турнирот. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom