Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Има, како прво си ја продал целата своја приватност, а тука продаваш приказни за мали деца.
Колку пати си протестирал досега за било што во општеството каде што живееш?
Како си подобрил било какви услови, или си спречил некаков штетен закон?
Навистина не те разбирам што сакаш да кажеш. Каква врска има што оперативен систем користам, со слободата? Би те замолил да образложиш.

Протестирањето против било што едноставно не е продуктивно, поединците ако сакаат нешто да се смени, мораат да најдат други начини да се спротивстават. Ова што го направи Џокович е еден од тие начини, кои се разбира не се достапни секому.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.771
Калкулантско педерче со балкански преварантски менталитет. Тоа докажа дека е. Не си прајте митови од него, ко посран голуб ќе заврши. А можеше другачие.
Како ќе завршеше другаче жити се.
Он лично секако изгуби, зашто отиде таму да игра тенис, а не да исправа криви дрини и политики. Тоа се глеа по интервјуто со службеникот, каде не му е јасно зашто го дупат.
А за нас што пукаме сеир од други причини, доволно работа заврши и вака. Колку повеќе седи и дига галама, тоа да подобро.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.067
Поени од реакции
36.672
Али ок продолжете да хејтате и да го оцрнувате, може ќе бидете среќни и qrот ќе ви порасне некој цм ако го депортираат наместо да се радувате ако играат сите од тројкава и гледаме интересна борба кој прв ќе стигне до 21 гренд слем
Абе ти па, ги боли нив кур за правда и дали се прекршени корона законите на Австралија. Пола од нив се фанови на Надал и Федерер и нејќат овој да ги мине во слемови, а тоа е тотално небитно зошто и без тоа Медведев е прв фаворит. Другата половина се истите проваксери ликови од темата за корона кои вртат у круг 2 години веќе. Само Кано брани национални интереси. :pos:

Нека го вратат и да се затвори темава. По можност и да се избрише од форумов.
Нема да ја затворат темата, преги ни кажа директорот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.950
Поени од реакции
17.771
Не дека е вистинско решение ама и тоа е земено во предвид, може слободно да се пријави на социјално и ќе зема некој долар за јадење.
Инаку еве јас лично бев уценет без вакцина нема работа.
Жално е за тебе што си бил уценет. Тоа нема врска со медицина и наука. Мене ми е криво на друг човек кога му спроведуваат опресивни мерки. Поготово што знам дека ќе дојде и кај нас наскоро.
Од ова што го глеам, чим мега популарен милионер не може да излезе на крај чисто зашто не им се уклапа у агендата, што останува за некој обичен смртник ко мене и тебе?
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Абе ти па, ги боли нив кур за правда и дали се прекршени корона законите на Австралија. Пола од нив се фанови на Надал и Федерер и нејќат овој да ги мине во слемови, а тоа е тотално небитно зошто и без тоа Медведев е прв фаворит.
Ако игра Џокович, тој е прв фаворит.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Не дека е вистинско решение ама и тоа е земено во предвид, може слободно да се пријави на социјално и ќе зема некој долар за јадење.
Инаку еве јас лично бев уценет без вакцина нема работа.
Тоа со социјалното се разбира дека не е никакво решение. Од здрав, работоспособен граѓанин те прават да се чуствуваш како инвалид кој чека туѓа помош за да преживее.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.925
Поени од реакции
35.793
Навистина не те разбирам што сакаш да кажеш. Каква врска има што оперативен систем користам, со слободата? Би те замолил да образложиш.

Протестирањето против било што едноставно не е продуктивно, поединците ако сакаат нешто да се смени, мораат да најдат други начини да се спротивстават. Ова што го направи Џокович е еден од тие начини, кои се разбира не се достапни секому.
Една од најголемите слободи која ти е скратена е приватноста. Истата можеш да ја имаш, ама ете си решил да ја продаваш.
Зошто мислиш дека некој ќе те рецка за ова, ако веќе виделе дека се расфрлаш со тоа што го имаш?

Воопшто не ми е гајле за Новак, тој губи шанса за медал и некој милион (нема да му фали, и така има повеќе пари од што му се потребни на било кое човечко битие), а милиони ги изгубија животите, работните места, и се што имале.
Еве ти еден пример:
corin.png
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Една од најголемите слободи која ти е скратена е приватноста. Истата можеш да ја имаш, ама ете си решил да ја продаваш.
Зошто мислиш дека некој ќе те рецка за ова, ако веќе виделе дека се расфрлаш со тоа што го имаш?

Воопшто не ми е гајле за Новак, тој губи шанса за медал и некој милион (нема да му фали, и така има повеќе пари од што му се потребни на било кое човечко битие), а милиони ги изгубија животите, работните места, и се што имале.
Еве ти еден пример:
Прегледај го приврзокот 319191
Прво за приватноста и оперативниот систем на мојот комјутер или телефон, тоа врска нема со врската што го зборуваш, малку се залета тука, ама нема да ја продолжуваме таа дискусија, затоа што после три четири пораки ќе почнеш да личиш ма просечен теоретичар на заговори. Батали тоа.

Не разбирам која страна ја застапуваш со постирањето на оваа порака. Мислам дека малку ти се измешаа брзините, без навреда. Значи ако епматизираш со овие луѓе, на кои не им е дозволен влез во Австралија, тогаш треба да го браниш она што Џокович им го направи на австралјаните.

Малку логика, ха?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.925
Поени од реакции
35.793
Прво за приватноста и оперативниот систем на мојот комјутер или телефон, тоа врска нема со врската што го зборуваш, малку се залета тука, ама нема да ја продолжуваме таа дискусија, затоа што после три четири пораки ќе почнеш да личиш ма просечем теоретичар на заговори. Батали тоа.

Не разбирам која страна ја застапуваш со постирањето на оваа порака. Мислам дека малку ти се измешаа брзините, без навреда. Значи ако епматизираш со овие луѓе, на кои не им е дозволен влез во Австралија, тогаш треба да го браниш она што Џокович им го направи на австралјаните.

Малку логика, ха?
Си го грешил човекот за теоретичар на заговор.

Не бранам страни, туку пробувам да ти доловам дека Џокович не смее да биде исклучок.
Илјадници луѓе го минуваат трнливиот пат за да влезат таму, и губат денови за да соберат документи, а овој со цели тимови околу него се прави курназ и сака да помине на мала врата.

Ни мене не ми се допаѓаат одредени правила на игра, АМА не молат тие да дојдат кај нас, туку ние да отидеме кај нив.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Си го грешил човекот за теоретичар на заговор.

Не бранам страни, туку пробувам да ти доловам дека Џокович не смее да биде исклучок.
Илјадници луѓе го минуваат трнливиот пат за да влезат таму, и губат денови за да соберат документи, а овој со цели тимови околу него се прави курназ и сака да помине на мала врата.

Ни мене не ми се допаѓаат одредени правила на игра, АМА не молат тие да дојдат кај нас, туку ние да отидеме кај нив.
Напротив, потребно им е на луѓето да видат дека сулудите правила кој Австралјаните ги вовеле не се во камен запишани, и дека можат да бидат прекршени и исмеани, со пари, финта, влијание, било како. Освен тоа, правиме муабет за луѓе кој не се native таму, напротив ги убиле и поробиле тие кои биле native таму, па сега продаваат високоморални мадиња за бубрези, од типот законите важат за сите.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.925
Поени од реакции
35.793
Напротив, потребно им е на луѓето да видат дека сулудите правила кој Австралјаните ги вовеле не се во камен запишани, и дека можат да бидат прекршени и исмеани, со пари, финта, влијание, било како. Освен тоа, правиме муабет за луѓе кој не се native таму, напротив ги убиле и поробиле тие кои биле native таму, па сега профаваат високоморални мадиња за бубрези, од типот законите важат за сите.
Епа затоа ќе го телепортираат назад, такви финти на Балканот.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Епа затоа ќе го телепортираат назад, такви финти на Балканот.
Ќе видиме, јас мислам дека нема. Мислам дека ќе остане, ќе го освои АО, и ќе им се насмее во суратите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.073
Поени од реакции
10.796
Каде е скандалот?
Втф? Сака да каже тоа што ке го депортираат ке биде голем скандал, изгледа ке пробаат да се испазарат сам да се врати за да не попие забрана ама може овој да го пробуди небеското у себе па да иде до крај али најверојатно утре ке се знае пред драфтот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom