Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.024
Гледам дека никој нема зуцнато за ова па има да почнам...
Политички мотивирано? Сите знаеме каков ладен третман доби во Англија...дека Федерер им је фаворит на Благородниците во англија пошто нејќат словени...
Не бе ни чудело ништо тука и со австралија
Или пак фашизмот да австралискиот режим на дело? Исто како нов зеланд многу мерки со малце ефект....а се таргетираат одредени групи на луѓе...
..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.667
Поени од реакции
1.421
Како за сите така и за него, не знам зошто луѓе се изненадени што не го примиле.

Cries in Novax Djokovic
Чиста политика не била комплетна документацијата па погрешна виза барале? Абе покажување моќ и влевање на страв кон сите кој несакаат/несмеат да се вакцинираат.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
2.873
Поени од реакции
16.614
Ѓоковиќ е, не е Џокович.

Сс туј селску фацу ја не би га пуштија ни куде Александар Палас да игра тенис.
Јез да е квалитетан тенисер,ама стфарно е преантипатичан.
Можда стфарно не му е исправна документација.А балканче одма си мисли дека сфи су протиф нас.Ха пред малко чита дека татко му држаја говор пред српско собрание, споредија га сс Исуса, цц гревчиња.

Едноставно некои људи колко и да имаф потенцијал,квалитет,дарбу,џабе некако кд немаф некоју харизму, некое зрачење.Како бе да навиваш за њима или да глеаш филм сс њима(глумци напрмер)

Леброн,Јокиќ,Сузарез,Бускетс,Џејсон Статам,Никојлас Кејџ,Џулија Робертс...
Неможу повише од 5 секунде да ги глеам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.629
Поени од реакции
32.023
Чиста политика не била комплетна документацијата па погрешна виза барале? Абе покажување моќ и влевање на страв кон сите кој несакаат/несмеат да се вакцинираат.
Гледам дека никој нема зуцнато за ова па има да почнам...
Политички мотивирано? Сите знаеме каков ладен третман доби во Англија...дека Федерер им је фаворит на Благородниците во англија пошто нејќат словени...
Не бе ни чудело ништо тука и со австралија
Или пак фашизмот да австралискиот режим на дело? Исто како нов зеланд многу мерки со малце ефект....а се таргетираат одредени групи на луѓе...
..
Ај пред да се глупирате со теории на заговор, отворете ја страната и видете што се е потребно за да влезеш.
Како за сите така и за него!
Нека не изводи, и нека не оди многу по памет на таа чукнатата што ја има дома, втор пат прави глупости, прво кога стануваше веган, сега со антиваксерството.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.601
Поени од реакции
12.902
Мемево сабајле ми искача на њузфидот на ФБ, викам снимаат 2 дел нешо овие Спилберг и Хенкс, ми се враќа малку сеќавање од минатата вечер, и тоа е тоа.
271411378_4265232480249771_8692768929797573203_n.jpg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.024
харизму, некое зрачење.
Такви луѓе се измет на планетата. Можда оти сум имун на таков "шарм„ . За мене емитираат некоја гадна патетитка. Компензираат. Стајлинг. Пи Ар. Ако те бива те бива-тоа го ценам. Не ако многу добро глумиш дека те бива. Затоа од луѓе како што ти тврдиш роналдо, бекам, том круз, надал, дефо, џоли, клуни, ријана абе ми се повраќа на квадрат.
 
  • Тажно
Reactions: wot

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.829
Поени од реакции
15.141
Темава треба да биде Светот против Џокович, јер не се само аустријалианците против него.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.943
Поени од реакции
6.392
Џокович покажал лажни документи дека не може да се вакцинира. Тоа е Австралија и не е балкан. Не знам што очекувате?

Балкански финти надвор од балкан за обична раја со малку појќе пари не палат!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom