Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Macedon1um

Гостин
jasno ni e deka e zbunet decko... mislel ova ko u republika srbska deka e taka ke vleze... NE GI ISPOLNUVA... sto e najsmesno ne gi ispolnuva ni za vlez u spanija
Не одговори за Надал дали ги исполнувал правилата за влез, позитивен на 20ти а на 30 истиот месец веќе е во Австралија иако наводно за странски државјани мора да поминат најмалку 14 дена по прележувањето ? Или Шпанец тенисер е он, не Србин од дивиот Балкан па се прават исклучоци

Нека го воспеваат и воздигнуваат до бесконечност, за мене е најмизерното битие во моментов на планетата. Врвен спортист, можеби најдобар во својата област (корегирајте ме ако грешам) им се потсмева на сите, не само на Австралијците, туку на сите луѓе кои овие две години поминуваат пекол, како на здравствен, така на економски план. Кога си ултра популарен, треба да си свесен дека имаш одговорност за тоа како се претставуваш кон сите оние кои те доживуваат како Бог. А тој им се моча во лице не само на властите, туку и на сите луѓе на планетава, и живи и умрени во пандемијата. Лажни документи, по однесувањето верувам и дека и слободно се шетал позитивен и кој ли знае што уште не направил. Нека му е на чест и совест!
Твојата перцепција е таква, но не има и веројатно повеќе што го гледаме тотално обратно. Еден од ретките храбри да пркоси на системот и неговите глупи мерки

Како тргнало и антиваксери ќе станат оние вакцинирани со 2 дози а што не сакаат трета бустер :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.839
Поени од реакции
14.204
znaete zosto ATP ne zastana zad nole? zatoa sto vo top 100 rangiriani samo nole i use eden teraat inat.
Зошто коментираш на теми што не ги разбираш и не си упатен?

АТП нема никогаш да застане позади Џокович зошто буквално формираше нова тениска асоцијација наречена ПТПА со цел да им помогне на играчите, посебно на оние пониско рангирани што едвај успеваат патни трошкови да си покријат за да играат на турнири, а камо ли пак да бидат професионални тенисери. АТП зема преголем дел од колачот и ги боли таквото што едвај 200 тенисери и тенисерки можат да си дозволат да бидат професионални играчи.

Прво беше претседател на АТП советот на играчи со цел да направи измени од внатре во организацијата, ама виде дека не иде и формираше ново здружение што директно им се спротиставува на паразитите од АТП.

Е затоа сега ќутат ко мивки и не го штитат најдобриот тенисер во историјата на спортот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Зошто коментираш на теми што не ги разбираш и не си упатен?

АТП нема никогаш да застане позади Џокович зошто буквално формираше нова тениска асоцијација наречена ПТПА со цел да им помогне на играчите, посебно на оние пониско рангирани што едвај успеваат патни трошкови да си покријат за да играат на турнири, а камо ли пак да бидат професионални тенисери. АТП зема преголем дел од колачот и ги боли таквото што едвај 200 тенисери и тенисерки можат да си дозволат да бидат професионални играчи.

Прво беше претседател на АТП советот на играчи со цел да направи измени од внатре во организацијата, ама виде дека не иде и формираше ново здружение што директно им се спротиставува на паразитите од АТП.

Е затоа сега ќутат ко мивки и не го штитат најдобриот тенисер во историјата на спортот.
abe ti taka misli si... site protiv prestavnikot na nebeski narod... turi pepel
Автоматски споено мислење:

Не одговори за Надал дали ги исполнувал правилата за влез, позитивен на 20ти а на 30 истиот месец веќе е во Австралија иако наводно за странски државјани мора да поминат најмалку 14 дена по прележувањето ? Или Шпанец тенисер е он, не Србин од дивиот Балкан па се прават исклучоци



Твојата перцепција е таква, но не има и веројатно повеќе што го гледаме тотално обратно. Еден од ретките храбри да пркоси на системот и неговите глупи мерки

Како тргнало и антиваксери ќе станат оние вакцинирани со 2 дози а што не сакаат трета бустер :icon_lol:
odgovoriv deka gi ispolnuva. ako si vakciniran ti treba negativen prc test. toa tuka ne se ni debatira.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.839
Поени од реакции
14.204
abe ti taka misli si... site protiv prestavnikot na nebeski narod... turi pepel
Искрено очекував глупа реплика од тебе ама ова дури и ме изненади од тоа колку е идиотска. Изгледа те преценив малце.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
На неколку им дадоа отстапки од нив исто ко на него. Немавте пред тоа некој крикет или рагби кога ги пуштаа членовите на другите тимови сосе семејства во Австралија? Работата беше што се крена медиумска џева за него па мораа политички да реагираат. Зошто човекот воопшто би патувал за Австралија ако знаел дека нема да го пуштат?

Чист power play е ова. Нит има врска со неговите документи нит па он е некаква си закана за здравјето. Побогу стотици илјади случаи има во Австралија сега.

Ете сеа ги читам и Guardian, W. Post, Economist, по десет статии на ден за него пишуваат. Кај и да е ќе излезе дека и крв од бебиња пиел.
na 5 od 20i nekolku baranja im bilo dadeno. 3ca dosle. 1na vratena, 3tiot ne se znae mnogu, nemam poima sto bidna.

ne e tocno toa za kriketarite.

eve za kriketarite na anglija i nivnite familii. ni za niv nemase specijalen tretman.


patuval zasto ne znael sto pravi... na kraj krajeva sto ima toa vrska? i da bil ubeden deka moze da vleze ako ne ispolnuva uslovi, ne ispolnuva uslovi.

nebitno dali e zakana za zdravjeto bitno e dali gi prekrsil pravilata za vlez, on kako i site drugi ako saka da vleze treba da gi ispostuva lokalnite zakoni.
Автоматски споено мислење:

Да ти кажам искрено па и воопшто не ми е гајле ако фејкал тест и документи. За такви луди и глупави правила на игра воопшто не ми е криво ако некои ги сере на нивни терен по нивни правила. Ете и самиот Кано се фали на темава дека он ги избегнувал правилата ама бил паметен за да не го фатат, дека стално си се собирале со другари по дома. И сеа наеднаш сите сме тука Дева Марија и кажуваме како законите важат за сите и треба да се почитуваат? Нема потреба да бидеме лицемерни.
ako me fatea, ke si ja platev kaznata i ke gi snosev posledicite.

istoto sega se bara i od nego.
Автоматски споено мислење:

Искрено очекував глупа реплика од тебе ама ова дури и ме изненади од тоа колку е идиотска. Изгледа те преценив малце.
mojava ili tvojata? do vcera placevte zosto atp ne pomognala zosto go ostavile na cedilo. ete zosto.

placevte zosto ne e podrzan od drugite teniseri. epa tie ispolnuvaat uslovi i se vakcinirani.

ama ne, ne e toa... site se protiv prestavnikot na nebeski narod... politicarite, atp, drugite teniseri, lokalnoto naselenie, howard stern abe site...
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.331
Поени од реакции
6.866
Сега Шпанија демантира дека било каква истрага се води против Ѓоковиќ. Уште еден во низата докази какво зло се новинарите. Нема да ме чуди на крај да испадне лажно 95% од тоа што го пишуваат новинарите. Исто и видеоно со новинарине од Австралија, демек несакајќи ги снимиле и ги оставиле микрофоните уклучени. Буквално ни една информација не е веродостојна.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
Циципас за небескиот брат
“Изгледа дека не играат сите според правилата. За сите треба да биде исто, а на поединците е да одлучат дали ќе ги следат. Не би навлегувал во тоа што е правилно, а што не. Го направив она што беше услов за доаѓање во Австралија “, рече Циципас, за кој извори тврдат дека ја примил вакцината Џонсон и Џонсон.

"Никогаш не ми паднало на памет да влезам невакцинирано. Потребна е храброст да се ризикува настап на Грен слем, но изгледа дека не сите играат според правилата. Мал процент од нив решиле да тргнат по својот пат и затоа повеќето играчи изгледаат како будали. “, додаде тој.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.533
Јас пораснав во време кога хероите беа бунтовници. Затоа во Ф1 навивав за Сена а не за Прост, и затоа ќе навивам за Ноле а не за Надал. Сега се воздигнуваат конформисти кои ќе кажат се што се очекува од нив за да соберат поени и да ги задоволат спонзорите. И кои очигледно немаат проблем да победат без борба.

Какво време, такви јунаци.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.825
Поени од реакции
10.077
Како Австралија стана толку без памет?
Марк Мекгауен е премиер на Западна Австралија и има порака за вакцинација која сака да допре и до Абориџините. Што прави за таа цел? Решава својата порака на англиски јазик, да биде и преведена на - англиски јазик.

За да биде идиотизмот комплетен, истото ова го имаат и обратно. Како обратно? Па, од англиски на - англиски.

:pos:

 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.818
Поени од реакции
13.563
Јас пораснав во време кога хероите беа бунтовници. Затоа во Ф1 навивав за Сена а не за Прост, и затоа ќе навивам за Ноле а не за Надал. Сега се воздигнуваат конформисти кои ќе кажат се што се очекува од нив за да соберат поени и да ги задоволат спонзорите. И кои очигледно немаат проблем да победат без борба.

Какво време, такви јунаци.
Cringe
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
225
Малку ми е чудно понашањето на новинарите во Австралија , повеќето го обвинуваат дека требало да го депортираат, но забораваат дека кога беа пожарите во Австралија, Новак даде околу 50.000 долари донација.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.329
Поени од реакции
29.463
Малку ми е чудно понашањето на новинарите во Австралија , повеќето го обвинуваат дека требало да го депортираат, но забораваат дека кога беа пожарите во Австралија, Новак даде околу 50.000 долари донација.
Мешате баби и жаби, сите држави си имаат правила кои треба да се исполнат за да влезеш во нив а посебно за време на коронава, секој кримос може да донира пари ако по дифолт му следува влез во некоја држава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.453
Поени од реакции
109.392
Јас пораснав во време кога хероите беа бунтовници. Затоа во Ф1 навивав за Сена а не за Прост, и затоа ќе навивам за Ноле а не за Надал. Сега се воздигнуваат конформисти кои ќе кажат се што се очекува од нив за да соберат поени и да ги задоволат спонзорите. И кои очигледно немаат проблем да победат без борба.

Какво време, такви јунаци.
:pos: :pos: :pos: :pos:
Језив и непријатен пост.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Nastrana zagrozenite avstralijanci na forumot, drugo me interesira. Kazav deka ne sum fan na Djokovic ili tenisot voopsto, no nesto me kopka citajki gi postovite.
Dali nekoj sto ne e negov fan ili e fan na nekoj drug, dali potajno se nadeva deka na Novak ke mu go onevozmozat ucestvoto na turnirot i so toa negoviot favorit bi imal nekakva sansa. Ne sum sportki tip, no kakva satisvakcija bi bilo toa ako tvojot favorit pobedi samo zatoa sto na podobriot od nego mu zabranat ucestvo. Kolku nisko, glupo i najdolno nesto bi bilo toa, da ne zboruvame kolku ne sportski. So kakvo lice bi se puvale vo tie temite kade sto si gi merite. Kolku osteten vo mozokot bi trebalo sa bidis za da se raduvas na takva pobeda.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom