Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
289
Поени од реакции
552
Искрено ова со Гоковик и Австралија, беше дупење на мозок.Тројца пуштија вез вакцини, само него не го пуштаат, и да имаше некој фалсификат, ке останеше во Дубаи.Потоа и некоја тенисерка не примиле затоа што имала Спутник вакцина, па ја депортирале...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.249
Поени од реакции
17.031

Ова е ново ниво на забеганост. Трудна жена не може да се врати дома во Нов Зеланд поради ковид мерките, па Талибанците и овозможиле да претстојува во Авганистан, додека нејзината матична земја ја одбива. :tapp:

Ова и е твитер профилот

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
Немам видено понехаризматична жена од оваа Ардерн. Устата и е поголема од Шондонг, а забите од Стоунхенџ.

И она ги држеше затворени како животни, дури имаат поретардирани Ковид правила од Австралија, плус ги покачи даноците и воведе рестрикции во името на јавното здравје, со што ќе загубат работни места при експлоатацијата на природен гас.

Ќе речев "што гледа народот во ваквите издркотини", ама пак гледам кого ние сѐ бираме. :noze:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.200
Поени од реакции
42.086
Potential restrictions on athletes’ speech at the Beijing Winter Olympics are “very concerning”, Australia’s sports minister, Richard Colbeck, has said after China warned of “punishment” for political comments at next month’s Games.

Чекајте малце сега, што има Австралијанците да им се мешат во законите на Кинезите? Нели закони си беа закони и треба сите да ги почитуваат?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom