Zlatikevichius
Поени од реакции
33.184

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Јас ќе тe научам се за Star Trek ^_^
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Тоооо! Е па ете зошто немаш многу филмови изгледани: стрипови, суперхерои, Star Trek... Јадеш ли воопшто? :P
    Corvus
    Corvus
    Хаха! You are a sweet <3
    Следен пат кога ќе ме прашаат На што се должи твојата линија, I'll just link them my Letterboxd and tvshowtime profiles :D
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Е па! Нормално! Хахаха
    Фала ти што мојот ривју си го ставил за ЛА Конфиденшл, ми значи :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ги немам гледано и двата. Со Хопкинс сега Westworld ја пратам, на HBO, ама искрено планирам да ја баталам. Далеку ми е и од GoT и од The Leftovers (од на HBO сериите).
    I
    Ilumious
    Мене ми ја препорачаа, сакаш да кажеш дека на стара слава пробуваат да ја протнат вестворлд? Овој со Гослинг е 10ка, Д рајт е ок концепт, лоша реализација, лоша глума на Хопкинс, онака да ти пројде време филм, 6/10.
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Па што знам, некако ми станува репетитивна и досадна, и тоа само по 3 епизоди. Нешто налик на тоа како ја доживував втората сезона на True Detective, а и таа ја прекинав на пола.
    Лабафко преку викенд фати да си средуваш кајгана 250? :D
    Сепак во право си бил за Малиот Принц. :D
    Поен за тебе, не знам зашто мислев дека лани имаше номинација..
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не беше ни меѓу 16-те eligible лани, затоа годинава може и да го освои оскарот. ;)
    Можам книгиве да ти ги украдам и да се фалам дека за мене биле посветени :D :D
    дајвинг бел енд д батерфлај ако случајно го немаш гледано, обавезително :)
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Го немам, а одамана сакам да го гледам, уште кога собра 5-6 номинации за Оскар. Фала.
    Лео ќе земе, Ревенант ќе земе, Ињариту ќе земе..шо ќе ти е да гледаш подобро шо ќе легнеш :D
    dragonsky
    dragonsky
    :O Ме изненади ептен искрено :D
    Дека зема милион награди мислев сигурно ќе земе и за филм ама...ете :D
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Spotlight беше цело време frontrunner, и не е некое којзнае колкаво изненадување. Плус - дури и Mad Max имаше собрано повеќе награди за најдобар филм на предоскаровските доделувања низ САД од Revenant. Само што ние се надевавме дека Revenant ќе земе заради коефициентите по кладилнициве, mostly.
    dragonsky
    dragonsky
    Не бе, имаше освоено Бафта ете ревенант памтам..а и Голден Глоуб не зема Реванант? Тие се главните. Пред тоа да, Спотлајт беше фаворит па затоа повеќето рекоа дека Ревенант ќе земе од експерти (а не само ја и ти хаха :D )
    Прашај го Сунѓер за мојот пол, има водено темелна истрага. :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не ме сака мене он, хуморот ми бил тапа. :D Нема да ми каже. А баш ме интересира што правел. :D

    Хахахаха, јако!
    Знаеш дека на шала ја терам, така? :p
    Uste ednas te editirav, ne znaeja sto se zbori vo spojlerot, a vnatre vo ist kontekst room I opisot na filmot :)
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ако. Ни јас не знаев како да го поставам, а многу сакав да го споделам пошто ептен емотивен сум на вакви вистински приказни. Room не е по вистинска приказна сниман де, адаптација на роман е, ама сепак е многу добар. И не ти го спојлнав многу, ќе видиш. ;)
    wot
    wot
    se vozdrzuvam da ne mu sednam screener odamna... ama ako ne izleze brzo, ke gresam dusa
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не е многу лош скринерот. Јас на 42 инчи го гледав, па не ми сметаше.
    Што кажуваш онакви работи?
    Сега на глава ќе ти се качат :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Нема врска. Повеќето и онака ги знам и ме знаат и знаат кај работам, па не ми досаѓале никогаш. :D
    Те фолоунав на ЛетебоксТ.
    Т.е. си напаив акаунт и ми текна дека твојот ти беше у потпис. Let the word spread :D
    Се надевам и оваа година ќе отвориш тема за Оскарите. :)
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Да, но уште е рано. Можеби следната недела.
    Какво искуство за бебето! И јас ќе се расплачев кога прочитав дека си се расплакал. :D
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom